Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Softbums auduma autiņbiksītes

biinumz

Šajā tēmā pļāpāsim par un ap Softbums autiņbiksītēm. Par to izmantošanu, mazgāšanu, izdevīgumu un patikšanu. Daudz jau ir runāts, bet vienmēr atradīsies kāds vairāk vai mazāk svarīgs jautājums un te būs iespēja tos apspriest līdz apnikumam.

Te skatamies video par uzlikšanu

Te lasam par mazgāšanu angliski

Te lasam par mazgāšanu latviski (tikai citas bikšeles)

Šo tēmu aizsākām slēgtajā grupā pie jūnija bēbīšiem, jo 7 mammas lietojam šos autiņus un esam dikti apmieirnātas. Taču izlēmām nākt pļāpāt atvērtajā forumā, jo Softbums autiņbiksītes taču nav tikai slepena jūnijmammau brālība, vai ne?

Sakopēšu noderīgāko info, kas izrunāts līdz šim, arī šeit.

Papildināts 19.10.2011 18:00:

te iekopēju Laimīgā15 rakstīto par mazgāšanu ar nepareiziem līdzekļiem "iz dzīves"

Man pēkšņi sāka daudz sliktāk uzsūkt tie ieliktņi, jau biju satraukusies, sāku lasīt un meklēt iespējamos iemeslus kāpēc tā. Tad atradu, ka tas ir tāpēc, ka lietoju nevisai piemērotu mazgāšanas līdzekli un tas veido tādus kā nosēdumus un tad vairs neuzsūc tik labi. Un tagad man ir jāveic ntās mazgāšanas cikls, kurš ir aprakstīts tehttp://www.granolababies.com/nurturebabynaturally/2010/12/stripping-talk/ Ar šo vienkārši gribēju pateikt, ka tomēr ļoti svarīgi ar kādu līdzekli mazgāsiet, un ja nu sanāk kā man, tad nevajag domāt, ka autiņi ir sabojāti, to visu var izlabot, bet tas notiks atkal un atkal, ja nebūs labs mazgājamais. Te ir viens līdzeklis, ko visi iesaka te , bet runājot ar biinumz sapratu, ka tas Amway, kas ir pieejams LV un būtu tāds, kas neveidotu šos nosēdumus. Es mazgāju tā, kā man ieteica veikala īpašniece, no kura es tos softbums pirku. Man šķiet, ka pirms pirmās vilkšanas viņus vajadzēja izmazgāt , tā saucamā sagatavošana (vajadzēja būt instrukcijai līdzi , ja jums nebūs, ta pameklēšu varbūt man vēl kaut kur ir,uz kādu režīmu utt.)

Kamēr baro tikai ar krūti, tad mazgāšana ir pavisam vienkārša, jo ar kaku nekas nav jādara. Ar visu var droši likt veļas mašīnā. Es daru tā: 1.uzlieku uz skalošanas programmu uz 20min (te lieku tikai pamperus) 2.lieku uz ilgo programmu uz 60min uz karstu ūdeni, bet uz vidējo to griešanās ātrumu. (te jau lieku arī citas bērna drēbes klāt) 3. tad lieku žavētājā uz kādām 50 min uz vidējo griešanās ātrumu, bet tikai ieliktņus, jo pašas biksītes cenšos saudzēt un izžāvēju tāpat (ļoti ātri izžūst)

Kad jau sāks piebarot, tad kaka mainās, tad jāsāk lietot tādas speciālas salvetītes te, ko ieliek iekšā un pēc tam ar visu kaku izmet ārā. Un tad seko mazgāšanas process jau iepriekš aprakstītais. Protams, ja negrib tērēties tām salvetēm, tad var mēģināt to kaku skalot nost, var pat nopirkt tādu speciālu tā kā dušiņu, ko pieliek pie poda un ta tik noskalo, bet nu man tas nešķiet ērti, jo kad tad publiskajās točās darīt? Tā kā izmantoju tikai softbums tad man ir tāda necaurlaidīga somiņa, kurā ielieku lietotus. Nav ne smakas, ne arī kādas citas problēmas. Tad kopā ar to somiņu veļasmašīnā iekšā un viss! Gan tā dušiņa, gan mazgāšanas līdzekļi, gan salvetītes ir te, bet noteikti var līdzīgus atrast arī iekš ES.

Es esmu pilnīgi laimīga ar šīm autiņbiksītēm, kad vēl padomāju cik naudiņas ietaupās un, ka nelieku nekādu ķīmiju manam mīlulītim uz dupša, tad vispār apmierinātības skaliņa paceļas vēl augstāk. Ceru, ka Jums būs tāpat!

