Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Skolotāju izteikumi

Verna

Vēl par koriem:

Granddāma Ausma Derkēvica, kad nav paticis kora skanējums, laidusi šiem virsū spārnotu frāzi: "Nu skan kā viens akadēmisks miroņu koris!"

Citi diriģenti dažādos laikos un vietās:

Balss bez ausīm ir akla.

Kad cilvēkam pieliek nazi pie rīkles, viņš sāk elpot.

Pīkstiet reizē!

Tenori, vai jūs nevarat kaut kā novākt to cilvēku, kas visu laiku paliek pāri?

Trīs, četri, raudam!

Otrā nāve ir garāka.

Baritoni dalās divās daļās.

Ei, tu man traucē patreiz! Vajadzētu otrādi!

Atsperīgas lūpas, atsperīgi zobi.

Man pietrūkst orgānu, lai jums visu parādītu!

Ģeogrāfe (neliela auguma slaida sievietīte), ar pūlēm izspraukusies cauri haotiski sakrautu krēslu grēdai:

Kas tad te, lamatas Milzu Lempim?

Желаем вам всего хорошего, чтобы можно было выбрать лучшее!

profesors LU nu jau nelaiķis... bija tāds liels un brangs miesās:

nu tad mēs esam nonākuši līdz nākamajam JAUTĀ-... skaļi nošķaudās, lēnā garā sameklē milzu rūtainu kabatlakatu, izpūš degunu, saloka kabatlakatu, ieliek kabatā un turpina .. - JUMAM.

cits pasniedzējs turpat- nu kas tās par tiesnesēm, nagi gari un sarkani kā jērus plēsušas!

sirdsapziņa ir kā kāmis - vai nu guļ, vai nu grauž...

Bioloģijā:

"Ja vēlaties labaak izprast posmkāju īpašības, jums jāskatās uz mani."

Vēsturē:

"NN nodarbojas ar arheoloģiju savā degunā."

Skolotāja radošajā nometnē māca bērniem taktēt piecas astotdaļas: "Madara, Ieva, Madara, Ieva..."
Ienāk Vigo Račevskis: "Šampāniet's, konjaks, šampāniet's konjaks..."

O, ja par augstskolu, tad (attiecībā uz tiem, kas protestē pret visu jauno):

Kā tad, no alas ārā nelīdīsim, jo nekad agrāk neesam līduši!

Желаем вам всего хорошего, чтобы можно было выбрать лучшее!

Mums fiziķis (cēlies no Latgales) , ja redzēja, ka ka skolēns nepareizi vai ačgārni ko dara, teica :" Nu ko tu kemmē kaki pret spalvu?!"

Krievu val. skolotāja uz zēnu kas grozās stundā:"Что ты вертишся как верблюд на сковороде?"

Spārnus man atņēma...pārvietošos ar slotu!!!

Pedagoģiskā skola, topošās b/d audzinātājas. Kursa skaistule mēģina koķetēt ar krievu val. skolotāju un visu laiku pīkst: "Es nesaprotu... es nesaprotu..."

Beigās mūsu Išaks vairs neiztur un (tādā žīdiskā akcentā) saka: "Ja tu domatu ar kirbiti, tad tu saprast, bet tu neese pieradus ar šito vietu domat!"

.

Iz augstskolu vēstures....

20.gs. 40. gadi. Jaunuzņemtie studenti stāv garā rindā uz individuālu pieņemšanu pie dekāna. Pēkšņi kāda meitene izskrien no kabineta piesarkusi un asarās. Nākamais puisis nedaudz apjūk un sāk prātot, vai dažus varbūt vēl neatskaita, bet jāiet vien iekšā. Kabinetā sastop visai apmulsušu dekānu - nesen atbraukušu Krievijas latvieti, kurš ar krietnu akcentu brīnās : "Es tikai pajautāju - vai kopdzīvi nevēlaties? A viņa..." (burtisks pārcēlums no obščežiķije = kopmītne)

90-o gadu sākums. Zaigonis (tas, kurš Graumanis) stāsta, ka katrai tautai valdība ir dota no Dieva. Es, speciāli drusku sagrozot gan teikumu, gan domu, jautāju, vai Godmanis arī Dieva dots.

