Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

fiziskas personas maksātnespēja

riko

saulespuķe99
paldies par atbildi.
savējie varēs to daļu nopirkt . Vai es tagad varu savu dzīvokļa daļu uzdāvināt, piemēram, māsai, vai tomēr labāk pārdot viņai par simbolisku cenu? Domāju tādā ziņā, lai, ja nu kas, šo darījumu neatceļ?

p.s. man kredīta atmaksāšanas reālas problēmas vēl nav, bet drīz varētu iestāties, jo jāatgriežas darbā pēc BKA un darbavieta uz likvidēšanas robežas..

moonymoon

Tagad nu gan es Tev neieteiktu neko vairs pārdot, jo

Saistību dzēšanas procedūru nepiemēro vai to pārtrauc šādos gadījumos:

1) parādnieks pēdējo triju gadu laikā pirms fiziskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas vai maksātnespējas procesa laikā ir slēdzis darījumus, kuru rezultātā kļuvis maksātnespējīgs vai radījis zaudējumus kreditoriem, turklāt viņš apzinājās vai viņam vajadzēja apzināties, ka šādu darījumu slēgšana var novest līdz maksātnespējai vai zaudējumu radīšanai kreditoriem;

2) parādnieks ir sniedzis apzināti nepatiesu informāciju par savu mantisko stāvokli un slēpis savus patiesos ienākumus.

Tad Tavs MNP tālāk par bankrota procedūru netiks. Ja procesa pieteikšani novilksi 3 gadus pēc atsavināšanas darījuma, tad vari atsavināt.

Kas grib, meklē iespējas, kas negrib- attaisnojumus

saulespuķe99
(2) Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, izņemot šā panta pirmās daļas 1.punktā noteikto gadījumu.

Bet ja piemēram ir vairāki izpildu dokumenti un viens apgādājamais (nepilngadīgs bērns), vai arī tad drīkst novilkt tos 50% no darba algas? Šitas man kaut kā nav īsti skaidrs, jo viens saka tā, otrs šitā. Uzturlīdzekļi ar tiesas spriedumu sastāda 21Ls mēnesī, kurus papucis tāpat maksā ļoti neregulāri. Paldies

Visvairāk par visu Mīlu Mīlestību...

Sheldona

Pat vēl vairāk,ja ir uzturlīdzekļu maksājuma parāds, parādniekam saglabā darba samaksu 50% apmērā no MINIMĀLĀS darba algas.

Sk. kā likumā

(1) No parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus pēc izpildu dokumentiem izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai:

1) uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā — saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas;

2) piedzenot uzturlīdzekļus, atlīdzinot zaudējumus sakarā ar personisku aizskārumu, kura rezultātā radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve, vai atlīdzinot zaudējumu, kas nodarīts, izdarot noziegumu, — 50 procentus;

3) pārējos piedziņu veidos, ja likumā nav noteikts citādi, — 30 procentus.

(2) Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, izņemot šā panta pirmās daļas 1.punktā noteikto gadījumu.

(3) (Izslēgta ar 31.10.2002. likumu.)

(4) Ieturējumu apmēru no darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem aprēķina no summas, kas parādniekam jāsaņem pēc nodokļu samaksas.

Papildināts 14.06.2011 13:32:

Tā ka dodies pie TI ar izpildu dokumentu, vecim atstās sotaku mēnesī

saulespuķe99
Paldies, sapratu.

Bet kā ir tad, ja ir viens nepilngadīgs bērns pašam un pašam vairāki izpildraksti? Vai arī tad var atvilkt visus 50% no algas? Vnk man māsīcai šitāda situācija. Vairāki izpildraksti un nepilngadīgs bērns, vīra nav. Vai viņai drīkst noņemt tikai tos 30% sadalot pa TI vai arī visus 50%. Vēl viss ir procesā, bet cilvēks tagad galīgā neziņā Bez algas saņem tikai tos 8Ls mēnesī no VSAA. Paldies Tev un atvaino, ka tā bombardēju Tevi ar jautājumiem

Sheldona

Drīkst 50%, bet dažreiz iziet krastā variants, kad vēršas pie TI, ziņo par bērniem, kā arī lūdz atstāt uz katru apgādājamo Ls 200 (skati CPL 1.pielikuma 3.punktu) Ir man bijis, kad nostrādā.

Tāpat skaties šeit:

CPL 596.pants. Summas, uz kurām nevar vērst piedziņu

Piedziņu nevar vērst uz:

1) atlaišanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts atbalstu ar celiakiju slimam bērnam, kuram nav noteikta invaliditāte, apgādnieka zaudējuma pensiju un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu;

2) kompensācijas izmaksām par darbiniekam piederošo instrumentu nolietošanos un citām kompensācijām saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē darba tiesiskās attiecības;

3) darbiniekam izmaksājamām summām sakarā ar komandējumu, pārcelšanu un nosūtīšanu darbā uz citu apdzīvotu vietu;

4) sociālās palīdzības pabalstiem;

5) bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

saulespuķe99
Mīļš paldies par atbildi

saulespuķe99

paldies par padomu.

šādu darījumu slēgšana var novest līdz maksātnespējai bet, ja es pārdodu, lai varētu segt kādu laiku ikmēneša maksājumus bankai ar cerību, ka tajā laikā dabūšu citu darbu... arī nevar?
sniedzis apzināti nepatiesu informāciju par savu mantisko stāvokli
nekas par citiem īpašumiem netika vaicāts un ieķīlāts ir tikai ņemtais dzīvoklis. bet viņi jau laikam tāpat redz, kas pieder... vai tas arī ietekmē bankas lēmumu par kredīta ne/piešķiršanu?

moonymoon
nu un kādas jēga tad Tev pārdot dzīvokli - lai visu naudu atdotu bankai kredīta segšanai?

Par to mantas stāvokli- tas vairāk domāts tā, ka ja pie kredīta ņemšanas uzrādīji nepatiesus ienākumus, slēpi citus kredītus utt.

saulespuķe99
es domāju nevis visu dzīvokli, bet savu 1/6daļu no mammas dzīvokļa, piemēram, par Ls1000.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18126996