Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

fiziskas personas maksātnespēja

riko

Sweetmamy

Pastāstiet,kas notiek,ja visi kreditori nepiesakas? Viņi no manis varēs pēc tam ko pieprasīt? Pieteikšanās termins ir beidzies. Un man no ~8k saistībām ir tikai 4k

Dudy

Sweetmamy

Nē nevarēs prasīt. Viņiem gan vēl ir laiks pieteikties līdz brīdim, kad administrators sastādīts ziņojumu par naudas līdzekļu sadali, bet pēc tam ja viņi nebūs pieteikušies, viņi zaudēs savas prasījuma tiesības.

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

1.Ja es tiesā iesniedzu parādus par ~ 6000 eiro, bet visi kreditori nepiesakās un beigās parāds ir tikai 4000, tad atļaus veikt maksātnespēju? Jo likums paredz no 5000 eiro.

2.Kādi dokumenti( izziņas) ir obligāti jāpievieno maksātnespējas pieteikumam?

3. Vai izziņas var izdrukāt no latvija.lv, vai ir jāiet uz visiem kantoriem un jāņem apzīmogotas- parakstītas izziņas?

maris77
1. Vismaz 5`000 EUR, kuriem ir iestājies atmaksas termiņš ir nepieciešams, lai uzsāktu MNP. Ja visi kreditori nepiesakās, tad pārējie kreditori saņems lielāku atmaksu.

2. Vajadzētu kredītu līgumus un vēstuli, ka ir kredītam ir kavēts kredīta atmaksas termiņš, VSAA un pieteikums. Pārējās izziņas var būt gan uzsākot MNP, gan arī vēlāk bankrota procedūras laikā iesniegt MN administratoram, lai apliecinātu īpašumā esošo/neesošo īpašumu. Jo ātrāk pēc MNP ierosināšanas visas nepieciešamās izziņas iesniegsiet MN administratoram, jo ātrāk būs iespējams beigt bankrota procedūru un uzsākt Saistību dzēšanas plānu. Attiecīgi, arī beigt visu MNP un izmaksās lētāk.

3. Daļu var izdrukāt no www.latvija.lv, bet tur atrast nepieciešamās izziņas ir diezgan sarežģīti. Pārējās izziņas var pieprasīt vai nu ejot uz vietas vai pieprasot elektroniski un pieprasījumu parakstot ar elektronisko parakstu.

Sweetmamy

Kā notiek,ja maksātnespējas laika(kad jau notiek plāna pildisana) sūta vēstules tie kreditori,kuri nepieteicas?? Vai vini car ko ietekmet?

Sweetmamy
Domāju, ka nevar. Vilciens ir aizbraucis.

Alibi

Labdien!

Vai šeit,lūdzu ir kāds,kurš iet MNP Latvijā,bet dzīvo un strādā ārzemēs?

Man pašai ir apstiprināts MNP uz 2 gadiem,jūlijā jau veicu pirmos maksājumus.Maksāju 1/3 daļu kas ir lielāka par minimālo.Saprotu un apzinos,ka gribu doties prom no LV,jo nespēju šeit savilkt kopā galus,bet nezinu un nesaprotu kā visu sakārtot,lai MNP turpinātos un pēc 2 gadiem man iestātos miers.Ja dodos strādāt uz ārzemēm,tad procesa beigās iesniedzu tikai savu ārvalstu kontu,vai vēl kaut ko papildus?Vai brīdinājāt administratoru par šādām izmaiņām vai nē?Vienu vārdu sakot-būšu pateicīga uzklausīt jebkuru info par augstāk minēto jautājumu.

.

Labdien!

Sīkumos neiedziļināšos, bet pateicoties ex vīram, ir jākārto maksātnespēja...

Krustu šķērsu lasīts, galva jau kūp. Nolēmu prasīt tiem, kas reāli tam gājuši cauri:

1. Kādai algai jābūt, lai uzsāktu MN procesu? Ja zem minimālās?

2. Ja esmu mikrouzņēmuma darbinieks, vai arī to varu darīt?

Jau iepriekş pateicos par atbildēm.

Brigitons
1. Ikmēneša maksājums, pēc maksātnespējas procesa apstiprināšanas, ir 1/3 no algas, minimāli 1/3 daļa no minimālās algas valstī.

2. Jā var darīt.

Taifuns

Paldies!

2. Vienk, cik zinu, tad mikrouzņēmumu darbiniekiem ir cita nodokļu sistēma, tāpēc jautāju, vai var...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18126996