Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Attaisnotie izdevumi

Lepuse

abrakašvabra
nu bet to var iesniegt arī 1.janvārī
ha! vai tad grāmatvedim darba trūkst, ka apgrūtinās sevi tik ātri?! turklāt algu par decembri vēl jāsarēķina!

Papildināts 24.12.2011 09:51:

ja termiņš ir "līdz 1.februārim", tad daļa ātrāk par 31.janvāri nedarīs

WitchRed

viena saule

Pagājušajā gadā bija pārejas noteikumi, ka var iesniegt no 1.februāra, šogad no 1.marta. Un tas ir tikai normāli, jo līdz 1.februārim ir jānodod ziņas, tās ir jāapstrādā. Rezultātā VIDs nespēj likumā noteiktajos 3 mēnešos atmaksāt pārmaksātos nodokļus

viena saule

Golden Eyes
Es pagājšgad un citus gadus iesniedzu jau janvāra beigās, lūdzu linku, kur rakstīts, ka nevar.

Lūdz šim nekur kaut kā nav gadījies lasīt, kur man kāds regulētu, kad es varu iesniegt. Un pagājšgad VIDs no vietām, kur bija daudz datu, tos izsūtīja uz turieni, kur bija maz. Man uz Rīgu atnāca atbilde no Daugavpils. Tagad, ar EDS, vispār neredzu problēmu pārdalīt datus.

WitchRed
Šoreiz galīgi nav jautājums par to, kāds ir grāmatveža pienākums. Tā kā lietoju EDS, visus cipariņus redz stipri ātrāk.

viena saule

Tā kā lietoju EDS, visus cipariņus redz stipri ātrāk.

Sasmējos, no kurienes tad tev tie cipariņi ir redzami ātrāk, ja ziņas vēl nav nodotas. Paskaties debesīs un ieraksti, ja?

Lūdz šim nekur kaut kā nav gadījies lasīt, kur man kāds regulētu, kad es varu iesniegt.

Likums regulē, likums, cits gan neviens, es noteikti nē

Es pagājšgad un citus gadus iesniedzu jau janvāra beigās

Par citiem gadiem varēja iesniegt no 1.janvāra, par 2010.gadu no 1.februāra (likuma par IIN pārejas noteikumi 67. Deklarācija par 2010.gadā gūto ienākumu ar tai pievienotajiem dokumentiem iesniedzama Valsts ieņēmumu dienestam no 2011.gada 1.februāra līdz 2011.gada 1.aprīlim.). EDS tehniski nebija iespēja iesniegt ātrāk par 1.februāri, ja sniedzi papīrā, iespējams, ka VID darbinieks tev pieņēma deklarāciju, bet brīdināja, ka iesniegšanas termiņš ir 1.februāris.

viena saule

Golden Eyes
1) nerauj vārdus no konteksta ārā. Protams, ka redz tad, kad grāmatvedis ieraksta, bet tas nenozīmē, ka man jāgaida 31.01., kad man izsniegs uz rokas darba devējs ceduļku, kurā cipariņi ierakstīti.

2) Tā kā līdz šim neviens nav teicis par iesniegšanas termiņiem, pasīju Tev linku. Kur ir links?

Šeit lūdzu - parādi, kur ir datumi:

Nejauc brīvprātīgo deklarāciju ar obligāto.

viena saule
2) Tā kā līdz šim neviens nav teicis par iesniegšanas termiņiem, pasīju Tev linku. Kur ir links?