Papildināts 07.10.2011 05:59:

Iekopēšu vēl par mazgāšanu, diemžēl angliski, man slinkums tulkot

A WORD ON LAUNDRY

Laundry routines are as varied and personal as cloth diaper systems, and you will have to figure out what works for you, your diapers, and your washing machine. But here are a few things to keep in mind:

• All detergents are NOT created equally. Never use a diaper detergent with fragrances, dyes, enzymes or brighteners. Some detergents that are popular in the cloth-diapering world are Rockin Green (available at Granola Babies) Allen’s Naturally, Charlie’s Soap, Country Save, and Sport-Wash. Some people have good luck with “free and clear” brands and others don’t.
  • It seems counter-intuitive, but you want to use less detergent on diapers than you would on clothes, or you will get a stinky build-up. Generally, use about half the recommended amount of detergent in a top loader and a quarter of the recommended amount in a front-loader.
  • You will find what works for you, but some variation on a cold pre-wash, hot/cold wash, and extra cold rinse is common when laundering cloth diapers. Line drying is great for the planet, but any diapers with a PUL layer need to have a hot dryer cycle from time to time to seal up the waterproof barrier.
  • Baking soda and vinegar are popular (and economical) additions to cloth diaper laundry routines, when troubleshooting stink and build-up.
  • Wet pails (soaking soiled diapers until washing time) used to be the norm, but they are used with less and less frequency. Most people keep soiled diapers in a dry pail (and a bit of breathing room actually helps control the stink) until they are ready to be washed. The stink many people associate with diapers today actually comes from the reaction between urine and the chemicals in disposables. You will likely be surprised by how little you smell the dirty diapers.
  • Setting diapers out in the sun makes a world of difference in removing stains.
Papildināts 19.10.2011 18:07:

Šeit links uz manu personīgo pieredzi blogā. Šeit ražotāja mājas lapa.

Vakarā ielikšu arī citu info no mūsu slēgtā forumiņa un meiteņu atsauksmes (gan plusiņus un sajūsmas izsaukumus, gan ar kādām nebūšanām esam saskārušās lietošanas laikā un kā tās risinām).

te vēl par mazgāšanu no in2 teiktā:

Tā, vakar sagaidīju savus SB smuki kā traks.

Es, iespējams, esmu atšķirīga no jums, jo instrukcijas lasu un cenšos ievērot . Un cenšos visu saprast un noskaidrot. Un mani secinājumi:

• noskaidroju, ka cold ir 30 grādi, medium 40 grādi un hot no 40-95 grādi (atkarībā no auduma prasībām. Mūsu gadījumā tā ir mākslīgā šķiedra, un tai hot ir 60 grādi.
  • par to papildus ūdens daudzumu - mūsdienu veļas mašīnas mazgā veļu nelielā ūdens daudzumā, kur mazgāšanas efektivitāte tiek sasniegta tām mitrām kustoties un maigi berzējoties vienai gar otru, nevis kā agrāk, peldinot lielā ziepjūdens daudzumā. Atsevišķām mašīnām ir tāda funkcija - mazgāt ar lielāku ūdens daudzumu, bet tādu ir maz. īpaši eiropā. Tā, ka nāksies mazgāt tādā, kāda ir.
  • Pēc instrukcijas:
  1. Mazgāšana notiek vispirms izmērcējot, aukstā ūdenī, tas ir 30 C ar mazgāšanas līdzekli (tikai pusi vai ceturtdaļu no normas). Ir norāde, ka ūdens kvalitātei ir liela nozīme . Ja šo posmu izlaiž un uzreiz mazgā HOT režīmā, ir risks, ka traipi tiek ieēdināti un nav izmazgājami. Te, laikam, ir atbilde biinumz jautājumam par to, vai tikai sačurātos var likt uzreiz mazgāt bez skalošanas - pieļauju, ka var, jo traipu jau tiem nav.
  2. Tad seko mazgāšana otru reizi HOT (mūsu gadījumā 60 C) režīmā jau bez mazgājamā līdzekļa.
  3. un tad žāvēšana.
  • Kamēr bērnu baro ar krūti, vai, ja nav ļoti netīri, tad var darīt tā, kā Laimīgā15 rakstīja: vispirms skalo ar aukstu un tad mazgā ar karstu.
  • kā papildus iespēja nodrošināties pret mazgājamā līdzekļa paliekām ir lietot mazgāšanas programmu ar papildus skalošanas funkciju. Kam tādas nav, pēc mazgāšanas uzlikt vēlreiz uz skalošanu. To ieteica arī, lai novērtētu, vai mazgāšanas līdzeklis izskalojas no auduma. Proti, uzliek vēlreiz uz skalošanas režīmu un skatās - ir vai nav kādas putu pazīmes. Pēc tā novērtē - izskalojas vai ne.

