Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

fiziskas personas maksātnespēja

riko

Piciņa
Ja jau pie mums v;el jo projām nāk ar plāniem , tad acīmredzot, šajā jomā mēģini darboties. Tad nu ļoti labi atbildes uz šiem jautājumiem var atrast arī Maksātnespējas likumā. Neesi mēģinājusi?

Papildināts 03.06.2011 17:19:

Es no personīgās pieredzes - man saprašana atnāk tik tad, kad pati esmu izkodusies cauri, a citu stāstītais no galvas pazūd kā rīta migla

Kas grib, meklē iespējas, kas negrib- attaisnojumus

saulespuķe99

Jau labu laiku briestu Tev aizrakstīt privāti, bet vēl neesmu "dabriedusi".

Viens jautājums, ko atļaušos uzdot šeit - kā ir ar maksātnespējas procesu, ja lietas (kopumā 2) jau ir nodotas tiesu izpildītājam, piederošā manta jau ir atsavināta par labu bankai (nekustamais īpašums), un ar tiesas lēmumu TI ietur likumā noteiktos procentus no algas. Vai šādā situācijā ir iespējams uzsākt maksātnespējas procesu - kad nav vairs nekāda realizējama īpašuma, un ir tiesas lēmums par piedziņu, kas arī jau tiek veikta? Vai man ir cerība tikt vaļā no TI , jo ar šādiem ieturējumiem kā šobrīd, es varētu atdot parādu apmēram 90 gadu laikā. Baidos nepaspēt

Problemsituacija
Protams, ka iespējams. Pārsvarā lielākai daļai tāda situācija arī ir.

riko

Problemsituacija

cik Tev , ja nav noslēpums, ietur no algas TI par nekustamo ipashumu?

CL 594.pants. Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem

(1) No parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus pēc izpildu dokumentiem izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai:

1) uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā — saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas;

2) piedzenot uzturlīdzekļus, atlīdzinot zaudējumus sakarā ar personisku aizskārumu, kura rezultātā radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve, vai atlīdzinot zaudējumu, kas nodarīts, izdarot noziegumu, — 50 procentus;

3) pārējos piedziņu veidos, ja likumā nav noteikts citādi, — 30 procentus.

(2) Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, izņemot šā panta pirmās daļas 1.punktā noteikto gadījumu.

Piciņa
Agrāk bija tā, ka to, kas ir plānā, atprasīt vairs nav iespējams, bet to, kas nav - pēc procesa var parāda piedziņu turpināt...

Es varbūt saulē esmu blonda palikusi - bet kā, lūdzams, Tu to iedomājies: cilvēkam atsavina VISU mantu, izpārdod, sedz kādu daļu saistību atbilstoši maksātnespējas likumā noteiktajai kārtībai un tad, kad process pabeigts pēkšņi uzrodas kāds nogulējis kreditors (interesanti tik, kapēc nav licies tos gadus ne zinis par savu dārgo parādu) un atkal sāk piedziņu???

Vai nu es neiebraucu tajā domu gājienā vai pēc kāda Regnus vulgaris izklausās?

PatiP

Ircic
Nju, neesmu juriste, bet vai tad parādniekam nav zināms, ka viņam ir parāds par elektrību, gāzi vai īri? Vai tad namu pārvaldei ir jāmeklē administrators? Skaidrs, ka procesa laikā neko nevarēs piedzīt, bet pēc tam jau parāds nekur nepazūd. Pirms grozījumiem no likuma izrietēja, ka parādniekam pašam ir jārūpējas, lai parāds neaug un jāiekļauj savas saistības plānā. Pieņemsim, ka parāds paliek gaisā - tas ir, netiek iekļauts plānā, netiek piedzīts. Māja tiek pārdota. Kur to parādu bāzt, ja norakstīt nevar. Visi uzskata, ka, ja ir maksātnespēja, tad viss - nepar ko vairs nav jāmaksā, parādus norakstīt, nekas neinteresē, ejat krūmos...

Nemaz nepretendēju uz gudrītes statusu, tādēļ jau interesējos, jo esmu dzirdējusi šādus viedokļus. Netieši esmu ar to saistīta. Paldies.

saulespuķe99
mani neliek mierā 2 domas saistībā ar FP maksātnespējas procesu:

Kas notiek ar galvotāju, kurš atbild tāpat kā kredītņēmējs (vai tml rakstīts bija), ja kredītņēmējs kļūst maksātnspējīgs? Vai visas saistības pārnesas uz galvotāju kaut arī īpašums jau realizēts? Vai tikai saistību nesegtā daļa pēc procedūras beigām ir galvotājam jāatmaksā?

Kā tiek atsavināts kredītņēmēja īpašuma daļa? Piemēram, man no mammas dzīvokļa pieder 1/6. Dzīvokli taču nepārdot un nesadala naudu starp īpašniekiem vai tomēr?

moonymoon
Likums neparedz mājsaimniecību bankrotu, tādēļ, ja ģimenē kredītņēmējs ir sieva, bet vīrs galvotājs, jeb otrādi, MN process jāiet abiem. Pretējā gadījumā banka momentā vēršas pret galvotāju, jo pārsvarā jau visi ir galvojuši kā paši parādnieki. Lielāko daļu galvojuma līgumi ir taisīti privātā kārtā, tādēļ tos nevar pakļaut saistību bezstrīdus (lasi -ātrajai kārtībai) izpildei, bet pret galviniekiem kreditoriem jāceļ prasības vispārējā tiesvedības kārtībā. Ātrāk kreditori izpildu rakstu dabūt nevar. Tas, protams, prasa laiku, kas ir tik svarīgs tam galviniekam.

Bet, protams, pēc īpašuma realizēšanas un daļas parāda dzēšanas, galvinieks atbild par nesegto parāda daļu un visiem bankas blakus prasījumiem (%, līgumsodu). Nevar jau paprasīt no viņa to, kas nav

Izsolē administrators tā arī pārdos- 1/6 daļu no dzīvokļa īpašuma. Tā jau nu gan nav problēma - savējie varēs to daļu nopirkt

Ievce

Man tikko sākas viss process. Iesniedzu tiesā visus dokumentus, tos vācu kādu mēnesi.

Ar pirmo reizi lieta neaizgāja uz tiesu, iesniedzu, ko vēl prasīja, tagad lieta novirzīta uz tiesu. Gaidu vēstuli...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18126996