Vot dura... Tu lasīt arī māki, jeb tikai bļaut? Tev tak nocitēja:

likuma par IIN pārejas noteikumi 67. Deklarācija par 2010.gadā gūto ienākumu ar tai pievienotajiem dokumentiem iesniedzama Valsts ieņēmumu dienestam no 2011.gada 1.februāra līdz 2011.gada 1.aprīlim

http://www.likumi.lv/doc.php?id=56880#saist_5

Par 2011.gadu - gan jau vēl pieņems kārtējos grozījumus, jo VID diez vai atvērtām rokām gaida janvārī deklarācijas, ja visi grāmatveži paziņojumus iesniedz 01.februārī. Un tas, ka tu tur kaut kādus ciparus EDS redzi ātrāk? Tu jau atkal nelasi, ko tu redzi - tās ir ziņas no ikmēneša ziņojumiem. Bet gada deklarācijai VID salīdzina datus no gada paziņopjumiem. Un tas, ka tu kaut ko iesniedzi janvārī (ne jau EDS, protams, jo EDS janvārī nevarēja fiziski nodot IIN deklarāciju), nenozīmē, ka to papīru VID paņēma rokās ātrāk par 01.februāri.

Un ja tu tiešām kādu likuma gabalu izlasītu nevis bļaustītos ko tu redzi un ko neredzi eds-ā, tad tu arī izlasītu, ka tev šī ceduļka ir ne tikai jāgaida, lai sagatavotu deklarāciju, bet pat speciāli jāpieprasa grāmatvedībā, jo pēc likuma vairs nevajag visiem pēc kārtas tos papīrus drukāt - tikai tiem, kas pieprasa.

ceduļka ir ne tikai jāgaida, lai sagatavotu deklarāciju, bet pat speciāli jāpieprasa grāmatvedībā, jo pēc likuma vairs nevajag visiem pēc kārtas tos papīrus drukāt - tikai tiem, kas pieprasa.

interesanti, kāpēc šo ceduļķu vajadzētu tik ļoti uz rokas pieprasīt, ja tad, kad komersants šo info iesniedzis EDS'ā, tā ir redzama online?

viena saule

second chance
Tu lasi ar vai proti tikai klaigāt? Pati dura.

Reku, 67. pants:

67. Deklarācija par 2010.gadā gūto ienākumu ar tai pievienotajiem dokumentiem iesniedzama Valsts ieņēmumu dienestam no 2011.gada 1.februāra līdz 2011.gada 1.aprīlim.
(20.12.2010. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.01.2011.)
Un kur te būtu notiekts, ka es nevaru savu deklarāciju par 2011. gada ienākumiem iesniegt 2012. gada 1. janvārī? Pie tam apšaubu vai šis punkts vispār attiecas uz brīvprātīgo deklarāciju, jo kā jau mnēju iepriekš, man neviens neko neteica, ka iesniedzu par ātru, kā ari zinu citus, kas par 11 gadu vēl tikai iesniegs. Šādā redakcijā kā reiz sanāktu, ka VID nespēj apstādāt visas iesniegtās deklarācijas un 3 mēnešu laikā atmaksāt pārmaksātos nodokļus.
Starp citu, pati Golden Eyes tā arī nav atbildējusi, kur manis norādītajā linkā būtu viņas minētie datumi.
Vot duras, \m/ šito mākam, vairāk ar neko

silis

viena saule
vari, vari iesniegt... ja tikai eds ņems pretī... jebkurā gadījumā - aizpildīt jau vari kaut šodien - un "iesniegt", kad sistēma atļaus...

Papildināts 27.12.2011 10:29:

ps bet es arī balsoju par to, ka eds janvārī pretī neko neņems... lai gan - tad kad nmds parādīsies pārskats par 2010.gadā darba devēja samaksātajiem nodokļiem (tas, ko drīkst uz rokas arī vairs no dd neprasīt), tad arī ir jēga kaut ko iesniegt

Gatavojos diet galopā ap egli...

viena saule

silis
Tas jau ir principa jautājums - pirms kādu apsaukāt par duru, pašiem vajag likumus palasīt

Par to, kā būs tehniski - nu tad jau redzēsim, teorētiski vajadzētu varēt, jo, piemēram, uz mani nekādas jaunās veidlapas neattiecas.

Tām, kas te par durām apsaukājas - deklarācijas iesniedzu jau 10 gadus, btw. EDS gan būs tikai 2. gadu, jo izgājšgad iesniedzu i papīrā i EDS, un dikti ātri atmaksāja, jau pēc mēneša.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18158577