Par mazgāšanas līdzekļiem - ir skaidrs, ka tā atkal ir vesela industrija, kura vēlas, lai mēs kļūtu no tās atkarīgi, tādēļ izstrādā speciālus un iesaka līetot šos speciālos līdzekļus. Es apzvanīju 2 laboratorijas - SU Higiēnas laboratoriju un Dobelē "Spodrības" laboratoriju. Tas, ko noskaidroju mani iepriecināja, jo izskatās, ka mūsu pašu Dobeles ražotais Kastanis Sensitive, kas domāts bērnu un alerģisku cilvēku veļai, nesatur ne enzīmus, ne balinātājus, ne mīkstinātājus aģentus, ne smaržvielas un ir klasificējams kā maigs mazgāšanas līdzeklis. Pie kam tas neizsauc alerģiskas reakcijas tātad ir hipoalerģisks.

Izpētīju visu mazgāšanu uzdevumus, lai varu saprast, KĀPĒC ir tā jādara. Redz, priekšmazgāšanai nav tik svarīgi mazgāšanas līdzekli lietot 3-4x. Ir svarīgi dabūt šos 3-4 ciklus: slapjš - sauss. Bet patieso uzsūkšanas spēju tie sasniedz pēc 10 šādiem cikliem. Tā ka es, veicot priekšmazgāšanu, mazgājamo līdzekli lietošu tikai vienu reizi. Pārējās reizes vienkārši skalošu un žāvēšu.

Par to mazgāšanu vēl ir iespēja tos sačurātus un sakakātus glabāt ūdenī, nevis maisā (bet tas neizklausās ērti). Un vēl ir opcija tos iemērkt vešenē uz vairākām stundām vai pat nakti mērcēšanas režīmā (kam ir tāds). un tad mazgāt hot režīmā.

4. Wash about 24–36 diapers at a time (any more than 36, and they won’t get so clean). Wash in COLD with theWater Level on High, USE ONLY ¼ - ½ THE RECOMMENDED AMOUNT OF DETERGENT. So if they recommend1 cup, use ½ c. for really soiled dipes, or ¼ c. for your usual load. You may need a little more for very hard waterand less for soft water. The important ingredient for washing diapers is the water, NOT the detergent, so use aslittle detergent as possible for the best results.

5. WASH again with NO DETERGENT in HOT water with the water level still on HIGH. Hotter water works better,and will help prevent detergent buildup, diaper rash and ammonia smell.

6. Some find that just one washing in HOT with water level high, and ¼ amt of detergent can be sufficient formost loads. Especially if you’re washing every other day regularly, they’ll get clean with one washing.

Papildināts 19.10.2011 21:45:

Un tad dažas lietošanas atsauksmes un pieredze ar žāvēšanu

in2 raksta:

Mums šodien pirmā diena jaunajās autiņbiksēs!!! Un ir iespēja lietotājam vienmēr izvēlēties starp 2 piedāvātajām krāsām Drusku jāpiešaujas ar tām pieregulēšanām - man visu laiku liekas, ka te par stingru, te par vaļīgu. Ernests skatās un nevar saprast, ko tā māte var gar to dupsi ņemties

Piemirsu uzrakstīt par žūšanu - man bikses izžuva dzīvoklī 3 stundās, bet ieliktņus taustīju pēc apmēram 4 stundu žūšanas un vēl mazliet bija mitri, tad gāju gulēt un nevarēju nočekot, cikos tie bija pavisam sausi, bet piemetu, ka apmēram 6-7 stundas. Arī nav slikti

(2 dienas vēlāk):

Tā, mēs esam 2 dienas dzīvojuši ar jaunajām bikšelēm. Stāstīšu mūsu pieredzi.

Par uzlikšanu un mainīšanas biežumu - man patīk mainīt autiņbikses un man patīk, ka ir jāmaina bieži, varu izpausties no sirds patikas. Uzlikt ir diezgan vienkārši (vēl īsti neesmu piešāvusies pie to gumiju stingrības). Un bērnam ir krāsainas bikšeles, no kurām var izvēlēties, kuras tad gribēs. tas forši

Par laišanu garām - mums trešo dienu dzīvojot jaunajās biksēs garām ir ticis 1nu reizi. Tā arī nesapratu iemeslu. Turpinam mācīties pareizi uzlikt.

