Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Celiakija

Play

LinaD

Šodien bērns tika pie diagnozes celiakija. Sagremoju pamazām, nesaprotu, no kā sākt. Pagaidām atkodu valmieras jogurtu. Krējuma, jogurtu un piena tēma ir visaktuālākā, ar daudz ko esmu tikusi skaidrībā. Ja Jūs varat ieteikt drošus produktus, būšu dikten pateicīga.

Papildināts 17.04.2019 15:34:

AA un varbūt kādu sieriņu drīkst? Vislielākā sāpe bērnam ir par dzeramajiem jogurtiņiem, lacto veidīgie, jo katru vakaru pa vienam dzer.

LinaD
Sākumā laikam visi traki baidās ēst jebko.
BET.
Parastie piena produkti (piens, kefīrs, krējums, tīrs jogurts, biezpiens, siers) glutēnu nesatur. Faktiski vienīgais, kas var būt, ir šķērspiesārņojums veikalos fasētajā produkcijā.
Attiecībā uz našķiem gan ir sarežģītāk. Pirms n gadiem bija uztaisītas analīzes par klasiskajiem Kāruma sieriņiem, glutēnu nesaturēja. Bet tādas lietas diemžēl var mainīties.

Es personīgi attiecībā uz šo lasu sastāvu, pievēršu uzmanību, vai ir alergēnu informācija (izcelti alergēni un norādīts arī "var saturēt", kas tur teikts par glutēnu (ja vispār teikts). Lielo koncernu (arī to vietējo uzņēmumu) produktiem šai ziņā vienkārši uzticos. Uz mazajiem uzņēmumiem gan nepaļaujos. Arī visādiem "no miltiem bez glutēna", kas nenozīmē, ka gatavošanas apstākļi nepieļauj šķērspiesārņojumu.

Vienkārši jālasa veikalos sastāvs un jāpievērš uzmanība visādām iepriekš neredzētām precēm. Nereti gadās parastos veikalos, parastos plauktos uziet bezglutēna produktus. Kaut tās pašas Zaini bezglutēna šokololas, Nestle šokolādi, Lacasitos "m&ms" utt.

kikau

Vai te ir arī kāds pieaugušais,kuram ir šī problēma?

Jo es mēdzu grēkot,nevar visu izslēgt,100%.

Dumbo

Ar celiakiju vispār ir interesanti. Man bērnībā, 12 gadu vecumā, BKUS uzstādīja celiakijas diagnozi. Pirmajos gados stingri ievēroju bezglutēna diētu, bet ap gadiem 16 sāku grēkot, un šad tad (ballītēs, svinībās, ēdot ārpus mājas) mēdzu ēst aizliegtos produktus. Tā turpināju līdz kādiem gadiem 22, kad nolēmu aiziet uz endoskopiju pārbaudīt kuņģa un zarnu veselības stāvokli (tomēr apziņa mocīja, ka ēdu to, ko nedrīkstu). Liels bija mans pārsteigums, kad zarnu biopsijā uzrādījās slēdziens: celiakijai raksturīgas izmaiņas nekonstatē (Marsh tips 0). Kopš šīs endoskopijas ar gastroenterologa zaļo gaismu pilnībā atteicos no bezglutēna diētas. Pagājšgad taisīju kontroles endoskopiju, un biopsijas atbilde tāda pati - celiakijai raksturīgas izmaiņas nekonstatē (Marsh tips 0). Esmu konsultējusies pie vairākiem gastroenterologiem, sak, kā tad tā, ņemot vērā, ka celiakijas diagnoze tomēr skaitās uz mūžu, bet viss, ko esmu saņēmusi atbildē, ir, ka agrākos (manas bērnības) laikos bija citas slimības diagnostikas metodes, un, ja celiakiju biopsija un asins analīzes, ēdot glutēnu saturošus produktus, neuzrāda, varot mierīgi turpināt tos ēst. Sūdzību arī nav. Tomēr dēļ bērnībā uzstādītās diagnozes šad tad iekšā tirda jautājums: a ja nu tomēr tā celiakija ir un es daru pāri savam organismam? Varētu jau uztaisīt celiakijas ģenētisko testu, bet pie atbilžu interpretācijas lapas rakstīts: pozitīva atbilde neapstiprina celiakiju, ja to neapstiprina biopsija. Tad nu ej un saproti šo slimību

Noisette

"pozitīva atbilde neapstiprina celiakiju, ja to neapstiprina biopsija" kas tā par atbildi! Tā nav atbilde! Pozitīvs tests ģenētiskais vispār neko nenozīmē, šajā gadījumā svarīgs ir tikai un vienīgi negatīvais! Ģenētiskais tests celiakijas gadījumā nav apstiprinošs, bet izslēdzošs! 30% cilvēkiem ir celiakijas riska HLA!

Pēdējās izmaiņas: Noisette, 12.07.2019 22:24.

Impossibility is a kiss away from reality

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18151537