Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Piena nepanesība! :(

mamminja

Sveikas, mammītes! Manam dēliņam no pus gadiņa vecuma konstatēja piena alerģiju, pēc tam paskaidroja, ka kļūdījās un uzrādās olu un riekstu alerģija, viņam ļoti garšo piena produkti - jogurti, Actimel, piens un krējums, bet mums apmēram pirms 4 mēnešiem (tagad dēliņam ir jau 3 gadiņi un 3 mēnesīši) sākās vēdera aizcietējumi, mazais vispār neiet uz poda pa lielam, saka, ka sāp dibentiņš un puncītis, raud un pats nemaz nekakā, kamēr nelietojam svecītes pret aizcietējumiem vai neuztaisam klizmu, vakar beidzot tikām Vienības gatvē pie gastroenterologa un mums uzreiz pēc vēderiņa izmēriem pateica, ka ir smaga piena nepanesība, aizliedza visus piena saturošos produktus un kviešu miltu izstrādājumus... Varbūt, kāda variet padalīties pieredzē, kā pareizi sabalansēt uzturu un ieteikt, kā izveidot ēdienkarti, jo mazais ēda tieši visvairāk piena produktus, ko tagad pilnīgi jāizslēdz... Lūdzu, pastāstiet, kam ir līdzīgas problēmiņas ar šāda veida slimībām, kā tiekat galā un ko lietojat...Jau iepriekš paldies...

Pēdējās izmaiņas: mamminja, 07.02.2012 20:53.

mamminja
hmmm...es tikai nesaprotu vienu, ja ir piena nepanesība atklāta, tad kapēc nedrīkst kviešu miltus? Tas tā jocīgi...

Bet tā, es tevi saprotu. Ai kā saprotu!!! Man puikam tūliņ 2 gadi un nu izmēģinājuma kārtā dzīvojam jau 3 nedēļas bez piena produktiem. Sākums ir ļoti grūts, it sevišķi, ja ikdienā pierasts tos daudz lietot. Es pat sākumā(un vēl tagad brīžiem) necietu domāt par ēst taisīšanu un taisīt, jo nesapratu KO vispār tagad taisīt... Ja nevar lietot pienu un tā produktus, tad cītīgi jāpastudē, kas satur kalciju(un tādi produkti ir gana daudz).

Veids, kā tikt ar nepanesību galā ir tikai viens - nelietot piena produktus. Citu variantu nav. Un cerēt, ka tas ar laiku pāries.

lilucis
es īsti nezinu, jo celiakiju mums arī nekonstatēja, bet aizliedza lietot arī kviešu saturošos produktus, liellopu gaļu, kā arī lai uzmanoties no vistas gaļas... Ai, nezinu, ar ko lai sāk šīs diētas, mums izrakstīja arī divas zāles un jādzer arī ķirbju eļla, aptiekā pasūtīju visas zālītes, mēģināšu atrast kaut kādas receptes un sadomāt normālu ēdienkarti gan mājām, gan bērnudārzam, sameklēšu, kur nopirkt kazas pienu un ar nākošo nedēļu mēģināsim sākt stingri ievērot diētu... Viegli nebūs, tas jau skaidrs...

mamminja
Oi, es tik daudz par šo visu esmu lasījusi pēdējā laikā un vēl daudz ko nezinu. Bet tas ka nevar lietot kviešu miltus uzreiz nenozīmē, ka ir celiakija. Tas jau ir daudz nopietnāk un tad nevar nekādus miltus, auzu pārslas un ko tur vēl. Es ar kazas pienu pagaidām neriskēju, jo tomēr ir iespēja, ka no tā arī var būt slikti. Gribu vispirms mēģināt savest punci kārtībā un tad nodoties mēģinājumiem. Man bērns tīri labi brīžiem piena vietā dzer rīsu dzērienu ar kalciju(rīsu piens). Bet ar ēdienkarti ir pašvaki, jo bērns pieradis jau bija pie putrām pienā un putras neēs vairs, vienalga ko lieku klāt garšas uzlabošanai. Un tad nu sanāk uz vieniem dārzeņiem vien dzīvot.

Mums arī teica, ka vajadzētu atteikties no kviešu miltiem arī. Bet pagaidām tikai ateicos no piena un ceru. Lai gan neko cerīgi neizskatās. Vēl pāris nedēļas un tad būs beidzot pienākusi rinda pie alergologa. Ļoti ceru, ka tas ieviesīs kādu skaidrību. Nu jā liellopa gaļa atkrīt uzreiz, ja nevar pienu. Un vistas gaļa, ja nevar olas(tā vismaz te internetā esmu lasījusi).