Par mazgāšanu - pamēģināju superekonomisko variantu - izskalot un 30C kopā ar pārējām drēbēm izmazgāt. Vienam ieliktnītim palika nelieli viegli nojaušami traipiņi. Tātad tik viegli cauri netikšu, tas arī tapa skaidrs. Lauviņš pamanās iesmērēt kaku vairākas reizes dienā. Tas mani nedaudz apbēdināja, jo man mājās sakarā ar vīra darba specifiku ir pārsvarā tādas drēbes, kuras jāmazgā 30C.Turpināšu eksperimentus, jo ir vēl idejas, ko pamēģināt.

Kopīgais secinājums - patīk mums tie bikšuki, tik jāiemanās. Bet nu par tādu naudu gribējās labāku šūšanas kvalitāti gan (mums vienai biksei jau diegi lien ārā, šuve šķība...). Ja būtu pirkusi veikalā, laikam nestu atpakaļ mainīt (tā ziņa Tev, biinumz). Un vēl, ir jārēķinās, ka tas dupsis ir apaļāks, tātad bodīšiem aukšdaļa būs par lielu, lai apakšu normāli dabūtu ciet. Tas man ne visai patīk. Bet tas laikam ir visām mazgājamām biksēm.

Enijasmamma: Softbumi tiešām nalaiž smaciņu cauri. Šodien nesaprotu, kas bebim noticis, negrib ne ēst, ne spēlēties, ne gulēt, ne staigāt, ne pietupties- tik ņerkst un viss. Nu domāju, nomainīšu pampi, gan jau kāda čura būs, jo vēl tik kāda stunda bija kopš mainījām. Atģērbju bebi, a tur megakaksis.

Laimīgā15 atbilde slinko vīriešu dzīvesbiedrēm kad sākumā ieminējos savam vīram, ka varētu mēģināt drēbes autiņus, tad tik vajadzēja redzēt kādu viens amerikāņu datoriķis var seju uztaisīt teicu, lai neizlemj pirms nav redzējis un apsola pateikt lēmumu pēc tam. Kad apskatīja un izmēģinājām, tad teica, ka pat nevarēja iedomāties cik tas ir vienkārši un, ka viņam nebūs problēmas nomainīt un tā arī ir, bez problēmām to dara. Var jau teikt, ka katra situācija savādāka, bet, manuprāt, tie vīrieši tomēr daudzmaz vienādi varētu būt šajā jautājumā. ja mums nebūtu, tad es pa ietaupīto naudu noteikti nopirktu labāk veļas žavētāju, lai vairs nav drēbes jāgludina jo tā man šķiet ir lielāka problēma nekā drēbes autiņi

Papildināts 19.10.2011 21:49:

in2 raksta
Nu es arī pamazām pārliecinos, ka lietot tos bikšukus man patīk. Pagaidām vēl uz nakti lieku vienreizējo (jo ir jāizlieto sapirktie), bet plānoju pavisam pāriet uz šiem. Mums pa dienu iziet 6 ieliktņi un vēl 1 būtu jārēķina naktij. Bikšuki līdz šim ir nosmērējušies tik vienu reizi. Un mazgājas man ar Kastani 30C labi, nav nekādu traipu. Jāatzīst gan, ka mums ir bijušas arī tādas dienas, kad nemaz neesam ar kaku nevienu sasmērējuši, jo tradicionāli mums lielā kaka ir no rīta agri, kamēr vēl ir vienreizējās autiņbikses. Kad pāriesim pilnībā uz šiem, tad kakaino būs vairāk.

Papildināts 19.10.2011 21:53:

manzac komentē savu pieredzi ar vairākiem autiņiem: SB kopsumma labaki.

gribeju rakstit pamatojumu, bija uz vannu jaiet

SB sistema ir daudz attistitaka - panem biksi, piespraud ielikteni un VISS, ka ari tas regulamais kajinu apkartmers laikam ir vienkarsakais - neka tas daudzas knopes, kas ir citam vienizmera biksem. Ko es redzu ka minusu paslaik - sliktak mazgajas ( nu isti man nepatik ar plekiem kaut kas), sliktak zust. Bet ta varbut ir man - jo jau ar LL salidzinamajies ar icu, vinai atrak zuva, lidz ar to pienemu, ka man masina svakaka. Tagad man SB ielikteni zuva 3 dienas uz restes istaba, uz "trubam" jau labak.

vai verts iegadaties - cik esi sapirkusi LL? jo SB sanak stipri dargi ka vienreizejs ieguldijums

par cik es biju LL nopirkusi tikai 6gab. 1. izmera ar domu pameginat, tad tagad panemu ari 1 komp. SB - ari pameginat, jo lietoju jaukti. vai es pirksu vel - laiks radis, ka man iemazgasies un lietosies

