Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

fiziskas personas maksātnespēja

riko

Vai kāds ir gājis šo procesu pie - Oto Bezbailis?


zeltenezeltene

Sveiki,

mana paziņa izgāja maksātnespējas procesu. Uzsāka 2011. gadā, ilga piecus gadus, tātad līdz 2016.gadam. Toreiz teica, ka nevarēs ņemt citu kredītu (īpaši hipotekāro, jo maksātnespēja bija tieši dēļ šāda tipa kredīta) vismaz piecus gadus. Tā varētu būt? Ka cilvēks līdz 2021. gadam nevarēs bankā ņemt hipotekāro kredītu? Tagad atļauties maksāt var, taču gribas savu, jo sanāk dārgi īrēt. Un vēl, tepat diskusijā lasīju, ka banka, dodot jaunu kredītu, dos ar augstākiem %. Sanāk, ka bankām ir saraksti ar maksātnespēju izgājušajiem un lai gan viss juridiski dzēsts, tāpat "soda" to cilvēku… liekot maksāt lielākus procentus

tā ir, vai tomēr šīs ir tikai baumas un cilvēks kaut rīt var iet uz banku pēc hipo kredīta un maksāt %, kādus maksā principā visi citi klienti…

zeltenezeltene
Izbrīns būtībā ir par ko? Par to, ka banka otrreiz nedāvinās uz neatdošanu vai kā? Nu loģiski, ka kredītvēsture ir. Pat jaunībā nenomaksāts mazcenas telefons ir "tur". Visām iestādēn ir savi saraksti... Un banka nav jums neko parādā, nav spiesti visiem dāvāt hipotekāros.

zeltenezeltene

eseni
pilnīgi saprotu tavu sašutumu

tie %, ko mēs paradtie cilvēki maksājam bankām jau nenozīmē "nedāvinās uz neatdošanu"

gribēju vnk zināt - vai tā ir, ka piecus gadus pēc maksātnespējas vispār neļauj ņemt hipo kredītu un pēc tam ļauj, taču ar vēl lielākiem %.
Tas arī viss.


zeltenezeltene
Manuprãt, tąda aizliegums nav, bet banks tiešăm izvęrtęs, kas un kă. Un maksătnespęjas reğistrs, arï fizisko personu, vismaz kădreiz bija visiem brïvi pieejams. Tas nebija nekăds noslėpums.

Tieši tā, ir Maksātnespējas reģistrs, kurā ir ieraksti par privātpersonām 10 gadus pēc maksātnespējas perioda beigām. Pēc tam skaitīsies "balts un pūkains". Tikai tajās bankās, kurās biji ņēmis kredītu, kredītvēsture būs saglabājusies. Citās skaitīsies bez kredītvēstures.

Domāju, ka var saņemt kredītu, tikai var būt lielāka 1.iemaksa jeb līdzdalība, nepieciešams vērtīgāks nodrošinājums un/vai augstāki kredīta procenti.

zeltenezeltene

Ok, paldies

Taifuns
Man șkjiet, ka Latvijas Bankă ziňas par privătpersonu kredïtvěsturi, tai skaită, pat ñemtajiem sïkajiem patěriňa kredítiem, tiek uzglabăta ilgu laiku, nevis tikai 10 gadus.

mea
Saskaņā ar Kredītu reģistra likumu:

33.pants. Ziņas par klientu vai klienta galvinieku un vispārīgās ziņas Latvijas Banka glabā reģistrā 10 gadus pēc:

1) klienta vai klienta galvinieka saistību izbeigšanās dienas;

2) dienas, kad no klienta līguma vai klienta galvinieka līguma izrietošās tiesības un saistības vai prasījuma tiesības nodotas citai personai;

35.pants. Ziņas par klienta vai klienta galvinieka saistību pārkāpumu Latvijas Banka glabā reģistrā piecus gadus pēc:

1) klienta vai klienta galvinieka saistību pārkāpuma novēršanas dienas vai dienas, kad no klienta vai klienta galvinieka līguma izrietošās tiesības un saistības vai prasījuma tiesības nodotas citai personai, ja līdz šai dienai klienta vai klienta galvinieka saistību pārkāpums nav novērsts;

2) klienta vai klienta galvinieka saistību izbeigšanās dienas, ja līdz šai dienai nav iestājušies šā panta 1.punktā minētie apstākļi.


Sweetmamy

Dana86
Es tikko izgāju.

Papildināts 21.08.2020 01:48:

Taifuns
Es viņiem varu vienkāršu elektronisku vēstuli nosūtīt? Vai vienkārši pazvanit...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18126996