Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Autokrēsliņi ar skatu pretēji braukšanas virzienam (ERF)

biinumz

Nikss

Tur Tev pilnīga taisnība - avāriju nevajag pieļaut. Bet vai tas pilnībā ir atkarīgs tikai no Tevis un vai Tu vari to nodrošināt. Ja jau tā runā, tad jau tas bērnu sēdeklītis vispār nav vajadzīgs! Un ja kārtīgi palasīsi, par ko te raksta, tad sapratīsi, ka nemaz nav vajadzīga avārija, lai braukšanas virzienā novietotā krēsiņā bērns gūtu traumu - pietiek ar starauju bremzēšanu. Un te jau lomu nespēlēs ne Tava auto drošiba, ne riepas, ne kas cits. Un arī šinī gadījumā tik pat pārliecinoši teiksi, ka sēdeklītis ir mazuļa pēdējais cietoksnis??!!

Es gribēju teikt, cilvēkam ar golf mkII, ar 4,0001 mm lielu protektoru uz 2001 gadā ražotām riepām, es ieteiktu nevis sēdekli pa 400 EUR, bet sēdekli pa 100 EUR un labu riepu komplektu

Tu man liekas līdz galam neesi sapratis šis diskusija būtību!

Mašinas tehniskais stāvoklis te netiek apspriests, jo pilnīgi pašsaprotami ir tas, ka tam ir jābūt labam.

Turklāt runa neiet par cenu, bet par RF būtību, drošibu, ieguvumiem utt. Nevajag jau uzreiz iespringt uz dārgākajiem RF sēdeklīšiem, ir jau arī lētāki varianti, piemēram šis http://bebicentrs.lv/brio-zento-autokresls.html.

Nikss
es ieteiktu nevis sēdekli pa 400 EUR, bet sēdekli pa 100 EUR un labu riepu komplektu
un tad tu ar savām foršām riepām apstājies kā iemiets un bērns autokrēslā ar skatu braukšanas virzienā satraumē mugurkaulu straujās bremzēšanas rezultātā - traumējot sprandu inerces un iepriekš aprakstīto lielumu dēļ. skumīgi, bet ļoti iespējams fakts... apmēram 2 no 5 gadījumiem... ja bērns sēž RF krēslā (vienalga par kādu cenu), šāda iespējamība nav pie bremzēšanas vispār. un arī nokļūstot avārijā traumas gūst tikai 2 no 25 (!) bērniem...

biinumz

Pati(-s) arī atbildējāt (-ji). ja bērns sēž RF krēslā (vienalga par kādu cenu),

Pareizi uzstādīts dajebkurš EU sertificēts krēsls būs +/- vienāds. Atšķiras tikai lietotāja ērtības

P.S. man pašam 5 mēnešus vecs bērniņš brauc kaut kādā noname sēdeklī, kurš palika mantojumā no māsas. Un jūtamies labi. Ir RF, protams

_juune

Nikss
Auto jau var būt super-truper kondīcijā, bet neviens nav pasargāts no sevis un citiem; cits var būt dzērājs, un veselības problēmas, kuru dēļ šoferis pie stūres var kaut uz pāris sekundēm zaudēt samaņu, ne vienmēr nāk brēkdamas. Tas, ka auto jābūt labā stāvoklī, tāpat ir skaidrs.
Starp citu, asprātīgu salīdzinājumu izvēlējies -- ideja par autosēdekļiem ar skatu uz aizmuguri [t.i. pret paātrinājumu] tika gūta tieši no kosmosa kuģiem.
Pareizi uzstādīts dajebkurš EU sertificēts krēsls būs +/- vienāds. Atšķiras tikai lietotāja ērtības. -- mēs šeit runājam par to, ka sēdekļi ar skatu atpakaļ ir iespējami un ir drošāki arī lielākiem bērniem, līdz pat 4-5 gadu vecumam. Bērnu mirstība autoavārijās Zviedrijā, kur šādi vizināt bērnus līdz lielākam vecuma, būtiski atšķiras no rezultātiem pārējā Eiropā, kur ilgāk par zīdaiņa vecumu tā reti kad sēdina.
"EU serticikācija" vai precīzāk UNECE R44 standarts arī tiek pārstrādāts -- uz priekšu vērstajiem sēdekļiem plānota zīmīte, ka tie nav piemēroti mazuļiem jaunākiem par 15 mēnešiem [= formāli tik mazus bērnus tā nedrīkstēs sēdināt]. Tā ka arī paši strandarta uzturētāji atzīst, ka ar esošo viss nav līdz galam kārtībā.

Māte / kleita / meita

Braucu ar jaunu volvo un komplektā ir visas aktīvās drošības fīčas ko viņi piedāvā. + riepas no visaugstākā plaukta. Domāju, ka mums ir labas izredzes tikt līdz mājai vienā gabalā

Paskatoties uz savu 5 gadus veco meitu, nespēju iedomāties, kā viņa ierāptos sēdeklī ar skatu uz aizmuguri.

Ir aizdomas, ka zviedru statistika ir laba dēļ vispārējās drošības uz ceļiem

_juune

Nikss
linkā paskrollē uz leju, tur 5gadīga MultiTech sēdeklī. Zviedri kā reiz paši uzskata, ka sēdekļiem ir liela nozīme, viņi pie tā jau 40 gadus rūpīgi strādā.

Nikss

Pilnīgas muļķibas ka jebkurš EU sertificēts krēsls drošibas ziņā būs +/- vienāds. Es domāju, ka visi LV nopērkamie krēsli ir ar EU sertifikātu, bet drošibas ziņā atškirība tomēr ir diezgan liela, kaut vai paskatoties tos pašus testus. Piemēram chicco krēsls (itkā solīds ražotājs) crash testā vienkārši ''izģērbās'' http://www.youtube.com/watch?v=TuKYvYLUnDI&feature=related. Ir tomēr atkarīgs no kādiem materiāliem krēsliņš ir ražots un cik pareiza ir izplānota stiprināšana (cik stabili krēsliņš būs nofiksēts). Bet es domāju, ka jebkurš RF krēsliņš būs drošāks par drošāko braukšanas virzienā uzstādīto krēslu.

_juune

Bāc, uzgāju šo. Beigās ir Youtube video par meitenīti, tur ar stipriem nerviem jāskatās. Sēdeklis bija uz priekšu vērsts, pareizi uzstādīts, meitēnam 1 gadiņš avārijas brīdī. Mamma salauza potīt, bet mazā ...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18163474