SB ir tievaka paka uz dibena

Papildināts 19.10.2011 21:54:

mans komentārs:

jūs ņēmāt tos Omni vai Eco virsbikšus? Un ieliktņus - DryTouch vai Organic?
mēs lielāko ties ņēmām Echo, bet es sev paņēmu arī vienu Omni notestēšanai - man nepatīk. Atšķirība viņam ir tikai tā, ka vienā galā nav piešūta tā flīsa iekšiņa un izveidojas tāda kā kabatiņa, ka var aiz tās flīsa oderīte sto ieliktni aizbāzt. bet tas loģiski nozīmē, ka arī čurājot sačurājas bikse un ir jāmaina viss - tas attiecīgi nozīmē (labojiet, ja es kaut ko nesajēdzu), ka vajag daudz vairāk bikšu, jo jāmaina pie katras čuras. līdz ar to neizmantoju to tāpat un lietoju viņu kā parastu Echo - tikai kņopes versiju.

DryTouch ir mikrošķierdas, Organic ir 70% bambuss, 30% kokvilna (abi organiskie). Man ir mini pods no šitāda materiāla - arī paņēmu pamēģināšanai. Viņš ir plānāks, žūst laikam bišķi ilgāk (bet varbūt man tikai rādās) - meitenes gan teica, kam te ar LL biksēm, ka bambuss žūstot ilgāk nekā mikrošķiedra, tā ka laikam tas tā arī ir. Par uzsūkšanu nepateikšu - man likās, ka nav starpības.

tad vēl tur ir Echo Dry Touch Pack un Echo Super Dry Touch pack... Kura ir riktīgā?
mēs visas ņēmām Echo Dry Touch paku, jo tie SuperDry ieliktņi ir MILZĪGI - paskaties video pirmajā lapā - viņa tur komentē, kurš ir parastais DryTouch (pirmais, ko viņa liek) un kurš ir SUPER Dry Touch - praktiski divreiz lielāks. Mani tas neko diži neuzrunā (ja liktu pa nakti, noteikti lietotu), bet redz Enijasmamma atkal slavē. Pa nakti man liktos ok, bet pa dienu tad sanāk atkal tas lielais dupsis, jo viņu sanāk locīt uz pusēm un likt dubultā, līdz ar ko dupsis ir uz pusi resnāks, jo par veselu kārtu vairāk.

Pēdējās izmaiņas: biinumz, 19.10.2011 21:55.
Papildināts 19.10.2011 21:56:

Enijasmamma par Super DryTouch ieliktņiem

Jā, man tie milzīgie patīk taisni uz nakti. Ļoti ērti ielikt un atlocīt. Meģināju arī uz nakti sakombinēt parasto + mazo, uzvelkot mazliet čakarīgāk, ja bebis spārdās. Bet nu tas pats apmēram ir. Nez, nemāku tā izskaidrot, bet tie lielie gluži vienkārši ir ērtāki naktij. Un ja pieņemam, ka mazgājam reizi divās dienās, tad ar diviem lielajiem man pietiek. Ja ne, kombinēju mazos.

Papildināts 19.10.2011 21:59:

Bail, ka slinkums ņems virsroku un beigu beigās tie SB mētāsies kaut kur skapī. Parlieciniet, ka tā nebūs!!!

Nu kas tur ko pārliecināt, ja esi sākusi domāt par to, tad jau vienu pirkstiņu esi atdevusi

Es vispirms iesaku atbildēt uz dažiem jautājumiem: cik bieži Tu mazgā veļu mājās? Ja tas ir 1x2 vai 3 dienās, tad, visticamāk nekādu apgrūtinājumu ar mazgājamām autiņbiksēm nejutīsi. Tā uzlikšana ir gandrīz tik pat vienkārša, kā parastām autiņbiksēm Bet tiem ir daudz mīkstāks tas ieliknis, kas pie dupša mazajam Dupsis izskatās baigi smuks tādā krāsainā bikšelē (kopš mums ir apkure, es Lauviņu ģērbju tikai krekliņā, autiņbiksēs un getriņās. Tāpēc varu nopriecāties, cik smuks dupšuks ) Glabāšanai līdz mazgāšanai var nopirkt spaini ar vāku. Man vīram no militārajiem krājumiem atradās ūdensnecaurlaidīgs maiss, ko pakarināju blakus veļas grozam, un lieku SB tur. Redz, es pat neesmu mainījusi veļas mazgāšanas paradumus - ne mazgājamo (lietoju Kastani), ne temperatūras režīmus (parasti mazgāju veļu 30 grādos), tagad tik piemetu klāt tās autiņbikses. Precīzāk, iemetu veļenē autiņbikses un uzlieku uz skalošanas režīmu, tad piemetu pārējo klāt. Un viss ir tīrs Nu žāvēšanai vietu vajag. Es jau te rakstīju, ka vakarā izkarinu tos ieliktņus un no rīta tie ir maaaazliet mitri, tad uzmetu uz radiatora, kurš šobrīd ir knapi remdens, un pēc pāris stundām ir sausi. Ir šiem labs tas materiāls

