Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Celiakija

Play

AYLIE

Parasti jau ģenētiski nosaka un tad izmeklēšana slimnīcā, iespējams ģenētikā bija pozitīvas analīzes?

Par diētu un turpmāko dzīvi - tā ir.

Neesmu dolārs, lai visiem patiktu...

kikau

Kas ir ģenētika?Kā tas ir nosaka ģenētiski?

Noisette

kikau
ģenētiski celiakiju var izslēgt, bet ne pierādīt. T.i. ja "celiakijas gēni" ir negatīvi, 98%, ka celiakija tā nav. Ja "celiakijas gēni" ir pozitīvi, tad celiakija ir iespējama (bet ne pierādīta, nepieciešami citi izmeklējumi).

Impossibility is a kiss away from reality

Sanio

Sveiki!

Bērnam 3g. Bijām pie gastro... , jo ir nedaudz nepietiekams svars - 14kg, bet ir pagarš 1m. Ir mazēdājs. Bieži (1-2x nedēļā) ir mīksta vēdera izeja. Parasti sudzas ka sāp vēderiņš pirms iešanas uz podiņa. Visu izdara un ir ok. Man sajūta, ka īsti uzturvielas neuzsūcas. Zīdaiņa vecumā Lactasin lietoja, kļuva mierīgājs. Ik pa laikam sausi pleķi uz ādas, kas pazūd (neniezt).

Nu lūk, pēc vizītes bērns nodeva siekalas uz celiakiju. Uztaisīja arī ādas testu uz alerģijām (viss kārtībā). Šodien daktere zvana un saka...neapstiprina celiakiju, taču viens no gēniem ir pozitīvs, ar domu ka nākotnē var kļūt aktīvs un dabūt šo saslimšanu. Iesaka taisīt endoskopiju, biopsiju. Taču lai kādu laiku tagad nedaudz mazāk lietojam piena produktus un ja simptomi neuzlabojas, tad rakstamies uz procedūru. Par asins analīzēm ne vārda. Lasot informāciju pieejamo, tās tomēr arī nozīmē..

Dr.Briuka.

It kā simptomi nav tik traki un re, tik nopietna procedūra tiek pateikta!

Gribu dzirdēt jūsu viedokli..

AYLIE

Sanio
Celiakija ir nopietna slimība. Jātaisa izmeklējumi un biopsija, pretējā gadījumā to bērnu lēnām bendēsi ar glutēnu. Ir vai nu jāapstiprina vai jāizslēdz!

Neesmu dolārs, lai visiem patiktu...

zucits

Sanio
Sveika!

Palasi šo rakstu, ja interesē, manuprāt labi izskaidrots. https://eestikele.files.wordpress.com/2013/06/celiakija.pdf

Principā domāju, ka jadara, kā daktere ieteica, ja sūdzības nemazinās, tad noteikti jātaisa fibrogastroskopija un biopsija, tikai tā var apstiprināt celiakiju. Nevilcinieties, ja mazais turpina sūdzēties, uztaisiet izmeklējumu un būs skaidrība. Par analīzēm, nezinu vai ko tas dos jums, jā plānojat veikt ieteikto procedūru, tad lieku reizi durstīt mazo nevajag. Jo ar plikām analīzēm jums neviens arī diagnozi neapstiprinās vai neizslēgs. Tik un tā būs jātaisa biopsija. Manai meitiņai transglutamināzes IgA rādītājs ļoti pārsniedza augšējo pieļaujamo normu, daktere teica, visticamāk būs celiakija, bet lai apstiprinātu, ir jātaisa biopsija.

Lai jums veicas tikt skaidrībā!

kikau

Meitenes vai jūs cepat pašas maizi?Varbūt ir receptes?

Es cepu,savādāk,jādzīvo bez maizes .Tikai es parastajās receptēs kviešu miltu vietā eksperimentēju, lieku rīsu,zirņu,kukurūzas miltus.

Bet problēma tā,ka nesanāk man normāla maizīte.Tikko uzcepu maizi no zirņu+kukurūzas miltiem,bet kaut kāda cieta sanāca.

Kā arī interesē-te ir kāds pieaugušais, kuram arī ir celiakija?

Sveikas. Saņēmu šodien arī ģenētiku: Celiakijas antigēni: HLA-DQ2.5; (DQA1*05^DQB1*02) alēļu kombinācija ir atrasta; HLA-DQ8 (DQA1*03^DQB1*0302) alēļu kombinācija nav atrasta.

Redzēs, ko daktere vakarā teiks.

zucits

kikau,cepu pati maizīti. Arī sākumā gāja visādi. Pricipā pamatrecepte man no Schar Mix B miltu paciņas. Cepu ar MixB,jo meitiņa grib tīri baltmaizi. Ja interesē,vēlāk varu uzrakstīt soli pa solim kā daru. Dažas maizes no Schar ir tīri ēdamas,vienas graudu bulciņas man ļoti garšo, bet nu dārgi.

kikau
Tikai es parastajās receptēs kviešu miltu vietā eksperimentēju, lieku rīsu,zirņu,kukurūzas miltus. Bet problēma tā,ka nesanāk man normāla maizīte.Tikko uzcepu maizi no zirņu+kukurūzas miltiem,bet kaut kāda cieta sanāca.
Rauga mīklām diemžēl nedarbojas parastā receptē vienkārši nomainīt miltus. Miltu : šķidruma proporcija cita. Bezglutēna maizei vajag aptuveni 1 : 1 pēc svara (tā pati zucits pieminētā recepte).
Un sākumā atsperties ar tik specifiskiem miltiem kā zirņu... Iesaku tomēr sākt ar gatavajiem maisījumiem vai vismaz rīsu miltiem. Kad maize sanāk, tad jau eksperimentēt, pievienojot nelielas īpašāku miltu devas (tiešām burtiski 2 ēdamkarotes aizstāt).
Kūku mīklas, gan parasti darbojas, ja kviešu miltus aizstāj ar kādu no maisījumiem, bet ar cepumiem atkal jāeksperimentē

Kaut kur internetā mētājas mans "virtuves bloKs", kur ir šādas tādas receptes, es jau sēēēēn vairs nepapildinu, bet vismaz kaut kas attiecībā uz maizi, pankūkām, cepumiem, kūciņām ir.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18151537