Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zviedrijas letini:)

Azizakam

Ar tiem SFI skolotājiem tā ir - man atkal Uppsalā bija skolotāja no Luleå, kas runāja ar šū (sju). Es jau biju tajā brīdī ar visiem dialektiem pazīstama, bet samācies tu runāt tā un pēc tam visi domā,ka tu no tālajiem ziemeļiem.

Tas tāpat kā ar to stāstu par afrikāņiem Rēzeknē, kas latgaliski iemācījās un pēc tam no akcenta nekādīgi netika vaļā (neesmu 100% droša, vai tā nav kāda Latgales pasaka)

babanebi

vai Tev vēl sanāk praktizēt zviedru valodu?

Man interesanti ar krievu valodu. Kad dzīvoju LV, tad krievu valodā jau vairs nespēju diez ko labi izteikties. Tagad, kad ikdienā lietoju latviešu, angļu plus zviedru valodu, jūtu, ka arī krievu valoda ir daudz labāka. Laikam tā smadzeņu puslode, kas atbild par valodām, ir aktivizējusies, līdz ar to arī pasīvā valoda nāk "ārā".

cinnamon
Interesanti. Man gan tā nav, šobrīd aktīvā ir gruzīnu valoda un tā pa tumšiem stūriem ir sabīdījusi visas citas valodas. Baigā maita. Biju uz 3 nodarbībām te Tbilisi valsts universitātē zviedru valodā, patika, bet biežāk netiku. Rudenī varbūt atsākšu.

babanebi

ak. Tu jau gruzīnu valodu esi paspējusi iemācīties! Malacis

Varbūt "pasīvo valodu" uzlabošanās saistīta ar to, ka man vairākas valodas ikdienā jālieto paralēli? Bet Tev jau ar it kā...?

Sveikas! Esmu seit pagaidam ciemos pie vira! Valsts jau skaista un ta, bet ta valoda man liekas ka murgs, kad dzirdu ka virs runa zviedriski ta manu seju rota smaids - izsklausas smiekligi

Bet ari es te taka planoju apmesties uz dzivi meita jau smilskaste spelejoties ar vietejiem so to iemacijusies

Vakar bija jasezas lidmasina uz Rigu, bet mes apmaldijamies ar navigatora palidzibu un kamer nokluvam lidosta varejam savam reisam pamat ar rocinu. Ta ka esmu seit iestregusi uz apmeram menesi "karsta sezona" biletes neiespejami dabut... vienigi darbina zel negribas pazaudet, bet ceru ka man ta prieksnieciba ir ari tik pat sakariga ka izliekas

Esam Faluna!

Igucis

respect
vai ta ar kuģi nav iespējams attransportēties, lai mēneša laikā darbu nepazaudētu?

Bukaza

Es esmu Zviedrijā no pagājušā gada aprīļa. Vīrs strādā, dēls pa bērnudārzu, es pati vienu brīdi biju "melno darbu" strādniece, bet tagad pietiks. Mācīšos tālāk zviedru valodu iekš Komvuxa. Es varu lasīt tekstus ikdienas sarunvalodā, TV arī varu palūrēt, bet ne visu saprotu. Ja jārunā zviedriski, tad nu tā - lēni varu, bet ja zviedrs sāk pretī kaut ko bērt, tad man hej da.

Esam Stokholmā.

Женщина должна быть счастливой! И больше она никому ничего не должнa!!

Wineta

Zviedrijas meitenes, man jautājums ne pa tēmu. Nesen biju Stokholmā ar prāmi, tā kā laimējām loterijā vēl vienu braucienu, tad gribētu zināt kad labāk braukt, varbūt rudenī ir kādi svētki, kurus būtu vērts redzēt, Varbūt uz ziemassvētkiem, uz tirdziņu, kāds ir tirdziņš pa ziemassvētkiem? Varbūt vienkārši šopingā aizlaist, kad ir kādas atlaides veikalos. Pirms 2 nedēļam gāja pilnā sparā. Ap ziemassvētkiem ir?

Paldies.

Bet valoda gan smieklīga, neko nesaprotu.

Wineta

Atlaides ir tagad un būs tūlīt pēc Ziemassvētkiem - apmēram līdz janvāra vidum.

Manuprāt, vislabāk ir viesoties, kad labs laiks - vasarā, pavasarī.

Sveiki! Vīram ir iespēja pārcelties un strādāt Zviedrijā...savākt savu brigādi un strādāt uz iekšdarbiem...Ir doma tad arī man ar meitu braukt. Meitai 2 gadi. Kā ir Zviedrijā, ja pārceļas visa ģimene? Kā ir bērnudārziem un visu citu jaunai ģimenītei? Es pati tikko pabeidzu augstskolu, bet laikam jau sēdēšu mājās ar bērnu....Lai gan, ja varētu tur mazo palaist bērnu dārzā, tad varētu kaut ko strādāt abi....Zviedru valodas gan man nav....tikai latviešu, angļu, krievu.....

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18127338