Es, patiesību sakot, īsti neredzu, kur tam slinkumam ir kur ņemt virsroku jo nekas jau pašam nav jādara īpaši vairāk, nekā ar tiem vienreizējiem autiņbikšiem Gribēju Tev uzmundrinot teikt, ka tajos māmiņu saietos apčamdi un paskaties, bet tad iedomājos, ka tie tik novembrī laikam būs... pavēlu sanāk. Jo ekonomija ir lielāka, ja agrāk sāk lietot. Man ir žēl, ka vismaz kādus pāris mēnešus ātrāk es šādus nesāku izmantot. Bet es biju apmulsusi piedāvājumā. Apskatīju LittleLamb un vēl vienus (neatceros, kurus) dzīvē. Man likās nu brrrriesmīgi nopakots tas dupsis. Mazam bebim guļot, dupsis augstāk par galvu... Man nepatika Es vēl domāju par tiem tevirP.lv . Un biju savākusies informāciju uz n-tajām lapām ar atsauksmēm par autiņbiksēm. Vienas no tām, par kurām bija ļoti labas atsauksmes, bija SB. Mani tik atturēja atkal tas, ka nevaru pataustīt un tas, ka no amerikas jāsūta. Un re, esmu pateicīga, ka biju cālī tai brīdī, kad par tām te sāka runāt (jo tai laikā ar 2-3 dienu pārtraukumiem te ienācu)! Un ļoti pateicos biinumz par to, ka uzņēmās pasūtīšanu un organizēšanu. Emu patiesi priecīga par šīm biksēm Man pat smaidiņš par tām tagad rakstot. Ir skaidrs, ka esmu kļuvusi par staigājošu šo bikšeļu reklāmu un stāstu visiem par tām

Papildināts 19.10.2011 22:00:

manzac:

Sodien izlietojam visas bikses, tad nu sanak ka no 8 rita lidz 7 vakara izgaja 6 ielikni un 2 bikses, tos mazos es lietoju kopa ar LL loti labi aizvieto LL ieliknus

gar muguru vairs nekas netek, laikam tas bija tapec, ka nebija izmazgats un uz ilgu laiku ielikts

mazgsasana - izskaloju kakas, iesmereju kaku vietas ar Sonett lidzekli un metu spaini, tad mazgaju kadu iso ciklu uz 30, tad kadu iso uz 40, viss smuki izmazgajas, ieliktni pilnigi balti

Papildināts 19.10.2011 22:01:

Bail, ka slinkums ņems virsroku un beigu beigās tie SB mētāsies kaut kur skapī. Parlieciniet, ka tā nebūs!!!

Man Disanas neaizgāja, jo nebija ērti - nespēju bērnu uz vietas nosēdināt tik ilgi, lai to saišu autiņu sasietu normāli un beigās visas drēbes bija slapjas.

Tagad jau nedeļu mēģinu Disanas vilnas biksi ar ļipučkām (Softbums iespaidā) un tā lieta ir aizgājusi. Softbums izskatās ērti un viegli lietojami, tapēc īpašas starpības nevajadzētu būt. Vēl labāk tas ir, ja planojat vēl kādu bērnu. Ta kā es gribu vēl vismaz trešo, tad es labi zinu, ka ieguldījums atmaksājas. Prasa nedaudz vairāk laika - es kakas izberžu ar žults ziepem, jo man ir baisi slikts ūdens un negribas divreiz malt vešenē - bet citādi - ui, ku patīkami, ka pamperu pakas neplok ka sniegs saulē. Jo man šobrīd uz vienu cilveku ģimenē sanāk kādi 110 Ls menesī, bet no jaunā gada jāatsāk paksāt hipotēka, tad sanāks kādi 80 Ls uz cilveku. Ar Bambo (un es negribu pirkt lētos pamperus) man mazajam aiziet šobrīd 45 Ls mēnesī. Es vienkārši sapratu, ka to nevaru ilgtermiņa atļauties un tas palīdz neieslīgt slinkumā.

