Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

grūtnieces uzturs

biezpiens

Es nevaru piekritst viedoklim, ka grūtniecības laikā neko sev nevajag liegt, vajag sevi lutināt un lai mazulim tiek tas "labākais".. Man rados ir daži mediķi un ar visiem, kuriem esmu par šo tēmu runājusi ir teikuši, ka grūtniecei vajag pilnvērtīgu uzturu, dažādību, bet visu liesu. Tauki nav vajadzīgi vairāk kā ne-grūtniecei. Un čipšus, ceptos kartupelīšus, balto maizi, kūciņas, piena un baltās šokolādītes, desiņas, kečupus u.c vispār nevajag vai tikai svētku dienās..

Un arī tas, ka dzemdības būs daudz vieglākas, ja man nāks klāt +10-15kg nevis būšu uzņēmusi +20-30kg...

Bet mana draudzene, kas tikko dzemdēja, saka, ka vajagot visu sev ļaut, ka grūtniecība ir jāizbauda un nav jābaidās būt kuģim. Un ka viņai ārste teica, ka nekādu diētu, nekādu ierobežojumu, viņa ēda kā traka biezpiena sieriņus, čipšus un pieņēmās par 25kg svarā, mazā arī piedzima tuvu pie 5kg, ķermenis viss vienās strijās..

Kāds ir jūsu viedoklis? Vai tomēr nav tā, ka mēs aizbildināsies un sakam, lai mazulim tiek tas labākais, bet īstenībā mums pašām nav gribas spēka atteikties no tās kūciņas?

Un ja ir liekais vars pirms grūtniecības, ko tad?

biezpiens
Mans viedoklis ir tāds, ka grūtniecei jāēd viss, ko vien viņai kārojas. Protams, ka visā jāievēro mērenība un pierīšanās var kaitēt ikvienam, arī grūtniecei, bet grūtnieces organisms parasti zina, kas viņam vajadzīgs. Un reizēm tas sieriņš ir vitāli vajadzīgs, vai arī alus glāze, vai kūciņa, vai augļi. Vai speķis. Ja to prasās, tātad jāēd. Svaru varēs nomest arī pēc tam, ja vien tam pietiks gribasspēka, bet grūtniecības laikā ir jāēd. Un ja ir liekais svars pirms grūtniecības, tad tas PIRMS grūtniecības ir jānomet. Grūtniecība nav īstais laiks diētām.

Te jau bija nesen tēma par šo, jo vienai grūtniecei ārste bija atļāvusies aizrādīt, ka pārāk strauji pieņemas svarā un lielākā daļa sāka bļaut, ka jāmaina ārste

Es Tev pilnīgi piekrītu, izņemot tam, ka bērna svaru tas ne vienmēr ietekmē.

biezpiens
Un ja ir liekais vars pirms grūtniecības, ko tad?
Ja Tev ir liekais svars pirms grūtniecības un uzskati to par problēmu, tad risini.

Man ārste teica, ka nekādu diētu, nekādu ierobežojumu, ēdu, ko gribēju, rezultātā pirmajā grūtniecībā +15 kg, otrajā grūtniecībā + 17, abas reizes vieglas dzemdības.

Bērns svarā pieņemas pēdējā mēneša laikā, līdz tam viņam pilnībā izveidojas iekšējie orgāni, smadzenes (zivis jāēd!). Ja gribas, lai bērns nav pārāk liels, tad pēdējā mēneša laikā var ierobežot augļu ēšanu, jo tajos esošais cukurs (fruktoze) ir tas, kas mazulīti uzbaro.

ēdu, ko gribēju

Šis arī ir ļoti plašs jēdziens - es arī ēdu, ko gribu, bet manā ēdienkartē nav nekas no čipšus, ceptos kartupelīšus, balto maizi, kūciņas, piena un baltās šokolādītes, desiņas, kečupus u.c. Ēdu dārzeņus, augļus, putras skābpiena produktus, u.c., un neko no autores minētā es nelietoju ne grūtniecības laikā, ne vispār.

Ja gribas, lai bērns nav pārāk liels, tad pēdējā mēneša laikā var ierobežot augļu ēšanu, jo tajos esošais cukurs (fruktoze) ir tas, kas mazulīti uzbaro.
Mana pieredze to neapstiprina. Jūnija sākumā dzimušais bērns bija 3 100g ar visu to, ka maiju pavadīju, ēdot ievestos (ak šausmas!) ķiršus un zemenes aš pa kilogramam dienā.

Ja gribas, lai bērns nav pārāk liels, tad pēdējā mēneša laikā var ierobežot augļu ēšanu, jo tajos esošais cukurs (fruktoze) ir tas, kas mazulīti uzbaro.

Mana pieredze to neapstiprina.

Mana arii nee,jo es eedu loti,loti daudz aabolus, persikus, nektariinus un visa veida ogas, bet mans beerns 42.nedeeljas saakumaa piedzima 2870g.

biezpiens
Nu bet COME ON! Manuprāt tas, ka grūtniecei vēl daudz vairāk nekā negrūtniece un vispār - jebkuram cilvēkam - ir jāēd veselīgi un pilnvērtīgi ir vienkārši PAŠSAPROTAMI! Un bulkas, tauki, sāls un citi mēsli NAV veselīgi. Līdz ar to - ja gribi savam topošajam bērnam dot labāko, ĒD VESELĪGI, nevis padodies savām kaprīzēm un izlaidies un rij bulkas. Un pēc tam stāsti, kā pieņēmies svarā par 35 kg un nez no kā - es taču neko neēdu! Kā tad!

Papildināts 01.02.2012 11:18:

biezpiens
Nu bet COME ON! Manuprāt tas, ka grūtniecei vēl daudz vairāk nekā negrūtniece un vispār - jebkuram cilvēkam - ir jāēd veselīgi un pilnvērtīgi ir vienkārši PAŠSAPROTAMI! Un bulkas, tauki, sāls un citi mēsli NAV veselīgi. Līdz ar to - ja gribi savam topošajam bērnam dot labāko, ĒD VESELĪGI, nevis padodies savām kaprīzēm un izlaidies un rij bulkas. Un pēc tam stāsti, kā pieņēmies svarā par 35 kg un nez no kā - es taču neko neēdu! Kā tad!

Cik zinu, kaloriju skaits grūtniecei ir jāpalielina, bet tas jādara tiešām ar veselīgu un sabalansētu uzturu. Grūtniecība jau nu nav iemesls tam, ka beidzot varu rīt kūkas bez apstājas, jo nav jāseko svaram. Bērnam par labu tomēr nāks nepieciešamās uzturvielas, ko uzņem ar veselīgu un daudzveidīgu pārtiku, nevis ceptiem kartupeļiem, čipsiem, kūkām, kur ir daudz ogļhidrātu, transtaukskābju (kas ir ļoti kaitīgi gan mātei, gan bērnam) u.c. kaitīgu vielu. Kādu našķi jau var palutināt, bet ne jau nu no tā vien pārtikt!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18163931