Jā, nu mums ies smagi, meklēju visur informāciju, ko labāk un kā labāk, lai bērnam pilnvērtīgāks uzturs, bet vēl tāpat īsti netieku skaidrībā, grūtākais jau būs bērnudārzā, kad visi varēs ēst, bet viņam būs pavisam kaut kas cits un tas, kas varbūt negaršo, bet vienkārši nav variantu...Sirds sāp par dēliņu...

mamminja
Nu smagi ies, bet gan jau pamazām apradīsi un sapratīsi kas bērnam garšo. Bērnam arī būs grūti, jo pieradis ir ēst visu. A tas piens vai piena pulveris/vājpiena pulveris ir klāt visur gandrīz. Nē, nu labi, nav gluži visur, bet nu daudz daudz kur. Uz maizes liekamos(pastētes, ruletes) taisu mājās pati, jo tad zinu, ka tas ir droši manam bērnam. Ja kaut kur esam izbraukuši un ir bads, nav tāda iespēja ieskriet veikalā paņemt kaut ko gatavu vai pusgatavu. Bet nu pie visa pamazām pierod. Ja var ēst augļus, tad tas ir jau kaut kas. Piemēram var dot bērnam banānu uz bērnudārzu, kad citi ēd to ko nerīkst tavējais(tas vismaz ir garšīgs). Mums problēma ir tā, ka mans nevar pilnīgi nekādus augļus, jo tie nenormāli sapūš vēderu. Saldajam vari sataisīt visādas augļu želejas(tikai ar želantīnu uzmanīgi, jo viņi bieži ir no liellopa...es tagad nopirku vienu ne LV ražotu, kuram rakstīts ka tas no cūkas).

Papildināts 08.02.2012 13:06:

Ak jā, un kā ir ar soju? Vai no tās nav alerģija? Tad jau ar uzreiz izvēle lielāka visam.

astora

man pēc piena lietošanas kaklā veidojas gļotas, nekas tā arī mainījies nav.

tikai milestiba ir muziga ,par mieru un par milestibu, par muzibu.

Nekas traks tas nav. pati biju iedomājusies, ka nevaru bez piena prod.dzīvot, pat nenojautu, no kā man aizcietējumi, hemeroīdi, polips... Kad bija aizdomas ka mazajam piena alerģija un 4 mēn tāpēc pašai vajadzēja atteikties no piena prod. (baroju ar krūti), tad pēkšņi man vairs nebija neviena aizcietējuma! Esmu pateicīga mazulim, ka tagad zinu, kas man kaiš, un kā no tā izvairīties. Kvieši piesaukti droši vien tāpēc, ka arī aizķepē vēderu, bet nelietojot piena prod. No karašas šķēles vai lašmaizes apēšanas nekas slikts nenotiks. Cita lieta apēst klasisko kūkas gabalu, tad gan aizcietējums garantēts.

Turklāt nekā tik laba pienā nav, tā piena nozīme uzturā ir stipri pārspīlēta, tur ir daudz antibiotiku, ja tas nav pašmāju lauku piens, nav šķiedrvielu utt, piena tauki nelabvēlīgi ietekmē asinsvadus un vēl un vēl...

Papildināts 10.02.2012 09:07:

Jā un svars arī no piena produktiem patr daudz aug!

mamminja
Ja kas, ļoti daudz kalcija ir sezama sēkliņās! Tās baltās, kas nav grauzdētas. Sablenderē kopā ar ūdeni, nokās šķidrumu un "piens" gatavs! Var pielikt klāt kaut ko garšīgu, jo tādu vienu pašu pat es nevaru iedzert

Papēti kaut vai svaigēdāju receptes! Ja bērnam patīk jogurti, var uztaisīt līdzīgas konsistences masu no samalta avokado. Ui, variantu ir daudz

Papildināts 10.02.2012 10:51:

Ak jā, pamēģini izdiedzēt kādas pupiņas, zaļos griķus vai sēkliņas (biotēkā jāpapēta), tur tak arī daudz labu lietu iekšā!

Ja labi grib, tad visu var

Lapsis R
Mammele
lilucis
Paldies Jums visām... Ir jauki, ka kāds atgādina, ka viss ir iespējams un būs jau labi! Paldies, mēs jau cenšamies bērnudārzā sadomāt, kā aizvietot ēdienkarti un mājās viss būs jāslēpj... Vēl nav tā apziņa, ka tik maz ko drīkst, veikalā stundu stāvu pie plauktiem un sastāvus lasu, ar dēliņu izslēgts iet veikalā, jo uzreiz trādirīdi, ko viņam gribās, bet vairāk nedrīkst... Grūti ies, bet jātiek tam visam pāri!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18164858