Papildināts 19.10.2011 22:05:

un vēl iejūsminātas atsauksmes no in2 un Laimīgā15 (kura ir "vaininiece", ka mēs vispār par Softbum bikšelēm uzzinājām):

biinumz
Es kā staigājoša SB reklāma šorīt satiku draugu ģimeni un izlielījos ar mūsu jaunajām autiņbiksēm. Un šie saka, ka es tik garšīgi protot stāstīt, ka šie savai gadu vecajai meitucei vēlas piedāvāt Es sūtīju uz muki.lv Izrādās, ka Ieva Tevi drusku zina un muku lapiņu arī. Pasaule ir maza

Daktere arī papriecājās par mūsu smuko dupsi krāsainā bikšelē. Padalījos pieredzē un teicu, lai droši iesaka citiem vecākiem

par mūsu smuko dupsi krāsainā bikšelē.
man ar patīk, ka mums atšķirīgas biksītes no lielā vairuma, daudzas reizes piefiksēju, ka kāds/a iečeko. un tad vēl ja prasa, kas tas un pasaku, ka mazgājamās, tad citām mammām tāda sejas izteiksme un uzreiz- ne, nē, tas nav priekš manis! es tik pasmaidu, jo zinu, ka tas ir tik stereotipiski.

kam pievienojas Fe-tante

Es gribu laboties un pateikt, ka mūsmājās šitie softiki iet uz urrā!!! Esmu ārkārtīgi priecīga un nenozēloju ne santīma.
Vēl arvien lietojam jaukti- bambo uz nakti un garos izbraucienos, pa māju tikai bikšeles.
Nu jopcik, kur;š vispār būtu domājis, ka ir tik vienkārši lietot mazgājamos autiņus!!?? Ideāla padarīšana!

Mazgāšana. Mazgāju katru 2 dienu, kopā protams ar ikdienas krāsainām drēbēm. Bez priekšapmazgāšanas, uz 40 grādiem, viegli netīra veļa, ar dubultskalošanu. Ja ir sakakāts, tad izskaloju un saziepēju ar žults ziepēm. Nav neviena pleķa. Mazgāju ar šķidro Sodasan.
No sākuma arī bija slapji bodīši. Meklēju vainu, vienīgais ko atradu, ka ieliktņi vēl nebija kārtīgi uzsākuši savu darbu Respektvi- uzsūkšanu. Ir vajadzīga tomēr tā priekšapmazgāšana ,l ai sāktu normāli uzsūkties. OPēc kādām 3-4 mazgāšanas reizēm bija jau labāk, bet pēc nedēļas vispār nav nekādu slapjumu. Ā, bija te viens, jo Raiens nogulēja 3,5 h un bišku mitrs sāniņš palika.
Kaut gan vienmēr , kad sakakā tad bikses arī nosmērējas. A tas mani netraucē, jo kaka ir ik pa 1-3 dienām

Žāvēju vannasistabā uz ''čūskas''. Izžūst diennakts laikā. Es kā biinumz atklāju, ka jāliek ar frotē audumu uz leju, tad ātri izžūst

Esmu lepna par sevi, ka saņēmos iegādāties

Meitenes, padalieties, ludzu, uz kadu programu mazgajat savus softinus? Esmu sen pazaudejusi savas velas masinas instrukciju, bet cik pameginu, sintetiskais rezims ierobezo Centrafulgas apgriezienus - tatad bus slapjaks un zus ilgak, vai ne? Un tacu nekas tam biksem uz pilnu centrafulgas jaudu nenotiek, vai tomer?

Savukart ekonomiska programma gan kokvilnai, gan sintetikai laika zina dikti garas... Kadel ta? Ka tad tur ko var ietaupit? Laiz mazak udeni? Bet ieliktnu uzsuktspejai jau tas slikti - sliktak izskalojas, vai ne?

Kokvilnas programma salīdzinot ar sintētikas un jauktas šķiedras programmām vairāk un ilgāk "berž" veļu. Tas bojā sintētisko šķiedru. Tāpēc nevajadzētu sintētiskas šķiedras audumus mazgāt ar šo programmu, lai arī temperatūru var uzlikt zemu - 30 grādus.

