Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Celiakija

Play

zucits

Prieks tevi dzirdēt Jums arī izklausās, ka diez kas nav ar to ēšanu. Par vedersāpēm tava nesūdzas? Regulāri braucam pie dr.Puķītes. Bet tā sistēma traka, uztaisam nozīmētās analīzes, gaidam atkal vizīti vairākus mēnešus.

Nupat bija epizode, kad jau aizgāja līdz cukura trūkuma izraisītām galvassāpēm un nelabumam.

Pēc kā spried, ka no cukura trūkuma sāp galva? Mana arī pēdējā laikā sūdzas par galvassāpēm, neirologs nozīmēja izmeklējumu. Un arī kaut kadas epizodes ar nelabumu, slikti paliek, bet vemšana nav.

10gadniecei tīkams ir neliels skaits ēdienu (un produktu)

Gluži kā par manu uzrakstīts. Ļoti nabadzīga ēdienkarte sanāk.Tādus siltos ēdienus klasiskā izpratnē vispār neēd. Vienreiz vizītē par šo teicu, dr. teica, ka celiakiešiem reizēm izveidojoties ļoti specifiski ēšanas ieradumi.

Klau, skolā tava ēd tos pašus kartupeļus ar krējumu? Citus piedāvātos ēdienus? Mana vispār kartupeļus neēd. Vispār nezinu vai vērts iet uz skolu runāt, šaubos vai vispār ko tur ēdīs. Ar ko tu tur "kaujies" skolā? Ar vadību? Nezini, pēc likuma medmāsai tas process jāzrauga vai viss atbilst normām?

tikko bija ielikta speciāla žokļa stiepšanas iekārta (žokļa un zobu disproporcija)
Nabaga bērns

Papildināts 20.08.2018 16:17:

pelēkā pele
"jaunākā izlaiduma" Schar maizes
Kaut ko viņi tur ir uzlabojuši

zucits
Pēc kā spried, ka no cukura trūkuma sāp galva?
Kad mazliet uzēda pēc pāris minūtēm palika labāk un pavisam labi, kad nosūkāja konču. Šī bija unikāla epizode. Man pašai arī tā ir, ka no neēšanas sākas galvassāpes un slikta pašsajūta, reāli smadzenes deg nost. Man organisms ļooooooti ātri pārstrādā cukuru; bija jautri, kad otrajā grūtniecībā taisīju cukura slodzes testu - pēc "šotiņa" cukura līmenis asinīs tikai turpināja kristies Tagad jāiemācās bērnam skolas somā dot līdzi mini končas.

Kaujos ar ēdinātājiem; medmāsa, direktors piepalīdz, cik var, bet arī jūtas bezspēcīgi, nevienam situācija nepatīk. Virtuvē tantes parausta plecus, noplāta rokas: "mēs jau nevaram, mums jau nav..." garā.

Jums tomēr paliela pilsēta, gan jau skolā vairāk celiakiešu un varbūt nav nemaz traki. Aizej parunā. Man, redz, ciema pamatskola, kur 3 bērni ar bezglutēna diētu, bet ēdināšanas firma ir no blakus novada, ēdienkarti sastāda kaut kāds pārtikas tehnologs nevis kāds zinošāks.

Mana par laimi ēd kartupeļus, arī rīsus, griķus, makaronus. Gaļu. No dārzeņiem tikai burkānus. Pēdējā laikā ēd konservētās pupiņas. Labprāt konservētajos tomātos taisītas mērces. Bet ar brokastu un launaga ēdieniem ir grūti. Auzas nē, kukurūzas mannā nē, maizītes vairs negrib, omletes apnikušas, pārslas ar pienu un vēl šo to, kas gāja ārkārtas gadījumos, tagad nevar ieēst tā žokļa stiepēja dēļ... Mācu tagad atbildību pašai pret sevi un ēst arī to, ko negribas, lai nebūtu pavisam traki. Liela taču...

zucits

ninona

Nu jā, varbūt tiešām pa visu lielo vidusskolu kāds celiakieties jau ir un varbūt viss jau sakārtots ar to ēšanu. Aprunāšos.

No dārzeņiem tikai burkānus
Mana tāpat. Citi dārzeņi nav ēdami.

Jums atļauj auzas?

Labprāt konservētajos tomātos taisītas mērces.

Lūdzu padalies ar kādu receptīti? Jāpamēģina manai piedāvāt. Jo viens no trijiem pusdienu ēdieniem, kurus ēd, ir tomātu zupa.

