Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zviedrijas letini:)

Azizakam

pupuzupa

Azizakam
Paldies, tā arī kl,biedr,teica,ka sūtot sanāk padārgi Paldies, meklēšu variantus

Sveiki visiem. Brīvdienās derētu atpūsties ar grillu, alu un jauku kompāniju.Mēs te puiši velētos sastapt meitenes.Izklausās banāli bet mošk kas sanāk.

Vai kādai ir laba ieredze ar kādu paku pārvadātaju? Nepieciešams pārvest 5 ceļjumu koferus ar apģērbiem un grāmatām no Lundas uz Rīgu (no durvīm līdz durvīm).

''Sveiki! Esmu jauniņā gan šajā valstī, gan portālā un lūdzu padomu Kādu laiku atpakaļ šeit parādījās šāda ziņa no Miices - Esmu nesen paarceelusies uz SE pie drauga. Iesniedzu dokumentus personnummer ieguusanai. Saakumaa viss likaas ok, bet tad vini pieprasiija, ka man ir jaabuut vispaareejai aprosinaasanai (Heltäckande sjukförsäkring ) vismaz uz gadu no LV ( ietverot nelaimes gadiijumus, veseliibas apdrosinaasanu, kas var notikt atrodoties SE u.c). Sis likums esot speeka jau gadu. EVAK karte nederot... Viss ir apstaajies sajaa posmaa un nekas taalaak nenotiek... Mana problēma šobrīd ir identiska. EVAK karte nekam neder, vajag pilnu veselības apdrošināšanu, lai tiktu pie personīgā nr. Šobrīd vēl par darbu netiek domāts, jo nav tāda vajadzība. Esmu pārcēlusies uz dzīvi pie drauga, kurš ir SE pilsonis.Un atbilde, kas tika sniegta man - vai nu nokārtojiet starptautisko veselības apdrošināšanu (tā maksā pārāk dārgi, lai šī būtu pieņemama atbilde) vai arī apprecaties. Vai tiešām šie ir vienīgie varianti, ja vēlos pārcelties uz dzīvi SE, kādu laiku nestrādāt un uzreiz arī neprecēties? Būšu pateicīga par jebkuru padomu Paldies! ''

Sveiki,man ir preciizi taa pati probleema,vieniigi izlasot shos komentaarus,viss kaut kaa vairs neizskataas tik ceriigi.

Sobriid man prasa to apdrosinaasanu,EVAK gan panjeema izmeegjinaat,bet beigaas tomeer atteica. Sakiet,luudzu,cik taa apdrosinaasana vareetu izmaksaat? Esmu Zviedrijaa nu jau 21 dienu,bet stress bez gala un malas.

Varbuut ir kaads/kaada,kas so probleemu ir speejis kaa atrisinaat?

3xmamma

Bittebu
Man pirmā dzirdēšana par tādu karti, man viss bija ļoti vienkārši, sākumā virs dabūja identifikacijas nr, jo bija darba līgums un tad mēs ar berniem... viss neprasija ilgak, kā 3 mēnešus... man pat nenācās iedziļināties nekādos likumos un noteikumos...
Vēlu veiksmi un atrāku problemu risinajumu...

dzīvē labākās lietas notiek ap pieci 

AD, JA, KA

3xmamma visticamaak,ka bija tik vienkaarsi taapeec,ka esi sieva jeb radinieks. es ar savu puisi kopaa esmu dziivojusi tikai siis 21 dienas kaa paaris,taapeec es vinju nevaru regjistreet pat kaa sambo.

pagaidaam izskataas,ka man buus jaakaarto taa apdrosinaasana,jo arii piesakoties uz SFI kursiem man teica,ka obligaati jaabuut per.nr. lai vareetu tur maaciities,un vieniigais veids,kaa to ieguut,ir ieguut atljauju seit uztureeties,kuru,savukaart,var ieguut uzraadot apdrosinaasanu. taa ka,viens cels vai otrs,bet viss noved pie apdrosinaasanas.

tik man nav ne mazaakaas nojausmas,cik tas joks vareetu izmaksaat : ( centraa man saka,ka man taadai apdrosinaasanai tacu jaabuut,savaadaak es nemaz nebuutu vareejusi ieguut EVAK karti,bet man ir tikai 19 gadi un es taa kaa neatceros,ka jel reizi buutu apdrosinaajusies..

3xmamma

Bittebu
Darbā ari nav iespejas iestāties, vai kādā universitātē? Vai tad ar vajag to apdrošināšanu? Manam vīram neko nevajadzeja, bija darba līgums un visi ceļi uzreiz vaļā (tas bija k-kad pagajušā gada septembrī), nu varbūt tagad k-kas ir mainījies?

dzīvē labākās lietas notiek ap pieci 

AD, JA, KA

nu tad taa.ar pirmdienu buusu nokaartojusi sev apdrosinaasanu - 20 ls meenesii. cerams,ka ar to buus gana lai tiktu taalaak. : )

Papildināts 12.10.2013 01:45:

3xmamma diemzeel darbu atrast nav tik viegli,jo visur principaa vajag zviedru valodas zinaasanas,kuras man nav tajaa labaakajaa liimenii.saprotu,ko man saka,tomeer atbildeet varu tikai sarunvalodas liimenii.

tomeer,lai iestaatos universitaatee un jebkuraa citaa maaciibu iestaadee,arii nepieciesama apdrosinaasana - jau meegjinaajaam.

ieprieks jebkur pietika tikai ar EVAK karti,kas darbojas visaas EU valstiis kaa apdrosinaasana uz gadu no valsts,kuraa skaties kaa regjistreets iedziivotaajs.tagad pienjemtie likuma groziijumi zviedrijaa nosaka,ka ar so karti nepietiek,jo,citeeju no uz kartes rakstiitaa - ''karte paredzeeta vieniigi iislaiciigi uzturoties citaa daliibvalstii''.

hej! tie,kas vēl mocās ar personas nr. dabūšanu,ieteikums - nokārtojiet apdrošināšanu. es beigās paņēmu ergo apdrošināšanu - 40 ls uz 3 mēnešiem - un ik pēc 3 mēnešiem pagarinu.skatteverkets un migrationverkets to ņem pretī un dabūju personas nr. nedēļas laikā.tagad jau kādu laiku mācos SFI kursos,un mācības notiek tādā tempā un apjomā,ka es ticu,ka var arī pa 4 mēnešiem valodu iemācīties,ja vajag un galvenais - gribās.

lai veicas!

zakiskakis

Sveiki!

Ir te kāda, kas Zviedrijas dienvidos dzīvo? Meklēju, kā ar auto no Rīgas uz Gēteborgu dažas mantas nogādāt. Viena no mantām ir krusttēva dāvana 2g.v. puikam- saliekamā kartona māja.

Ir iespēja GTB arī pārnakšņot un uzēst pusdienas, ja vēl tālāk jābrauc.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18127338