Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Piena nepanesība! :(

mamminja

Liepa
Es tagad mazliet vairāk kā pusgadu ievēroju diētu - bez govs un kazas piena, liellopa un sojas olbaltumvielām. Mazulim apmēram pusotra mēneša vecumā parādījās asinis kakā, bijām pie gastroenterologa, pēc pāris mēnešiem šādas diētas asinis pazuda, tad nu tagad gaidu gada vecumu, kad varēs eksperimentēt, vai būs pārgājis vai ne. Kad iemanās, šāda diēta ir ļoti ok, tikai ārpus mājas ēst ir mazliet sarežģītāk, jo vienmēr visiem ēdieniem jānoskaidro sastāvdaļas. Ļoti labs ir auzu piens Oatly, ar to ideāli vārīt putras (lieku uz pusēm ar ūdeni) vai der arī pie kafijas vai brokastu pārslām. Brokastu pārslas gan ēdu reti (ļoti daudz cukura tur ir), izvēlos kādas no MILZU pārslām, tur nav piena. Pirmajos mēnešos kā saldumu izvēlējos Dove's farm Digestive pilngraudu cepumus (var nopirkt Stokmanā vai dažādos bioveikalos), tajos nav nekā no piena. Ēdu daudz maizi kā uzkodas - ar zivju vai aknu pastēti, vai gaļu, ja var dabūt tādu, kam nav klāt kas no aizliegtajiem produktiem. Graužu burkānus. Cepu pankūkas (var uzcept gan bez olām, gan bez kviešu miltiem, ja ļoti grib). Banānus ēdu bieži un cepu arī pankūkās. Nu labi, manam bērnam nav uz ādas nekādas reakcijas, tāpēc man vieglāk, bet, kad ir labi ar ādu, iesaku neizvairīties tāpat vien no teorētiski alerģiskajiem produktiem. Pirmajam bērnam bija izsitumi, beigās tā arī netapa skaidrs, no kā, bet tikai velti nomocījāmies ar stresu par iespējami alerģiskiem produktiem. Izsitumi ap 3 gadiem pārgāja paši. Mazajam ir šī diēta, toties tik patīkami, kad skaidri zināms, ko nedrīkst, pārējo ēdu un neuztraucos.

Papildināts 19.05.2016 22:45:

Par maisījumiem - jāņem vērā, ka parastie maisījumi bērnam ar vēdera vai ādas problēmām nederēs, un, ja smagāka alerģija, var nākties pirkt īpaši dārgo speciālo maisījumu, kas savukārt ir rūgts un bērnam var negaršot, vārdu sākt, nav garantija, ka ar to problēmu būs mazāk (tikai citas). Vismaz man pašai likās, ka man vieglāk būs ar diētu.
Bet izvēle katrai mammai jāizdara pašai, izvērtējot apstākļus - ļoti iespējams, ka reizēm tieši maisījums būs labākā izvēle mammai un bērnam. Tikai par to, kuru maisījumu izvēlēties, vajag jautāt ārstējošajam ārstam. (Cik man zināms, pie govs piena nepanesības arī maisījumi uz sojas bāzes visdrīzāk neder, nu un tad vajag zināt, ko dakteris iesaka.)

Papildināts 19.05.2016 22:48:

Liepa
Ā, tagad tikai pamanīju - govs piena olbaltumvielas no organisma iziet ļoti lēnām, rezultātu varēs izvērtēt nevis pēc pāris dienām, bet pēc 6-8 nedēļām, tā kā brīnumus uzreiz gaidīt nevajag.

Nezināmais kareivis

brokolītis

Nu ar to maisījumu ir tā, ka pārsvarā viņos tomēr ir piens, tikai kaut kā sadalīts mazākās daļiņās (neesmu eksperts, bet, cik saprotu) un parastajos ir arī soja. un var gadīties, ka bērns tos maisījumus (arī alerģiskiem bērniem domātus) nemaz nepanes. Un tādiem gadījumiem ir riktīgi dārgais maisījums neocate (~50Eur bundžā kaut kur manīju, var jau būt, ka ir arī lētāk). Bet droši vien ir arī daudzi gadījumi, kad pietiek ar maisījumu alerģiskiem bērniem. Es savējai maisījumu gribēju iemānīt ap 9 mēnešiem, bet viņa nemaz neēda.

