Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Piena nepanesība! :(

mamminja

skuķe
Tie speciālie pieni ir gan padārgi. Tiesa gan vismaz mums viena paka iet 3-4 dienas, citreiz pat 5. Katrā gadījumā lētāk, nekā kad vēl maisījums bij jāpērk bērnam. Es jau arī nekur baigi daudz to pienu nelietoju. Brokastīs sīcis dzer pienu(nav pagaidām uz tēju pierunājams) un pa dienu uzēd brokastu pārslas ar to pienu. Pie ēdieniem es vairs klāt nelieku. Tiesa gan tagad man ir laime, jo nedaudz pie mērces varu likt īstu lauku krējumu.

No plikiem dārzeņiem jau nu tiešām varētu nejusties paēdis uz ilgu laiku. Es arī ātri gribu ēst atkal, ja esmu ēdusi tikai dārzeņus. Man vajag klāt arī daudz gaļas Lēnām jau pieradīsiet. Vienkārši organismam jau ar tagad šoks, jo jāiemācās pabaroties no savādākas ēdienkartes kā pierasts.

_siika_
Sorberta saldējums - parastajos veikalos ir "klasika", tam arī ir, tāds dzeltens vafelē.
Šito es atkal nemaz nezināju. Būs jāiet paskatīties... Lai gan kamēr bērns nezina kas ir saldējums varbūt nemaz nevajag

Un vispār(es gan neesmu vēl sīkumos izpētījusi) tos sorbertus jau var pats mājās sataisīt...būs bez E un lētāk ar iespējams...

Šodien apskatījos Klasika sorbertu. Viņam vafelē tāpat ir vājpiena pulveris, tā ka var pašu sorbertu, bet vafeli nē...

BuBuu

Ja ļoti gribas saldējumu, var jau mājās kautvai sulu sasaldēt, vai sulu saldējumu piedāvājums jāskatās, tas pats jungle pop piem. (tiesa neesu gan sastāvu lasījusi, bet pēc loģikas liekas nevajadzētu nekamtādam būt)

skuķe

ka ja laicīgi atklāj, tad izredzes, ka pāries manuprāt laimes spēle meitai atklāja ap 8-10mēn. šobrīd augusta vidū jau būs 5,5g nu nekur nav pazudusi Bet nu tādu gadījumu kā man alergalogs teica ir tomēr maz, lielākoties gan pārejot vai ir pārejoši, tas tā mierinājumam Mūsu gadījumā tagad liek cerības uz 7g, tā bija 3g, tad bij 5g nu tad tagad varbūt tie 7 būs Par ēdienkarti, vēl tak ir tik daudz produktu ko drīkst, prosa, kukurūzas putra ar banānu piem. maniem bērniem ļoti garšo, kuskus, lēcas, draudaugus laikam drīkstējāt? Tad visas miežu, grūbu putras, Mērces daudz garšīgāk sanāk ar kukurūzas miltiem kā parastiem kviešu bez krējuma.

_siika_

lilucis
manējais ēd tik lēni, ka tāpat ir drošāk izkratīt plastmasas glāzē un karoti izsniegt, bet vafeli ēst pašai

BuBuu
Nu jā, tas jau tomēr arī pavēlu atklāts. Es (un ārste ar kuru par to reiz runāju un viņas info par pamatu uzskatiem liku) ar to "laicīgi atklāj" biju domājusi - reāli pirmos mēnešus un, kamēr nav piebarojums.
Apmēram kā manam - kad jau mēneša vecumā bija skaidrs 100% par pienu, kazām un uz 2 biju aizrakusies arī līdz auzām. Soju gan atšifrēju vēl pēc kāda mēneša, bet līdz tam tā arī netika lietota.

Oktobrī (tuvākais pieejamais pieraksts patlaban) vedīšu puiku pēc ilgiem laikiem arī pie gastroenterologa, ne tikai alergologa - tad jau redzēs, ko jaunu uzzināšu.

..mazs brīnums lielajā pasaulē..

