Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Piena nepanesība! :(

mamminja

Mums nedrīkst ari visu, kas satur soju, pagaidām. To diētu ari uzlika uz pusgadu, tad skatīsies, vai var ko pamainīt. Citas alerģijas nekādas nenoteica, tā kas noteica bija gastoenterologs. Pati nesaprotu, kapēc nedrīkst raugu. Varbūt tikai tikmēr, kamēr nomierināsies zarnu trakts un atjaunosies tās bārkstiņas. Nekādas desas un cīsiņus ari neļāva. Nedrīkst ari liellopa un teļa gaļu, bet atļāva medījumu visos veidos bez ierobežojuma. Aizmirsu pajautāt par lavašu, tas jau ari nesatur raugu un par glutēna ierobežojumiem neko neminēja. Meklēju to auzu pienu lielajā maksimā, pat pārdevējai jautāju, ši uz manīm brīnījās, tākā būtu nezin ko paprasījusi. Teica, lai meklējot piena nodaļā. Tur redzēju tikai rīsu piena dzērienu, kurš sastāv no piena un rīsiem, ražotāju neskatījos. Meklēju jau ari pie diētiskajiem produktiem, bet neatradu.

Nu jā, liellpa un teļa gaļu nedrīkst ja piena alerģija vai nepanesība, bet pārējo gan neizprotu. Bet nu OK, katram ārstam jau savi uzskati. Mani uzskati saskan ar to ārstu uzskatiem ar kuriem mums bijusi saskare. Nedrīkst tikai to, no kā alerģija vai nepanesība un protams tos produktus kas satur aizliegto. Interesētu dakteres paskaidrojums kapēc nedrīkst raugu, kviešus, soju... man tas liekas jocīgi.

_siika_

lilucis
Ir, ir tāds dīvains jauns produkts "rīsu piens" piena nodaļā, bet tam nav nekāda sakara, diemžēl, ar vajadzīgo produktu, tur tiešām ir lielākā daļa sastāva piens parastais.
skuķe

Rīsu pienu, īsto, visdrošāk var atrast Stockmanā un Sky, citur NEKAD nav sanācis atrast. Auzu pienu - nezinu, jo manam puikam nedrīkst arī to (uz auzām reakcija krietni baisāka kā uz pienu un pietiek pat ar 2% piedevu cepumos un 1 cepuma apēšanu), vismaz tajos 2 veikalos viņš arī ir redzēts, varbūt ir vēl kautkur. Un tajos šams ir kā reiz piena nodaļā, ledusskapī, tikai tā kā malā, blakus sojas pieniem.
Lavašu var, ja par kviešiem nekas netika teikts.
Uz maizes var likt bez zaļbarības un gaļas arī olu, zivi, var atrast arī pastētes, kurās tomēr nav klāt ne piena olbaltums, ne soja (manam to arī nevar, tā esot populārākā blakusproblēma piena olb.nepanesībai, ka ir reakcija arī uz soju), ne liellops/teļš.
Par to rauga nevarēšanu - tā īpatnēji. Jo, ja nav individuāla nepanesība noteikta uz konkrēto raugu, sanāk, ka aizliegts viss rūgstošais/raudzētais. Vai arī tika norādīta konkrēta rauga forma? Jāatzīst - neraudzētu rudzu maizi nekad neesmu redzējusi. Pēc manas saprašanas tad jums vispār atliek tikai lavašveidīgie un galetes..

..mazs brīnums lielajā pasaulē..

_siika_
Kādi bija tavam bērnam simptomi, pirms uzlika uz diētas? Manai šķidrs vēders, nevarētu to gluži saukt par caureju, bet drīzāk par nepārstrādātu barību - malabsorbcijas sindroms. Daktere ieteica vairākas rudzu maizes, kas ir gatavotas uz ierauga nevis rauga. Par to rauga aizliegumu nesapratu kapēc pati, un par kviešu nedrīkstēšanu viņa neko neteica. Es domāju, ja jau drīkst rupjmaizi, tad tak drīkst ari lavašu? Par lavašu viņa ari neko neteica, es izdomāju pati, ka varētu, jo nesatur to raugu, bet trešo dienu jau ēdot to lavašu, redzu, ka neko labāk nepaliek. Lietojam ari tabletes metronidozolu, jo gastroenterologs domā ka viss sācies dēļ kautkādas infekcijas, kas atvesta mums no siltajām zemēm, piena olbaltum nepanesība ir no dzimšanas, tik tagad konstatēta, jo iepriekš problēmas bija tikai ar ādas reakcijām, tagad pievinojusies tā laktozes intolerance ar vēdera izpausmēm. Mani satrauc tas, ka mums netaisīja nekādas analīzes, visu noteica pēc anamnēzes un jau esošiem kakas analīžu rezultātiem. Cik tam visam var ticēt? Vai tad nav kādas specifiskas analīzes, kuras uzrādītu to GPO vai laktozes nepanesību? A moš tā vispār ir pēkšņi sākusies celiakija?