Pierakstīšanu - ideālā gadījumā ir tā, ka ēd tikai to, no kā zin, ka nav reakcija un tad ņem vienu jaunu produktu un tad skatās kādas 2-3 dienas, tajās dienās citus jaunus produktus neēd. Bet tas jau ne vienmēr sanāk. Es centos, lai tie aizdomīgie produkti ir pēc iespējas mazāk (ja nev tikai 1) un, ja parādījās jauni pleķi, uzskatīju par potenciāli vainīgajiem visus. Bet neteikšu, ka man šādi dikti labi veicās.

Papildināts 19.05.2016 23:08:

Par maisījumiem - jāņem vērā, ka parastie maisījumi bērnam ar vēdera vai ādas problēmām nederēs, un, ja smagāka alerģija, var nākties pirkt īpaši dārgo speciālo maisījumu, kas savukārt ir rūgts un bērnam var negaršot, vārdu sākt, nav garantija, ka ar to problēmu būs mazāk (tikai citas). Vismaz man pašai likās, ka man vieglāk būs ar diētu.

Nu jā, te jau iepriekš par maisījumu raksta to pašu, ko es domāju. Man arī likās, ka man vieglāk būs ar diētu.

Liepa

Vilks
Vēl daži produkti manā sarakstiņā. Paldies!

Vilks
Brokolītis
Es alergologam atļāvos pajautāt šo nepopulāro jautājumu par piemērotu maisījumu, tā ka tas mums ir zināms. Maziņie bebuki ēd šos maisījumus neskatoties uz rūgteno garšu. Lielākajiem iemānīt gan ir diezgan grūti. Mums ir nozīmēts Aptamil allergy digestive care.
Neocate ir sintētisko aminoskābju maisījums ļoti smagām alerģijām,tāpēc tik dārgs.

Papildināts 20.05.2016 00:39:

Stockmanā esmu bijusi vien pāris reizes. Tur ir spec plaukts labumiem, kas pieminēti šajā diskusijā, vai tie ir izkaisīti pa visu bodi?

Papildināts 20.05.2016 00:42:

Tas beikals "rīsiņš", ko te reklamēja.. nez tas vēl eksistē? Varbūt ir vēl kāds specpaikas veikals ?

brokolītis

te ir vesela grupa alerģisko bērnu mammām http://calis.delfi.lv/forums/216-alergiskie-berni/ Es gan pati tur daudz ko neesmu izlasījusi, bet varbūt noder

Man šķiet, ka katrā bio veikalā ir dažādi produkti, kas varētu būt piemēroti. Tajā pašā Biotēkā. (Es gan nedzīvoju rīgā, tāpēc tā konkrēti nemāku teikt). Gemosā esot visādi augu pieni, droši vien, ka vēl kaut kas, pati neesmu bijusi. Rimi ir plauktiņš ar augu pieniem - mandeļu, kokosriekstu, rīsu, auzu (tas, ko Vilks pieminēja), arī auzu krējums, ko var saldā krējuma vietā izmantot. Es pati pārsvarā pērku rīsu, jo par pārējiem mūsu gadījumā neesmu 100% droša, bet man garšo visi. Vēl es biju Maximā atradusi cepumus, kuros nav ne ola, ne piens, ne soja. Tajā spec plauktiņā visiem izpētīju sastāvu un vieni derēja.

Murrrkšķis

sveikas! jūs esat mēģinājušas paštaisīto auzu pienu? netīšām internetā pamanīju. vienkārši ieliek traukā auzas, pielej ūdeni, sablenderē. var likt klāt ievārījumus vai ogas. bet nu garšo pēc auzām, nevis pēc piena, un tas ir auzu garšas cienītājiem. man garšo. tad tikai vajadzētu atrast bezglutēna auzas, bet nezinu, kur ir.