Kukazhaa

lilucis
Vakar staigāju pa maksimu, nekādu auzu pienu neatradu Mazajās 1x maximās viņi laikam nav, xx un xxx ir. Bet gadās, ka ir izpirkti. Parasti ir pie eko pārtikas vai glutēnu nesaturošajiem blakus. Pie piena produktiem viņi nav.

Kauguru maximaa tie auzu pieni staveeja pie piena produktiem zem nosaukuma Oatly drink .. ja kas. Ar mekleeju pie grauaugiem, spec. paikas... pajautaaju darbiniecei, taa raustuuja plecus, pirmaa dzirdeeschana.. beigaas nejauschi pie piena produktiem atradu, kad mekleeju sieru, vienreiz piena augscheejaa plauktaa un otra palete bija pie sieriem.... Dazhaadus, ar papildus kalciju,ar kakao un pat laikam ar vanilju.. tas taa.

Mana daama saak aizvien labaak panest .. nu jau esam pie 2siera schkjeeles + paaris tejkarotes kreejuma/biezpiena dienaa tikuschas. reizeem gadaas pat kakao mazu tasiiti izdzert, kas ar pienu gatavots.. nu 1/3 piena, 2/3 udens

_siika_

jautājums vairāk tām, kam jau pieredze ilgāka ar gastroenterologiem tieši - manam oktobrī konsultācija, bet uzreiz tika pieteikts, lai pirms tam kakas analīzi (gan ne tikai, bet asinis un urīns mani kā teikt nesatrauc). Tad nu jautājums - man ko, taisīt tam mazajam organismam provokāciju? Jo reāli tak nez vai oktobrī tur kko rādīs, ja neviens "kaitīgais" produkts nebūs kopš jūnija vēderā bijis... (dilemma drusku pašai - žēl bērna, bet saprotu, kad tad tiešām būtu vieglāk saprast - kas un kādā pakāpē ir šobrīd, jo viņam jau tās stiprās īpatnības pie "saindēšanās" - caurspīdīgas gļotas bez maz + identiska smaka izelpai un poda saturam.)

_siika_
Es domāju, ka nekādu provokāciju organismam nevajag taisīt, daktere apskatīsies analīzes un secinās, kā jums veicas ar diētas ievērošanu, un, ja būs labi, tad varbūt kautko jaunu ļaus klāt lietot. Es atkal gribu savu aizvest pie alergologa. Ko alergologs var noteikt, vai var redzēt, ja ir alerģija uz pienu vai kviešiem? Man pašai kādreiz taisīja tos testus, bet neviens nebija uz pārtikas produktiem, tur bija putekļi, bērzs, kaķi, suņi, sadz.ķīm., utt. Man ir aizdomas, ka tie piena produkti nav vienīgie vaininieki, jo tos uzlabojumus īpaši neredzu. Nav, protams vairs caureja, bet nepārstrādāta barība ir joprojām. Doma ir aizvest pie alergologa ari vecāko meitu, jo tai galvā ir kreveles, kas niez, nu tādas kā mazajai, tikai stiprāk izteiktas. Gastroenterologs pēc tām secināja, ka tā esot alerģija uz piena olbaltumu. Vecākā meita ari ievēro diētu nu jau kādu mēnesi( varbūt mazāk), bet nav nekādu uzlabojumu. Mums otrā vizīte pie gastroenterologa septembrī. Viņa gan nelika nekādas analīzes iepriekš taisīt, bet moš uztaisīt?