_siika_

skuķe
mans uz diētas ir praktiski no dzimšanas - es pati 2 gadus viņu barojot arī uz diētas sēdēju. Sākumā bija "dīvainas" kakas - zaļa/gļotaina/šķidra, ik pa mirklim drusciņ, tā ka pie katra purkšķa kkas gļotains pamperā. Jau pirmā mēnesī arī sarkani vaigi. Šobrīd - ja gadās ikdienas kļūme, tad vnk šķidrs vēders uz nedēļu, uz ādas vairs nekas. Kad slimnīcā (bija dēļ citām lietām Gaiļezerā 2 nedēļas rehabilitācijā) virtuvē nebij zināts, ka sviests ir piena produkts un tas tika likts klāt visiem ēdieniem, kā arī tika iedota liellopa gaļa - 2.dienas vakarā bija stipri gļotaina kaka, 3.dienas rītā - jau tikai gļotas, kas riebīgi oda (galīgi ne pēc kakas) un tāpat oda arī bērnam no mutes + vēl arī acīmredzams, ka viņam iekšējs diskomforts un parādījās neiroloģiskas dabas efekti (tas pie nepanesībām skaitās normāli - organisms saindējas ar to nepareizi sašķelto ēdienu).
Grūti ir ar tām nepanesībām un noteikšanu, kautko gan var noteikt pēc kakas analīzes, ja ir akūta forma (t.i. produkti tiek ēsti ikdienā) - tur tad redz, kas ir tas, kas nāk nesašķelts. Ja ir klāt alerģija, tad tādam palielākam jau būtu visiem testiem jābūt ticamiem un jārāda (bet - nepanesība var nebūt ar alerģiju saistīta). Ja ikdienā lietots netiek un nav vēlmes izmeklējumam par godu izraisīt akūtu stāvokli - tad jā, nosaka pēc vecāku vārdiem un vispārīga bērna novērtējuma.
Celiakijai gan esot kādas īpašas asinsanalīzes, bet reāli uz 100% nosaka tikai ar vienu no vēdera pārbaudēm zarnām (kad "uz aci" redz, ka un kā tās zarnu bārkstiņas ir traumētas).
Varu pateikt kā es pati nonācu pie šīs diagnozes (jo TIK mazam nav nekādu reālu 100% analīžu, kamēr tikai pienu ēd + jebkura lieka vazāšana pa slimnīcām, dakteriem pirmā mēnesī ar nav ok) - saprotot, ka ir ziepes, uzsēdos uz stingras diētas un kad izpausmju nebija (nedēļas 2-3 pagāja točna) - liku pa vienam produktam diennaktī atpakaļ. Bet - varēju tik bieži likt jaunos, jo puikam bija asās reakcijas, kuras tiešām diennakts laikā redz, ja ir tās "uzkrājošās", kad pie 1.devas vēl tjipa nekas - tad tādiem aizdomīgākiem produktiem pat nedēļa jāvēro (to es šobrīd ar savu daru pie jebkura atpakaļieviešanas mēģinājuma).
Cik var ticēt... Ticēt var TIKAI tam, ja bērnam nelietojot ir labi un lietojot slikti. Ja nelietojot nedēļu-divas nekas nemainās stipri uzprasītos uz padziļinātām pārbaudēm - pilna kakas analīze (varbūt kāds -koks iemeties zarnu traktā vai sēne?), alerģijas testi (tur gan pie alergologa jāiet, ja bankrotēt negribas - neviens cits uz bezmaksas analīzēm aizsūtīt nevar), celiakijas pārbaudes (lai arī lasu, ka tur drīzāk aizcietējumi + neņemšanās svarā + vēl citas pazīmes, nevis vnk negremošana), ut.t.

_siika_
ir tāds dīvains jauns produkts "rīsu piens" piena nodaļā, bet tam nav nekāda sakara, diemžēl, ar vajadzīgo produktu, tur tiešām ir lielākā daļa sastāva piens parastais.
njā, šito nezināju. Es gan arī vairs rīsu pienu nepērku, mēs tagad esam sojas piena lietotāji.

skuķe
Biju sestdien xx maximā un speciāli nopētīju. Pie bezgludēna un diētiskajiem produktiem bija plauktos Keiju rīsu un auzu dzērieni/pieni. Prizmā arī ir(tik ražotāju neatceros), bet tur tie savukārt ir ledusskapjos kur piena rodukti maliņā.

Par maizi...jātaisa ieraugs mājā pašai un jācep pašai mājā maizīte

Celiakijai sākumā taisa asinsanalīzes, ja tur tie cipari nav paaugstināti tad celiakijas nav. Ja cipari paaugstināts, tad papildus ņem paraugus no zarnu bārkstiņām.