"Nu zināmā mērā tā varētu teikt, jā" šis novelk.

Papildināts 11.06.2011 18:35:

Un, protams, skolu un bērnudārzu klasika: "Mutes ciet un ēdiet!"

.

Gemma

Par diriģentiem - man jau liekas, ka spārnotākos teicienus viņi mūzikas akadēmijā samācās... jo daži diezgan izteikti iet apkārt. Mani mīļākie:

*Ē, cik interesnati jūs to dziesmu nobeidzāt! Bet Jāzeps Vītols tomēr bija iedomājies savādāk!
*Tenori - jūs visu laiku uztverat "vieta", bet jāuzsver taču "kāzu diena!" Tipiska vīriešu domāšana!
*Alti - "kāzu diena" jūs dziedat par zemu! (Balss no kora: kā jau kāzās!) Nekādā gadījumā! Tā ir pirmā kāzu diena, ne otrā!
*Ar to vienu atbaidošo ķērcienu pietiek, lai teiktu - viss, kāpjiet no dēļiem nost, un ejiet mājās. Bet es neteikšu, ir neceriet!
*Pustonis par zemu ir par skarbu priekš mūsu kora. Mēs ņemam šķībi tikai par ceturtdaļtoni!
*Tenori, lūdzu graciozāk, kā pavasara stirniņas lēkājiet!
*To "gaiss un zeme" - dziediet plašāk, lūdzu! Tas ir globālākā nozīmē domāts, ne skābekļa balons un mazdārziņš!
*Tā, labi. Ja nebūtu nošu, mēs ļoti labi dziedātu. Tikai tās notis mums maisa, komponists ieķēpājis kaut ko citu, ne to, ko jūs dziedat. Visi tie bumbuļi ire vienā augstumā, tā jums arī jādzied!
*Tā zīme pirms nots, kas atgādina centrālcietuma logu, noti mazliet paaugstina... bet, tās apzāģētās restes to visu atceļ!
*To "ceļu" dziediet mazliet svinīgāk... Soprāni, nekrītiet otrā galējībā - ja alti dziedāja par ceļu uz Sibīrīju, jūs man dziedat par ceļu atpakaļ uz bērnudārzu...
*To "dusi" jūs izšaujat kā tādus divus vieklus pliķus. Tā nevajag, tā jūs to bērnu gulēt nedabūsiet!
*Alti - to "sirds čūlojusi" jūs dziedat kā Medicīnas akadēmijā. Bet jums ir jādzied emocijas nevis diagnoze!
*Ja es būtu nesagatvots klausītājs, tad noticētu, ka te arī viss beidzas. Bet tā kā man ir zināma muzikāla izglītība, es zinu, ka 3 notīm te vēl bija jābūt! (Basi: mēs tās nodziedājām jau pauzes laikā!) Nē, saproties, mūzikā nav tā kā matemātikā, kur summa, saskaitāmos mainot vietām, nemainās. Te mainās gan!
*Ticiet man, arī Mocarts piekristu, ka te jādzied tā, ka es to gribu!
*Soprāni - šī skaņa jums visu laiku pirmais kucēns, ko katru reizi sirnīgi noslīcinat!
*Tāpēc jau visi dzīvo, lai vienreiz varētu nomirt...
*Basi - jums spārni par zemu!
*Te nav Saeima, te nevar tika muldēt, kaut kas jādara arī!
*Atāķējiet tās savas krokodilādas somiņas, un dziediet arī!
*Ja jūs šitā dziedat, tad labāk metam klausītājiem ar ķieģeļiem, tas viņiem patiks labāk!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18129590