Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jauni MK noteikumi par bērnu ceļošanu

Likuma vārdā

Re kur atradu normālāku izskaidrojumu robežsardzes mājas lapā:

http://www.rs.gov.lv/index.php?id=1010&sa=&top=1010&doc=4652

Pēc šeit rakstītā sanāk, ka tiešām ir nepieciešama tikai pase, šķērsojot iekšējo robežu.

Papildināts 07.04.2011 10:34:

Un te ir skaidrojums par iekšējo robežu

Iekšējā robeža ir Latvijas Republikas valsts robeža ar mūsu kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju.
Vēl par iekšējās robežas šķērsošanu uzskatāmi lidojumi un braucieni uz Šengenas līguma dalībvalstīm: Čehiju, Maltu, Ungāriju, Poliju, Slovēniju, Slovākiju, Austriju, Beļģiju, Dāniju, Franciju, Grieķiju, Itāliju, Islandi, Luksemburgu, Nīderlandi, Norvēģiju, Portugāli, Somiju, Spāniju, Šveici, Vāciju, Zviedriju.

Šengenas līguma dalībvalstīm: Čehiju, Maltu, Ungāriju, Poliju, Slovēniju, Slovākiju, Austriju, Beļģiju, Dāniju, Franciju, Grieķiju, Itāliju, Islandi, Luksemburgu, Nīderlandi, Norvēģiju, Portugāli, Somiju, Spāniju, Šveici, Vāciju, Zviedriju.
Nu forši - man puiks pirmdien gandrīz uz Ženēvu neaizlidoja, jo lidostā pie reģistrācijas man apgalvoja, ka Šveice neesot Šengenas zonā un pilnvara esot vajadzīga! pēc tam it kā aiz savas labvēlības palaida, jo pirmais lidojums līdz Frankfurtei tikai bija. nu ko - perfekti izglītoti darbinieki tur strādā!!!

Lasot pēdējo rindkopu skaidri un gaiši ir pateikts var paprasīt pilnvaru.

Lidostā vispār bez pilnvaras bērnu nemaz neielaiž iekšā! Es gan ieteiktu to pilnvaru uztaisīt, lai nesanāk nepatīkami pārsteigumi......

es vispār neko nesaprotu...

paskaidrojiet man blondīnei

Tātad ,man ir draudzene,kas dzīvo un strādā Skotijā,bet viņas meitiņa dzīvo šeit ar draudzenes mammu,respektīvi vecmammu.Es kā draudzene taisos pie viņas uz Skotiju ciemos un gribu līdzi aizvest vīnas meitiņu,tikai uz nedēļu,tātad ceļošana. Kādi papīri ir nepieciešami un kas jānoformē?!

Lūdzu palīdziet saprast...

Sveiki, man atkal ir jautājums, mans bērns lido uz Angliju pie krustmātes ar maniem draugiem. Mums ir pagājušo gadu nokārtota pilnvara uz jebkuru personu līdz 18 gadu vecumam, jo bērns bieži kaut kur brauc spēlēt futbolu (uz Lietuvu), nu un mēs katram gadījumam uztaisījām.

Jautājums šāds, vai man ši pilnvara ir jātulko angliski un notariāli jātulko?

Igucis

aduce
vai tu, lūdzu, nepateiktu, kāds ir teksts tajā pilnvarā pagājušo gadu nokārtota pilnvara uz jebkuru personu līdz 18 gadu vecumam? Un no kāda vecuma tāda ir derīga? Bez ierobežojumiem?

Igucis
kāds ir teksts tajā pilnvarā
Visiem notāriem ir standarta pilnvaras forma, kas katram notāram pavisam nedaudz atšķiras.

Un no kāda vecuma tāda ir derīga? Bez ierobežojumiem?
Ko nozīmē - no kāda vecuma? Teorētiski kaut zīdaini vari sūtīt ar citu cilvēku.

Papildināts 03.07.2011 23:01:

aduce
vai man ši pilnvara ir jātulko angliski un notariāli jātulko?
It kā nebūtu jātulko, bet ir gadījumi, kad pilnvaru paprasa arī ārzemēs un tad ar latviešu valodu.....

In Mark Twain's words, why "in German, a young lady has no sex, while a turnip does?"
[das Mädchen—neuter] [die Rübe—feminine]

Igucis

Teorētiski var zīdaini sūtīt, bet man šķiet, kad tikai ar noteiktu cilvēku. Respektīvi, ja pareizi atceros, tad pilnvaru uz jebkuru cilvēku var taisīt tikai no noteikta vecuma, bet no kāda pareizi neatceros

Manam bērnam bija 10 gadi, kad taisījām pilnvaru un tad jau varēja uz jebkuru personu un līdz 18 gadiem.

Papildināts 04.07.2011 00:09:

Bella Ragazza

Nu jā, mūsu slavenā latviešu valoda

Igucis

Bella Ragazza
Teorētiski var zīdaini sūtīt
mani interesē tieši no kāda vecuma varu uztaisīt to pilnvaru, ka drīkst braukt ar jebkuru cilvēku. Tā, lai līdz tiem 18 par to vairs nav jādomā.

Tā kā arī man šis jautājums ir aktualizējies - uzmanīgi izlasīju gan diskusiju, gan noteikumus - mans viedoklis - ja arī bērns ceļo ne-ar-vecākiem un ne-grupā, kurai ir sagatavots saraksts, bet ES vai Šengenas ietvaros - pilnvara NAV nepieciešama.

Noteikumos pietiekami skaidri viss ir uzrakstīts - noteikumu 3.punkts "Ja bērns, kurš ir Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā (turpmāk – bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais), šķērso ārējo robežu, izceļojot no valsts (turpmāk – izceļo no valsts), papildus Latvijas Republikas valsts robežas likumā minētajiem dokumentiem uzrāda arī citus šajos noteikumos minētos dokumentus. "

kā redzam, šajā punktā ir nodefinēts - ja šķērso ārējo robežu (kas turpmāk tiek saukta kā izceļošana no valsts) - papildus valsts robežas likumā noteiktajiem, vajag arī šajos notiekumos noteiktos dokumentus. valsts robežas likumā kā nepieciešamais dokuments ir pase (jo ID kartes mums vēl nav).

un tad jau nākamaias 4.punkts nosaka, ka ja bērns izceļo no valsts (tātad ja šērso ārējo robežu), ir vajadzīga pilnvara. Ja ceļo ES vai Šengenas zonas ietvaros - pilnvaru nevejag.

Nedaudz gan apjuku pie definējuma "ārējā robeža" - mūsu valsts robežas likumā ir atsauce uz ES regulu, savukārt regulu baigi uzmanīgi lasīt nebija laika, bet tas galvenais, kas iekrita acīs, ka par ārējo robežu uzskatāma tā robeža, kas nav iekšējā robeža (baigi loģiski ) Lūk - un iekšējā robeža savukārt ir robeža starp ES dalībvalstīm, plus vēl tālāk pieminēta EEZ valstu un Šengenas valstu robežas. Tad nu ar loģiski deduktīvo metodi secināju, ka ceļojot ES, EEZ vai Šengenas ietvaros, pilnvaru nevajag. !

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
16824804