_siika_

skuķe
kādēļ runāju par provokāciju - tādēļ, ka pie nepanesības (kas nav tas pats, kas alerģija) jebkādas analīzes kautko var rādīt tikai tad, ja produkts ir lietots. Un mana bērna neadekvāto reakciju sakarā būtu noderīgi zināt, kādi tieši procesi organismā notiek. Kā arī - vai pie šādām reakcijām var mēģināt pakāpenisko pieradināšanu. Iepriekš, kad runāju ar gastroenterologu konkrēti, bērnam bija 6 mēneši un pats nekad nebija vēl ēdis neko vairāk par manu pienu (lai arī uz to brīdi bija reakcija, tā tomēr nevar būt identiska, ja ēdusi esmu es un, ja ēdis ir pats, pie tam - analīzes tika veiktas tikai, lai izslēgtu zarnu vīrusus, specifiskās netaisīja). Līdz ar to - nav nekā ar ko salīdzināt.
Kaku un urīna analīzēs tiešām redz tikai to, kas ir tajā brīdī - ja bērns mēnešiem nebūs neko no "sliktajiem" ēdis - tur nekādu noviržu nebūs.
Pie alergologa puikam pilnīgi visi testi ir negatīvi (man gan arī tieši tāpat bija zīdainībā, par spīti tam, ka bija konkrēta alerģija - nekāda sakara ar ēdienu un gremošanas sistēmu).
No vienas puses žēl samocīt puiku, no otras - ir svarīgi zināt kāda tieši reakcija tā ir (fermenti, žults, kuņģa sula, plika imūnsistēma - kur ir vaina), kaut vai tāpēc, ka reizēm ir svarīgi, ka diagnozes vienīgais apliecinājums nav mātes teksti.

Alergologs, ja par šo līniju ir aizdomas, taisa testus arī uz pārtiku. Ja ir standarta alerģija - uzrāda arī.
Par lielo bērnu - ja gastroenterologs vai alergologs neko citu neredz, iesaku parādīt arī dermatologam, jo ir tāda lieta kā neirodermīts, kas ir tas pats atopiskais (kas vispār ir psihosomatiska saslimšana, nevis vnk alerģijas izpausme), bet radies no nerviem - pārdzīvojumiem vai vnk labilas nervu sistēmas (ar šo man pašai ir bijusi saskare. niez arī šitais, kreveles galvā - vnk unikāli nejaukas). Pie alergologa vislabāk vest BKUS (lai arī trakas rindas), jo 1) viņas strādā nodaļā un redz ikdienā dažādus, t.sk. nestandarta gadījumus tieši uz bērniem 2) uz vietas iespējams bez maksāšanas veikt dažādas analīzes, testus. Pie dermatologa, domājams, arī līdzīgi. Vispārīgajiem dermatologiem var nebūt arī tik daudz uz pieredzi balstītu zināšanu par izpausmēm, kas ir tikai maziem bērniem.

Labdien.

Mums ir priecīga vēsts. Drīzumā-19.09.12 Pārdaugavā Slokas ielā 3A tiks atvērts specializētās pārtikas veikals "Rīsiņš". kas domāts cilvēkiem ar dažādām pārtikas nepanesībām un alerģijām. Mūsu veikalā atradīsiet: maizi, miltus, cepumus, dažadus saldumus, garšvielas, pienu, jogurtu, desas, brokastu pārslas kā arī zīdaiņu pārtiku ( piemēram, kazas piena maisījumu). Gaidīsim

P.S: Veikalā sākotnēji būs iepēja norēķināties tikai skaidrā naudā.

Paceļu tēmu.

Manai meitenei (5.g.) arī noteica piena olb.nepanesība, bet tā noteikšana bija minūti paskatoties uz viņu, pataustot ādu un viss. Mūsu sūdzības bija slikta apetīte, slikta nemšanās svarā. Vēdera problēmas bija pārgājušas/ mazinājušās pirms vizītes pie daktera. Tagad nesaprotu kadas izmaiņas gaidīt- nu jau mēnesi uz diētas, bet nekādu izmaiņu, tik meitene tagad atradusi iemeslu kāpēc atteikties ēst dārziņā. Dārziņā kaut cik to ēdienkarti pakoriģējām, bet ir lietas ko viņa nevar ēst, bet viņa izmanto situāciju un neēd arī to ko var- jo vnk negribas.

Papildināts 14.01.2013 10:32:

varbūt jums ir kāda ideja/ receptes veselīgam, barojošam graudu/ sēklu batoniņam ko vismaz prms iešanas uz dārziņu uzēst?

Pēdējās izmaiņas: Lea13, 14.01.2013 11:01.
Pēdējās izmaiņas: Lea13, 14.01.2013 11:01.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18164858