Es mazgāju ar programmu, kas ir sintētiskiem audumiem un audumiem ar sintētikas piedevu (apzīmējumos ir tāda kā stilizēta kolbiņa, kas norāda uz ķīmiju).Parasti šī programma piedāvā 700 apgriezienus, bet ļaujas arī palielināt apgriezienu skaitu (mašīnām, kurām ir regulējams centrfugas ātrums). Man šobrīd lietojamā mašīna ir ar 2 ātrumiem - 1000 vai 500. Un lēnāko tā piedāvā tikai vilnas un ar rokām mazgājamos režīmos. Un ar 1000 man ir gana labi (vismaz līdz tam brīdim, kamēr tikšu pie savas mašīnas, kura ļauj palielināt līdz 1200, bet nedomāju, ka būs liela starpība). Arī bikšukiem. Ar bikšukiem ir svarīga tā lieta, ka pirms mazgāšanas jānoloka tie klipsīši, jo nenolocītiem tiem ir tendence pirmkārt pieķetries visam, kam vajag un kam nevajag, tā var sabojāt citas lietas. Un otra lieta, tie pievelk pūkas un putekļus no citas veļas un beidz darboties tā, kā tiem paredzēts. Tāpēc tos ir labāk nolocīt. Es drošības labad tās ar nolocītām "austiņām" lieku arī mazgāšanas maisā. un griežu uz 1000 apgriezieniem.

Ar to ūdens daudzumu ir tā kā ir, jo jaunajās mašīnās vispār tas ūdens tiek ļoti maz izmantots (vakar gribēju paskatīties skalošanas programmā, vai ir kāda putiņa redzama. Kāda tur putiņa, ja pat ūdeni nevar redzēt... Pamatā tā skalošana tiek nodrošināta ar to, ka ziepjainais ūdens vienkārši tiek izcenrtrfugēts ārā) Ir mašīnas, kurām ir tāda funkcija - mazgāšana palielinātā ūdens daudzumā, bet Eiropā to ir maz. Bet tiem ieliktņiem labāk būtu pa ūdeni kūļāties, tas bija teikts viņu rokasgrāmatā, ka galvenais mazgātājs ir ūdens nevis mazgāšanas līdzeklis. Es domāju, ka ekonomiskā programmma tieši tā ir būvēta, ka ar mazāku ūdens daudzumu veļu berzē ilgāk, tāpēc laika ziņā iznāk ļoti gara.

Nezinu, palīdzēju Tev vai ne...

biinumz
Un tacu nekas tam biksem uz pilnu centrafulgas jaudu nenotiek, vai tomer
nu visur instrukcijās un gan "iz dzīves" iesaka likt medium (saprotu, ka LV ir savādāki tie režīmi, bet tad ne uz pašu ātrāko) režīmu centrifūgai un tāpat arī žavētājam. Domāju, ka no vienas reizes nekas, bet ilgtermiņā domāju, ka, lietojot lēnāku režīmu, tas varētu būtu saudzīgāks

es no sākuma īpaši nepievērsu uzmanību "saudzēšanai" un tagad pēc gandrīz 4 mēnešu lietošanas to nedaudz nožēloju, jo biksītēm var redzēt jau nodilumu, ne krāsai, bet gan pašam audumam. tagad ņemu biksītes ātrāk ārā, lieku saudzējošākus režīmus, ja varu tad žāvēju ārā nevis žāvētājā.

Pēdējās izmaiņas: Laimīgā15, 20.10.2011 19:35.
Pēdējās izmaiņas: Laimīgā15, 20.10.2011 19:38.

biinumz
Tā kā mazgāju autiņus kopā ar citu vešu, tad lieku kokvilnas režīmu, 40 grādi, centrifūga uz pilno, ar dubultmazgāšanu, vidēji netīra veļa. Ilgums šitai programmai ir 1h 50min.
Bet vispār sāku apsvērt to, ka jāizmēģina kā in2 teica- režīmu sintētiskie audumiem. Nu redzēs..

Fe-tante, es mazgaju tiesi tapat ka tu, bet kad parlasiju visu te info kopejot, aizdomajos, ka varbut nedaru gluzi pareiz. Tagad darisu ka in2 ieteica un mazgasu uz sintetisko. Man gan nelaujas augstak uzlikt to centrafulgu - mazak var, bet vairak ne - standarta ir laikam 900 apgriezieni. Bet nu varbut nemaz i nevajag - es jau tada maksimaliste

Paldies! Tiesam palidzejat - labi, ka paprasiju.

biinumz
Bet nu varbut nemaz i nevajag - es jau tada maksimaliste
nu lūk, arī mana kļūda

man max apgriezieni ir 1200, sintētikai max ir 900. būs jāpamēģina vai apmieriās cik sausu izgriež tādi apgriezieni.

FE-tante
biinumz
es jau tada maksimaliste
es ar, tāpēc sākumā liku uz viskarstāko ūdeni un lieliem apgriezieniem, tagad sāku pārdomāt, ka biju par daudz centusies

biinumz
Es liku uz sintētiku un pēc tam vēl atsevišķi uz centrifūgu ar lielākiem apgriezieniem, vairs tā nedarīšu, tobiš taupīšu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18150243