Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ēdienkarte gastrīta slimniekiem!

karote13

Labdien!Ko var un ko nē,gastrīta paasinājuma laikā.Sāpes nežēlīgas,ko var dzert no tējām?PALDIES!

kumeliishu teeja, aptiekaa teica, ka ir speciaalaa kaut kaada Teressko teeja (nenopirku) kungjim. Auzu paarslu tume, banaani. Svaigu kaapostu sula.

Mainīja mountains, 20.11.2010 15:43:13

mountains
Paldies!

Galvenais paasinājuma laikā, nevar ēst neko asu, neko stipri saceptu, neko treknu. Un visu ko ēd mazām porcijām,bet biežāk.

Nopērc linsēklas. Divas ēdamkarotes aplej ar glāzi verdoša ūdens, pagaidi kamēr nostāvās, bet ik pa laikam pamaisi. Ūdens paliks tāds glumš, nokāš un to ik pa laikam dzer. Dienas laikā var visu glāzi izdzert, var arī vairāk. Garšo pēc garšīga ķīsēļa. Ja nu tiešām nepatīk, tad var pielikt drusku cukuru.

Šito man daketere ieteica. 3dienas padzēru un palika krietni labāk.

Jogurti.

Vivitav

Jogurti. ??? Kā kuram. Ja ir palielināts skābes daudzums, tad skābpiena produkti tieši nav vēlami. Arī ar banāniem uzmanīgi. Man no tiem arī sliktāk.

Manā saudzējošajā diētā ir pēc iespējas mazāk skābuma. Ar svaigajiem augļiem un dārzeņiem (salātos) uzmanīgi. Augļi - saldi, ne skābi. Āboli bez mizas, labāk cepti. Bumbieri - ideāli. Citrusi - gandrīz nemaz. Cik pie kādām mērcēm vai ēdienos. Ogas - saldās.

Slikti no stiprām buljona zupām, stipriem gaļas ēdieniem. Tāpēc ēdu vai nu dārzeņu zupas vai buljonu krietni pašķaidu, iepriekš nosmeļot taukus. Gaļas ēdieni - labāk vista, zivs. Garšvielas lietoju, bet ar mēru.

Galvenais, lai viss ko ēdu ir dabīgs, pašu gatavots. Nekādi konservanti un uzlabotāji, mākslīgie putukrējumi vai margarīni. Un neēst stresainā noskaņojumā. Labāk tad nobīdīties no ideālā grafika, bet ēst, kad mierīgs prāts. Un kad patiesi gribas.

Vai ir vēl kādi ieteikumi?

Egliite

saldējums, piens (mazina skābes daudzumu)

tomēr ir arī tā, ka katram jāatrod savi produkti. citiem no banāna nekā nav, citiem paliek sliktāk. u.t.t.

kuņģa tēja (tereško)

1) Linsēklas aplietas ar verdošu ūdeni un to visu dzer ik pa pusstundai- labākās zāles, ko var atrast gastrītam

2) Kumelīšu tēja

3) Ķimeņu tēja

Skatīties no kā paliek sliktāk

Manā gadījumā sliktāk paliek no saldumiem, cepumiem, maizes, jogurtiem, piena, stipriem asiem ēdieniem, marinējumiem, saldējuma, ābolu mizām, stipri sāļiem un trekniem ēdieniem.

Tāpēc ēdu ļoti uzmanīgi pārsvarā svaigus ēdienus zaļumus, dilles, augļus, lai cik jocīgi nebūtu arī citroni man labi palīdz pat pie paaugstinātas kuņģa skābes.

vislabākie ēdieni, ko ēdu šādos gadījumos - auzu pārslu putra, banāns.

gastroenterologs atpstiprināja, ka šie tiešām ir labi, jo banānam piemīt arī kuņģa sienas apvelkoša (obvolalivajuščaja) īpašība, respektīvi, mazina čūliņas, ja tādas kuņģī ir.

jogurtus labāk nevajag, ja lietot, tad tikai dabīgos, jo pārējie nežēlīgi palielina skābes daudzumu.

par zālēm varu izteikties. vienīgās zāles, kas man palīdz, kad neželīgi sāp kuņģis, ir krievu ražojuma bessalol un vikair, vienīgā problēma, ka LV tās netirgo. pirms diviem gadiem man atveda no Krievijas, un tikai tās mani glābj, ja ļoti sāp kuņģis.

kuņģa sekrēciju, respektīvi arī sāpes , palielina fiziskā un emocionālā slodze.

pavēro vēdera izeju. ja ir melna k.k. podā, tad var liecināt par iekšējo asiņošanu, un tad tiešām vajag uzmanīties, un meklēt ārstu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
17444171