Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jauni MK noteikumi par bērnu ceļošanu

Likuma vārdā

Gribēju uzzināt, ja es ar meitu dodos uz Baltkrieviju ciemos, man vajag no vīra pilnvaru, ka viņš atļauj izbraukt bērnam no valsts? Pārmalu visu internetu, bet gudra netiku. Varbūt, kādam ir bijusi pieredze ar braucienu uz Baltkrieviju?

Lāčukiņš

Ieteiktu iemest aci ekspertu skaidrojumā "Bērnu robežšķērsošanai jauni noteikumi"

Tur vienkāršā tekstā aprakstītas dažādas tipveida situācijas; te izkopēju fragmentiņu:

Ja bērns ceļo ar vecākiem

Lai bērns, kam ir Latvijas Republikas valstiskā piederība, izceļotu no valsts vecāka pavadībā, ir nepieciešams uzrādīt:

• vecāka, kurš pavada bērnu, ceļošanas dokumentu ar ierakstu par radniecību ar šo bērnu;
  • bērna dzimšanas apliecību vai tās notariāli apliecinātu kopiju, ja bērnu pavadošā vecāka ceļošanas dokumentā nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu.

Varbūt noderēs arī paši MK noteikumi " Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu"; gana skaidri izklāstīts, kas un kā, ja dodas ārpus Šengenas zonas

Piedodiet, ka nelasiiju visu!

4gadiiga meita ar omi laidiis atpuusties uz NOR. Kaadi dokumenti veel vajadziigi bez pases?

nero

Fledermausis
Notariāla pilnvara un dzimšanas apliecības noraksts vai oriģināls.

Neesmu burvis, es tikai vēl mācos!

Uz Norvēģiju vajag tikai pasi, man bērni lido vieni, izmantojot pakalpojumu bērns bez pavadoņa, pēdējo reizi lidoja rudens brīvdienās.

Chivuks

Cik taads pakalpojums maksaa - lidostas pakalpojums?

nero

Fledermausis
AirBaltic maksa 30EUR vienā virzienā

Bērni, sākot no 5 gadu vecuma, var ceļot aviokompānijas uzraudzībā, izmantojot pakalpojumu Bērns bez pavadoņa, ja to pieļauj likumdošana valstī, kurā bērns dzīvo. Bērni jaunāki par 5 gadiem nevar izmantot šo pakalpojumu.

Es maksāju uz abām pusēm 43 Ls, ja ir divi bērni vienā rezervācijā, tad maksa nemainās, kas bija patīkami Norvēģijā, man pašai piedāvāja bērnus pavadīt līdz lidmašīnai, Latvijā pie reģistrācijas atnāk pakaļ lidostas darbinieks.

boblija

man arī dienaskārtībā uzradies aktuāls jautājums. bērns- deviņi gadi, braucot ar busiņu (pārvadātāju) no LV uz DK un atpakaļ. ko bērnam vajag (pasi, tas skaidrs) un, ja vajag pilnvaru, tad kādu, vai uz konkrētu personu (šoferi) vai vnk, ka bērns drīkst braukt pa Eiropu?un cik tāda pilnvara maksā?

un, vēl viens jautājums, ja bērns lido, kā iespējams iegādāties biļeti tikai bērnam? tiešām jābrauc uz lidostu? jo airbaltiks netā šādu iespēju man nepiedāvā (vai arī es nemāku atrast?!?!?!)

ja jau Jūs visi apkārt esiet tik svēti, tad vakaros aizlūdziet par mani- grēcinieci...

nero

boblija
No 7g.v. var taisīt ceļošanas atļauju, ka bērns līdz pilnagdības sasniegšanai ir tiesīgs patstāvīgi ceļot uz jebkuru valsti pasaulē un tad nav katru reizi jālauza galva, kādu dokumentu vajag vai nevajag, kādas ir jaunākās prasības normatīvajos aktos utt. Latviešu, ar tulkojumu krievu un angļu valodā+ dzimšanas apliecības noraksts pirms pusgada pie notāra izmaksāja 50Ls. Atļauja tikai latviski maksā 15L+ dzimšanas apliecības noraksts ~3Ls

http://www.riga-airport.com/lv/main/pasazieriem/noderiga-informacija/par-berniem

http://www.riga-airport.com/lv/main/pasazieriem/noderiga-informacija/par-berniem/celot-ar-berniem

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
16824804