Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Skolotāju izteikumi

Verna

Gemma
Atcerējos jaunību ! Izsmējos ne pa jokam..

Piezīme mana dēla dienasgrāmatā: "Ēda maizi neatļautā vietā."

.

12345
Labi, ka ne veidā!

Provinciāla tante ar ziloņpakaļu (c) sideway

No sirds izsmējos!

Man no skolas laika prātā palikuši saglabājušies divi hrestomātiski teicieni, ko pielietoja vācu valodas skolotāja un viņas vīrs - fiziķis. Abi teicieni attiecas uz brīdi, kad uz skolotāja jautājumu neviens neatbild.

1) Tā kā kapsētā, nav ar ko parunāt.

2) Tā kā mēmā filmā - attēls ir, skaņas nav.

Ne pa tēmu, bet par diriģentiem. Kokars reiz esot taisījies uz kādām bērēm un savai sekretārai teicis - braucu uz kapiem, atpakaļ nebūšu!

Augšminētā latv. val. skolotāja (kam putra purvā iet) reiz, apstākļu spiesta, dabūja "auklēties" ar 1. klasi. Visai skolai bija ļoti interesanti, ko nu viņa, tāda skaļa, skarba un mutīga, tagad darīs. Aizmuguriski iesauca par "ombu", bet viņai tas nāca ausīs. Tā nu vienreiz viņa iet uz virtuvi ar klases pusdienu naudu un pie sevis runā:

"Omba nāk, omba nāk... Nekas, tūlīt omba ar jums norēķināsies!"

Papildināts 12.06.2011 11:28:

"Ēšana un gul-ēšana ir divas lielas miesaskārības, kam neva'ig paļauties!" (vēstures un zinātniskā ateisma skolotājs, parasti pirms pusdienu stundas)

(Ne vairs tā astoņgadīgā skoliņa, kur Omba.)

.

Mēģinot Jurjāna "Latvijā" vietu "Krūtīs man atdzīvo brīvības gars" diriģents niknojās, ka altiem krūtis esot netīras!

Ārprāts, tā izsmējos

Atceros, ka ir bieži bijis skolā jāsmejās, bet tagad atceros tikai dažus:

Skolēns matemātikas skolotājai: pasakiet man kaut ko pavedinošu! (doma - uzvedinošu, kas palīdz saprast, kā jārēķina kontroldarbā)

Skolotāja: es jau varētu, bet diez vai tev tas palīdzēs.

Puisis paskatījās uz šo ar pārsteigumu, tad pēkšņi nosarka līdz ausu galiem un vairs neko neprasīja. Pats nesaprata no sākuma, ko pajautājis.

Direktors - kora diriģents uz nokavējušos puisi ar adatveida frizūru, nu, kad sataisa daudz stīvu šķipsniņu uz galvas - paskat, jožiks arī beidzot ieradies...

Tad audzinātāja darbmācībā sataisījusi mums stundu par kaut kādu jocīgu pīšanu (starp citu, ja jau joku sadaļa, tad jāatzīstas, ka no sākuma aizmirsu garumzīmi uz i , kur caur kartona kvadrātiņiem izvilkti diegi, bet izrādās, viņa zina, kā jāsagatavojas, bet neko nesaprot no paša pĪšanas procesa. Un tad izteiciens:

Kaut kā jau tie kadvātiņi te bija jāgroza... hmm... būtu bijuši kvadrātiņi, varbūt es tagad izdomātu, kā jādara, bet man te... kadvātiņi vien...

Tā arī nesapratām, kur te atšķirība.

Vienmēr esi maiga, teica Basteta un izlaida nagus...

Mans bērnības paziņa pēc ilgāka plosta beidzot atkal aizvilcies uz vakarskolu. Mācījies jau sen nav neko.

Literatūras stundā tēma- "Zelta zirgs", un šo kā reiz pa ilgiem laikiem parādījušos izsauc. Šis stāv, mute ciet.

Skolotāja jautā: "Nu, ko tad darīja Antiņš Stikla kalnā?"

- Uzjāja.

- Nu, tālāk, tālāk! Nu, ko viņš darīja ar Saulcerīti?

- Nojāja.

Tajā mirklī klase vēl nelokās vēderkrampjos, bet tad skolotāja iesaucas:"Kāpēc tad uzreiz tik brutāli?!"

Un tad gan iet vaļā!

.

kaspers

zhel, ka uz sitienu neatceros ne skolas, ne augstskolas shie gan tika kada klade pierakstiti, ne dirigjentu izteicienus. kori jau vispar liekas, ka tie izteicieni - ir vienkarshi koristu ikdiena

Literatūras stundas sākumā:

Vispirms nopietni, un pēc tam par Raini.

Papildināts 14.06.2011 16:14:

Jau no augstskolas repertuāra (datorzinātne):

Viņš, nabadziņš, ir binārs. (par failu)

Ar patiesu cieņu...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18129590