Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Audžubērni un viņu vecāki filmās un daiļliteratūrā

esenif

Daiļliteratūrā un filmās ik pa laikam tiek apspēlēta adopcijas, pieņemto bērnu un viņu vecāku (gan bioloģisko, gan audžuvecāku) tēma. Iedomājos, ka būtu noderīgi kādā tēmā padalīties ar filmām, grāmatām par šo tēmu, kuras jums šķita iedvesmojošas vai citādi uzrunājošas.

Es ieteiktu filmu Māte un bērns. Man šķita atkailināta, līdz ar to nedaudz skarba, bet laba filma.

Anotācija: Trīs sievietes, trīs atšķirīgas dzīves, bet tās visas vieno kāds nopietns pavediens.

KĀRENA (Anete Beninga) četrpadsmit gadu vecumā kļuva par māti, bet atdeva mazuli adopcijai uzreiz pēc dzemdībām. Kopš tā laika viņu vajā domas par nekad neiepazīto meitu. ELIZABETE (Naomi Votsa) uzauga audžuvecāku ģimenē; viņa ir izcila un godkārīga advokāte, bet ciniska vientuļniece personīgajā dzīvē. LŪSIJA (Kerija Vašingtona) kopā ar vīru tikko sākusi adopcijas procedūru, meklējot bērnu, kas varētu ienākt viņu ģimenē.

Viss ir kārtībā … izņemot pagātni.

Papildināts 10.12.2010 12:53:58:

Vēl man patika filma Aleksandra, kas ir stāsts par jaunu sievietei, kuru dažādi dzīves pavērsieni nesalauž un beigās saved kopā ar meiteni, kas zaudējusi mammu.

О фильме:
Саша работает фельдшером на скорой помощи. Вся ее жизнь крутится вокруг любимого мужа Ромы. Она трудится на износ, чтобы были деньги на содержание семьи, не ходит в рестораны, не гуляет с подругами. Студент Рома быстренько тратит все, что зарабатывает супруга. Сам он нигде не работает, зато умеет отлично развлекаться, предпочитая это делать без второй половины. Саша же по выходным еще успевает писать мужу курсовые. Она вежливо отмахивается от советов подруг не забывать про себя. Однажды Сашина чрезмерная забота утомит Рому, и героине придется учиться жить без него, учиться жить с нуля...

Mainīja esenif, 10.12.2010 12:54:44


http://www.amazon.co.uk/Secrets-Lies-DVD-Timothy-Spall/dp/B00005NWZK/ref=sr_1_3?s=dvd&ie=UTF8&qid=1292095356&sr=1-3

Filma "Noslēpumi un meli", neatceros, vai rādīta arī Latvijā, redzēju to Anglijā. Filma ir par meiteni, kurai nomirst mamma, un viņa vecos dokumentos atrod papīrus, ka ir adoptēta. Viņa atrod savu bioloģisko māti, pusmāsu, laikam arī pusbrāli un mēģina veidot ar viņiem attiecības... Patiesībā ļoti laba, nopietna filma, britu, ar melno humoriņu.

Bērniem rādāma, kas man pašai ļoti patika ir arī

http://www.amazon.co.uk/Chestnut-DVD-Region-US-NTSC/dp/B000GFLKEE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292095629&sr=1-1. Ir nopērkama Latvijā un tulkota latviski. Par divām māsiņām, kas tiek adoptētas. Skaista Holivudas pasaciņa, kur viss notiek brīnišķīgi, bet tomēr viens no retajiem gadījumiem, kad mūsdienu bērnu filmā parādās bērnunams un adopcijas tematika vispār.

"Anna no "Zaļajiem jumtiem"".


.

Vakar ar vīru noskatījāmies "Sirds mūziku". Tur gan bērns pēc 11 gadiem atrod savu īsto mammu un tēti. Bet nu noraudājāmies abi ar vīru līdz ārprātam, tik aizkustināti bijām


Dievs nevar cilvēkam iedot to, kam viņa dvēsele vēl nav gatava...

Ā- un vēl no skolas gadiem atcerējos Blagas Dimitrovas grāmatu "Pastarā tiesa"- dokumentāls bulgāru žurnālistes stāsts par to, kā viņa Vjetnamas kara laikā izved no Vjetnamas vienu meitenīti, un kā viņām pēc tam iet Bulgārijā.


.

Dzīve, kāda tā ir / Life As We Know It

Holija ir jauna un veiksmīga sieviete, kurai piemīt izcils pavāres talants un pieder savs restorāns. Ēriks ir tipisks vecpuisis un gadījuma attiecību piekritējs. Pēc Holijas un Ērika labāko draugu ierosināta un neveiksmīga aklā randiņa, šķiet, ka naids starp viņiem ir nepārvarams. Taču abu dzīves mainās dienā, kad Holija un Ēriks kļūst par mazās Sofijas audžuvecākiem. Abiem nesamierināmajiem pretiniekiem nākas dzīvot zem viena jumta kā īstai ģimenei. Viņi nepārtraukti strīdas, dala pienākumus un rūpējas par mazo Sofiju, līdz saprot, ģimenes un mīlestības nozīmi...


Man uz Ziemassvētkiem uzdāvināja filmu The blind side . Tā kā neesmu Sandras Bullokas fane, šo filmu biju palaidusi garām, bet biju patiesi pārsteigta, cik iedvesmojoša tā filma bija. Stāsts, kas ir pamatā patiess, ir par turīgu balto ģimeni ASV, kas pieņem 17 gadīgu klaiņojošu melno puisi, palīdz pabeigt koledžu un vispār atrast savu vietu dzīvē. Filmas galvenā varone, ko spēlē Sandra Bullocka ir fantastiska. Maikls Ohers reāli eksistē un šodien ir slavens un bagāts - amerikāņu furbola zvaigzne pateicoties savas audžumātes mīletsībai un pacietībai un neatlaidībai. You tube.com ir daudz gan par filmu, gan intervijas ar īstajiem stāsta varoņiem.

http://www.youtube.com/watch?v=gQ-9sC6-sHs

Juno.
Stāsts par pusaudzi, kas nolemj bērnu atdot adopcijai. Filma ir ļoti ironiska un sirsnīga.

tas gan varbūt nav par tēmu, bet atcerējos Lindgrēnas "Rasmusu klaidoni". Grāmata, kas zināmā mērā runā pretī mūsu izpratnei par to, "kas bērnam būtu labāk"... Un jā vēl mūsu pašu Neiburgas "Tille un suņu vīrs" - par to pašu.


sirdsapziņa ir kā kāmis - vai nu guļ, vai nu grauž...

Ir viena laba multene, kurā ari parādās adopcijas tēma- "Pretīgais es". Tā multene labi parāda gan mātes un dēla attiecības un rezultātu mātes nevērīgajai attieksmei pret dēlu, gan arī to, kā pieaudzis dēls "nejauši" adoptē bērnus.

Iesaku paskatīties, ir interesanti pieaugušajiem un bērniem. Mūsu ģimene trīs reizes skatījās.

Papildināts 19.01.2011 20:12:11:

Jā, šī multene protams, ir Holivudas ražojums, tomēr pietiekami skatāma.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
17623302