BuBuu

skuķe
Lielalajos Rimi pie parastajiem pieniem ir auzu piens nopērkams. Ko likt uz maizes - piem. humusu (samalti zirņi), stokmanā un sky landorf firmai ir gan vītinātās, gan vārītās desas, kuras nesatur olb. Stokmanā ir arī pastēte bez olb, nopērkama. Stokmanā un sky auzu jogurti. Vēl der atcerēties pārbaudīt zobu pastu sastāvus, jo ļoti daudzas satur olb. kā arī uzmanīgi ar želejām, jo ražotāds nenorāda no kā iegūts, bet kā zināms lielākoties tomēr izmanto liellopu kaulus, tādēļ to es aizstāju ar agara pulveri.

Es jau dabūju gan auzu, gan rīsu dzērienus. Pagaršojām, pagaidām auzu, sīkā dzēra, gan jau tad dzerams, man ne īpaši, bet pierast var. Par zobu pastu pat neiedomājos, jāskrien lasīt, ko tad tā satur, varbūt varat ieteikt kādu kuru drīkst?

Bet nu tie ārsti gan dažādi, manas meitas ģimenes ārste vienmēr mierināja mani, gan jau gulēs, kad paaugsies, ieteica padot sedalia un alerģijai zyrteksu, bet ne reizi neieteica man ieturēt diētu. Mazā nagulēja naktīīs, ēda krūti naktī pat līdz 7 reizēm, ja nedevu, bija histērijas. Sāka gulēt tik 3 gadu vecumā, kad pārstāju dot pienu. Divos gados, kad pārstāju barot pati, devu pakas pienu, tad mazā cēlās retāk, bet reizes trīs cēlās lai padzertos pienu, man apnika, trīs gados sāku dot tikai tēju, un šī vairs necēlās, tagad ari noguļ visu nakti.

Tagadējā ārstējošā ārste brīdināja, ka uzlabojumus manīsim pēc mēneša, tā kā jāgaida. Celiakijai viņa nemaz netaisa analīzes, jo bērns nav nekāds vājais, gan auguma, gan svara ziņā atbilst normai. Tagad gan pa šiem diviem mēnešiem viņa zaudējusi kādu kilogramu, bet apetīte laba, tik jādomā, ko var dot.

BuBuu

skuķe
Es weladas zobupastu pērku tā nesatur, ir arī tāda oralb ar princesi virsū ar nesatur, bet tā šausmīgi puto, ka sapratu labāk tādu saviem bērniem nedošu, kamēr kārtīgi nemāk izskalot. Kad piešaujas nav jau tik traki, es ar šo "problēmu" sadzīvoju jau vairāk kā 5gadus, un šobrīd izvēle ir ļoti plaša. Man vienam bērnam ir piena olb., otram celiakija, tākā nākas "manevrēt" tā, lai derētu i vienam, i otram. Līdz ar to secinājums diezgan daudz bezpiena produktu ir atrodami arī bezglutēnu veikaliņos.(Piem. Maskavas ielā Bezglutēnveikaliņš). Par auzu pienu es kādreiz pati taisīju, arī mandeļpienu pati kad saņemos sataisu.

_siika_

skuķe
"alerģijai zyrteksu, bet ne reizi neieteica man ieturēt diētu" sviests kautkāds ar tiem ārstiem.. Zāles pret alerģiju ir priekš akūtām situācijām - kad nav vēl zināms vainīgais, kad nav iespēja izvairīties no alergēna, u.tml., jo - cēloni jau nelikvidē, tikai atvieglo stāvokli un, ja ir arī nepanesība - vēderam nedod praktiski neko. Bet nu jā, 2 draudzenēm arī ĢĀ (2 dažādas) par alerģijām bij dikti zinošas - pateica, ka vainīgi var būt tikai un vienīgi piens un saldumi - vai nu mamma melojot, ka neēd to un to, vai arī esot kāda tur infekcijas slimība, ut.t. Vienai beigās izrādījās, ka nevar ēst olu, otrai - zivis.
Kamēr ārā nāk nesagremots ēdiens - loģiski, ka svars var kristies.
Zobus dēls tīra ar ROCS baby, tur točna nav nekas. Ir iepriekš bijušas - SPLAT baby un Veleda, arī ok.

lilucis
Kurā XX Maximā tieši? moš man sanāk garāmbraucot kādreiz, tā paciņa jau nav nekas liels. Jo man tuvumā vispār ir tikai mazās Maximas un Iki, ceļā uz centru vidējie rimi (valdemāra un P.Brieža ielas), tāpēc jau ar pierasts to mantu Stockmanā pirkt
Ui, super, ka jums sojas pienu var, es ceru, ka manam ar drīz varēs - tā tomēr plašāk pieejama lieta (un var dabūt arī sauso, ko var ilgi glabāt, ut.t.) un no otras puses - ja to var, tad ir vairāk atļauto produktu, jo soja daudz kur klāt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18164858