Tavai nav problēmas ar aizcietējumiem no šāda uztura? Mana regulāri lieto dufalaksu, savādāk ir traki.

zucits
Bezglutēna auzas. Jā, atļauj, bet tās apēd mazā māsa

Tās tomātu mērces jau vienkāršas - kaut vai malto gaļu sasutina tajos (nedaudz pašķaidu ar ūdeni + sāls, drusciņ pipari), diezgan labi tādās var noslēpt smalki sarīvētus citus dārzeņus, kādu sīpolu, ķiploka daiviņu. Dažkārt iebiezinu ar piens + milti. Citreiz malto gaļu mērcē taisu kā bumbiņas, citreiz nevis gaļu, bet pupiņas lieku, vai abus. Utt.
Bet tomātu zupu gan mana nav ar mieru ēst

Aizcietējumu nav.

Sveiki. Visam pienāk pirmā reize, pienākusi arī mana kārta rakstīt šeit. Protams, ka gaidīsim ģenētikas analīzes, bet tā gaidīšana ir tik grūta. Bērnam (6. gadi) aizdomas uz celiakiju. Pie ārsta griezāmies ar citām sūdzībām, bet, iespējams, esam noķēruši pašu sākumu.

Fibrogastroskopiju histoloģiskās izmeklēšanas rezultāti:

Iekrāsošanas metodika H-E,PAS

Patoloģiskais attzinums - Neaktīvs virspusējs duodenīts ar daļēju bārkstiņu subatrofiju. Par celiakiju pārliecinošu datu nav.

Duodena gļotāda - tūskaina,pilnasinīga

Bārkstiņas - subatrofētas/ mērens daudzums/ vidējas pakāpes

Enterocīti - diferencēti/ nepilnīgi subatrof. b-ās

IEL - reti

Kriptas - normas robežās

PAS glikokaliksa slānis - N

PAS biķeršūnas - N

Lamina propria infiltrāts - pastiprināts/ limfoplazmocitārs

Zemgļotāda - N

Savukārt, ezofagogastroduodenoskopijas rezultāti:

Barības vads - brīvi caurejams,gļotāda vienmērīgi sārta,gluda

Kardija - simetriska,slēdzas

Kuņģa forma - bez patoloģijas

Gļotezers - vidēji liels ar žults piejaukumu

Antrum - nevienmērīgi hipermēta gļotāda ar pastiprinātu caurasiņojumu

Pylorus - simetrisks

Bulbus duodeni - gļotāda vienmērīgi caurasiņota

P.descendens duodeni - gļotāda vienmērīgu krokojumu un vietām nevienmērīgu caurasiņojumu

HP ureāzes tests - negatīvs

Slēdziens: Gastropātijas iezīīmes. Duodenopātijas iezīmes.

Kā jau pēc pārbaudēm teica, ka šis tomēr vairāk pēc gastrīta izskatās, nevis celiākijas, bet ir viens liels bet!

Arī atkārtotajās asins analīzēs aina ir tāda:
Kopējais imūnglobulīns A, g/L 1.02
Antivielas pret transglutamināzi IgG 4.0 / negatīvs
Audu transglutamināzes IgA, U/mL 58.1 / POZITĪVS

Cerībā saņemt kautkādu paskaidrojošu ātrāku atbildi,vēršos pie Jums! Cik saprotu, tad ir diezgan maz ticams, ka nebūs viņam šī diagnoze, vai ne? Jo ārsti pagaidām plāta rokas un saka - ne šis, ne tas, gaidam ģenētiku! Paldies jau iepriekš!

Noisette

Ne šis, ne tas, tā arī ir. Ja ģenētika būs negatīva, sākumā meklēs ko citu. Ja pozitīva, tad, domāju, noslieksies uz diagnozes pusi (bet to dr., es tikai pieņēmumus izsaku). Ģenētiku BKUSā paņēma? Kad?

Impossibility is a kiss away from reality

Noisette
Jā, paņēma. Tikai visi teica, ka tās ir analīzes, kur ņem siekalu paraugus, bet laborante teica, ka neņems, paņems ar asinīm, tas pats vien esot. Nodevām pirmdien, teica, ka 3 nedēļas tagad jāgaida ģenētika.

Noisette

LinaD
tas pats jau ir, bet siekalu uztriepe bērnam saudzīgāka. Bet no analīzes viedokļa - jā, nekāda starpība.

Impossibility is a kiss away from reality

AYLIE

Meitenes, vai šie patiešām droši?

Neesmu dolārs, lai visiem patiktu...

kikau

Sveikas.

Gribēju zināt,vai man kaut kas jādara klāt pie diētas,ja beidzot man konstatēja celiakiju.Ģimenes ārsts tikai saka,ka ar endoskopiju beidzot tā ir atklāta,jāietur diēta un viss.Vai jāiet pie kāda ārsta vai vēl ko,tā arī nesaprotu.Par analīzēm vispār pat neieminas,bet varūt tā arī ir- ka jāietur diēta un tā jādzīvo visu manu turpmāko dzīvi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18151537