Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Celiakija

Play

Iepriekšējās pļāpas šeit:

http://www.calis.lv/forums/tema/18133674-celiakija/108/

Un lūgums papildināt ar atbilstošu info mūsu celiakijas lapiņu Grupās, lai pašām vieglāk atrast info...

Turpinām dalīties ap un par celiakiju

Atgādināšu visiem arī, ka mums ir sava e-pasta adresīte celiakijas@inbox.lv, uz kuru var sūtīt interesantus rakstus un citu informāciju, ko esam atraduši.

Pieminēšu, ka ir arī Latvijas celiakijas atbalsta biedrība:

http://www.celiakija.org.lv/


Aizvakar vazājos pa Prismu - ievērojami paplašināts bezglutēna produktu klāsts.

Bez līdzšinējās Sunnuntai/Provena produkcijas, nu ir arī Bezgluten produkcija - milti, miltu maisījumi, maize, keksiņi, cepumi... Un bioloģiskie bezglutēna saldumi, un DovesFarm BG cepamais pulveris un sausais raugs.


ninona
O jā! Prisma ļoti patīkami pārsteidza ar jauniem produktiem.

ninona
Un bioloģiskie bezglutēna saldumi
Tu domā tās končas?

Man ar dikti patīk, ka Prizma tagad daudz kas pieejams, nav jabraukā pa desmit veikaliem.

Gribēju uzjautāt vai kādreiz uzturā lietojat Mascarpone sieru. Sesdien cepu ķirbu pīrāgu un tur bija jāliek arī Mascarpone siers. Kā ir ar šitiem mīkstajiem sieriem? Parasti uzturā to nelietoju, bet šoreiz pieliku, par cik pati pagatavot tādu nemāku. Vienu dienu taisīšu kausēto sieru, izrādās dikti vienkārši. Redzēs kas sanāks. Gribu mēģināt, jo ļoti dzudz receptes kur vajag kausēto sieru. Ja sanāks, tad sestdien vārīšu kokosriekstu un dārzeņu zupu.


zizo
Mascarpone ir kaut kas pa vidu starp supertreknu saldo krējumu un biezpienu.

Reku recepte (bez proporcijām gan) krieviski no vikipēdijas - При производстве маскарпоне сливки жирностью 25% подогревают на водяной бане до 75-90 °C и при перемешивании добавляют винную кислоту (традиционный способ), лимонный сок или белый винный уксус, чтобы начался процесс коагуляции (свёртывания) молочного белка. После непродолжительного нагрева для завершения коагуляции продукт охлаждают и подвергают для удаления сыворотки самопрессованию в полотняных мешках, подвешенных в прохладном месте.

T.i. treknu saldo krējumu ūdens peldē uzkarsē līdz 75-90 grādiem, pievieno vīnskābi/citronskābi/citrona sulu/balto vīnetiķi, vēl kādu laiku pasilda un tad liek auduma maisiņā un iekar vēsā vietā sapresēties.

Rekur precīza fotorecepte angliski.

Man ir doma paeksperimentēt un uztaisīt karemelizētu kondensēto pienu no bezlaktozes piena vai vispār no kokosriekstu piena. Tagad sāku pētīt iespējas. Tad būs iespēja gatavot vēl kādus īpašos gardumus.


ninona
o, paldies

zizo
Gribēju uzjautāt vai kādreiz uzturā lietojat Mascarpone sieru.
Jā, mascarponi lietoju gan.

zizo
Gribēju uzjautāt vai kādreiz uzturā lietojat Mascarpone sieru

Es arī lietoju, tiramisu taisu.


Bijām gēnu analīzi sataisīt un skatos, ka tur ir arī alergēnu plate uz kviešiem, rudziem utt... Sarunājām, ja gēnu izmeklējumi ar kādu skaidrību nedos, tad asinis iesaldēs uz mēnesi un mēs mēneša laikā varēsim sataisīt to alerģiju plati.

Meitenes, kādu laiku atpakaļ manīju kaut kur kā cīsiņi tika taisīti no vistas filejas, bet linku nesaglabāju.. Varbūt kāda arī esat manījušas un piefiksējušas?


monton
http://www.fotoreceptes.lv/vistasfileja.html

Es starp citu izmēģināju vienkārši ar malto gaļu + garšvielas pēc izvēles +ola, iznāca labi. Nav jāturas pie dārgās filejas


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18151537