Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ēdienkarte gastrīta slimniekiem!

karote13

Paldies!

Es biju pie slavenā Danilāna kunga uz konsultāciju. Biju nomocījusies ar savu mūžīgo slikto dūšu un dedzināšanu. Dakteris mani parsteidza ar savu teoriju par ēdienkarti, ka kuņģim (vismaz manam) vislabāk patīk ēst bieži, ne milzu porcijas, bet kas pats galvenais, vismaz reizi dienā - gaļas gabals, piedevas, mērce + dārzeņu salāti, kā arī neesot arī nekāda vaina ēst ceptu kotletīti vai karbonādi, kartupeļu pankūkas, vienvārsakot atļāva man to, ko citi (ne ārsi!) man teica, ka nevajag labāk. !Svarīgi, lai kuņģim ir ko darīt, jo daudzveidīgāka pārtika tiek tajā salikta, jo tas priecīgāks. Savukārt ar putrām uz ūdens, jogurtiem un zupām esot jāuzmanās, tās tikai paceļ uz augšu kuņģa skābes līmeni un tāpēc dedzina! Ja garšo zupas, labāk ēst tās, kurās daudz biezumu. Un vēl ieteica ēst pavisam neilgi pirms gulētiešanas (kādu rupjamaizes šķēli ar desiņu vai sieru), citādi līdz rītam kuņģis pārāk ilgi bijis tukšs un jāceļas jau ar nelabumu pakrūtē. Vienīgais, ko dakteris tiešām neieteica - miltu izstrādājumi - bulciņas, baltmaize, tortes, pelmeņi, protams, šad tad var, bet ne ikdienā.

Un, jāsaka, kopš vairs neēdu tik bezgaršīgu un pliekanu ēdienu kā slimnīcā, jūtos daudz labāk.

whisper

Man šķiet, uzsvars bija uz "dārzeņu salāti" plus garšīgi paēst

Vivitav

whisper
Super! Prieks par Tevi un par sevi ar! Jo šo Svarīgi, lai kuņģim ir ko darīt, jo daudzveidīgāka pārtika tiek tajā salikta, jo tas priecīgāks. pati biju izsecinājusi un tā arī rīkojos. Vienīgi grēkoju ar miltu izstrādājumiem, jo mājās cepu maizi.

Citu zināšanai, mans pēdējais atklājums. Man reāli slikti no veikalu tortēm ar mākslīgajiem krēmiem un putukrējumiem - "skrāpējas" pa iekšu un spiež! Ta sanāca, ka darbā regulāri 1x nedēļā kāds cienā ar torti. Kā galdā veikala torte ar visu pieminēto, tā visu vakaru varu mocīties un kaut vai atkal zāles meklēt. Ja galdā mājas pašceptā, tad kaut vai 2 gabalus varu nolocīt, nekādu sliktu seku (ja neskaita kalorijas).

Kad sniegs uzies atpakaļ debesīs, tad būs vasara!  :)

snukurs

whisper
Nez, vai ilgtermiņā no šādas diētas arī ir kāds labums? jo no apraksta šķiet, ka tā tikai nomāc simptomus.

paceļu. rudens klāt, kuņģis atkal streiko.

atkal sēžu uz putrām, banānus ēd, kafija tikai ar pienu.

kādi ieteikumi gastrīta slimniekiem?

snukurs
ķatram jau savs, pie tam, tāpēc jau whisper
bija pie ārsta un kopā tādu ''diētu'' izveidoja, Danilāns jau nu gan nav tas, kas liecas tik apārstēt, viņš zina, ko runā, parasti jau cilvēki klasiski divos veidos moka kuņģi, vai nu ēd visu, ko nedrīkst, vai it kā ēd pareizi, bet rezultātā otra galējība - bez garšvielām, bez sāls utml., arī nav labi, tie paši piena produkti, cik reizes nav dzirdēts, ka vienam tas ir pirmais kas palīdz, ja skābe palielinās , citam, vēl vairāk sakairina gļotādu....

karote13
Gastritu var izarstet - esmu no ta tikusi vala.

Ar bananiem uzmanigi, jo var palielinat skabes daudzumu. Ja ir palielinats skabes daudzums, tad tas (ka lai pareizi uzraksta) var nakt uz augsu baribas vada - tada veida var izveidoties baribas vada sasaurinajums un ar laiku veidoties baribas vada vezis, tapec nav ieteicams aizrauties ar produktiem, kas palielina skabes daudzumu.

Man dikti sanaca pamocities ar kunga dedzinasanu grutniecibas laika. Zales nekadas ipasi nedriksteja. Labi palidzeja no rita tuksa dusa remdens udenis ar medu.

mazums

Sievins
padalies kā ārstēji?

Man sāpēja, šķebiņāja, dedzināja, kuņģa sula nāca atpakaļ. Neko nevarēju ieēst. Biju uz USG, Kobru, diagnoze gatrīts un 12 pirkstu zarnas iekaisums. Ēdu tumes, kartupeļu, burkā ubiezenīšus, vārītas bietes. Kafiju iedzert nevarēju. Taisīju linsēklu dzērienu- aplēju termosā ( 1l) 2 ēdk.linsēklu ar verdošu ūdeni, palaikam sakratīju. Šo ķīseli izdzēru dienas laikā. Ārsts izrakstīja tādas kapsulas Escadra, kas jādzer 2 xdienā pirms ēšanas. Pēc 10 dienu kursa viss ir ok. Mans kuņģis ir jutīgs uz vīnogām ( miziņām), ķiršiem, svaigiem lociņiem, maizi, bulkām, šokolādi. Marinētu siļķi, es piemēram, varu ēst. Ēdu pārsvarà olas, tvaicētus dārzeņus, tvaicētas, konservētas zivis, vistas gaļu, sieru, batātes, vārītas bietes, auzu pārslas, labi savārītus griķus, makaronus.

Papildināts 18.03.2023 20:23:

Ā, un biezpienu, grieķu jogurtu varu ēst, sausmaizītes, banānus, kivi. Galvenais nepārēsties.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
17444171