Papildināts 20.05.2016 10:36:

un ja paskatās, cilvēki paši taisa arī rīsu pienu un sojas pienu. mandeļu pienu gan netaisīšu, izskatās liels čakars un dārgi arī.

brokolītis

Murrrkšķis
Esmu blogos redzējusi tās receptes un tieši domāju, ka rīsu un auzu pienam neizskatās sarežģīta tā taisīšana, bet tā arī neesmu saņēmusies izmēģināt. Bezglutēna auzas esmu manījusi interneta bioveikalos (Latvijas), gan jau, ka parastajos bioveikalos arī ir.

Murrrkšķis

brokolītis
tas auzu piens man reāli garšoja, turklāt ar visādām zaptēm. 5 minūtēs gatavs! bet vēl nav izdevies uz tādu pierunāt sīci, tā ka jēgas nekādas.

man vajadzētu kaut ko jogurtam pielīdzināmu. kā ar kazu pienu, ir kādi labi atradumi?

Kukazhaa

Murrrkšķis
mandeļu pienu gan netaisīšu, izskatās liels čakars un dārgi arī.
starp citu pashtaisiits ir aatri un leeti un garshiigaaks nekaa pirktais, tur smuutijiem, putraam.. mieriigi. es tikai vasaraas taisu. garshiigs padzeeriens.

Liepa
Maziņie bebuki ēd šos maisījumus neskatoties uz rūgteno garšu.
vinji citu garshu nezin. taapeec eed. lielie zin ka var citaadi garshot taapeec negrib.

Nav nekas traks.
Veca diskusija, bet ja kādu vēl interesē:

Pirmkārt, vajag ļoti konkrēti noskadrot tieši kāpēc nevar ēst konkrētas lietas-vai tā ir kāda konkrēta alerģija, nepanesamība vai kas cits? Konkrēti ko nedrīkst ēst.
Otrkārt, visu veidu piena produktus var nopirkt gatavotus no riekstu vai sojas pieniem un pat pagatavot mājās, kas būs veselīgāk. Internetā var atrast dažādas receptes, nav sarežģīti. Ir no dažādiem riekstiem, auzām, sojas pupiņām, rīsiem, kokosriekstiem, izvēļu daudz, katram garša savādāka, man vismīļākais ir auzu piens.
Gaļai iemesls arī var būt alerģija, tad gluži vienkārši jāēd citas lietas. Vegānisms ir veselīgs un vienkāršs, ja to apsverat. Esmu vegāne un pazīstu daudzus citus vegānus. Visas pasaules lielākās diētiķu asociācijas ir atzinušas vegānismu kā veselīgu diētu visiem dzīves posmiem, tai skaitā grūtniecībai un zīdaiņiem. Vajag tikai daudz lasīt informaciju par to, cik minerālvielas un vitamīnus attiecīgā vecumā bērnam vajag. Ja ēd daudzveidīgu diētu un turās vairāk pie veseliem ēdieniem nevis smagi pārstrādātām lietām, ir pat ļoti grūti iedzīvoties kaut kādu minerālvielu vai vitamīnu trūkumos.
Graudaugiem varētu būt ka bērniņam ir glutēna alerģija, tāpēc vajag prasīt konkrēti kas ir par vainu. Tas arī nav tas trakākais, glutēns ir lipeklis, kas ir dažos graudos (kviešos, piemēram), tāpēc jāizmanto citi graudi. Var atrast bezglutēna produktus veikalos, bet vislabak ir taisīt mājās. Auzu miltus, piemēram var lietot, sablenderē auzu pārslas un lieto tāpat, kā parastos miltus. Var arī dažus citus graudaugus lietot, tā kā nav tik traki kā šķiet. Ja ir laba angļu valoda, tad var atrast daudz vairāk informācijas internetā, jo šīs lietas nav ļoti izplatītas un Latviešu valodā var nebūt tik daudz informācijas pieejamas.

Visas pasaules lielākās diētiķu asociācijas ir atzinušas vegānismu kā veselīgu diētu visiem dzīves posmiem, tai skaitā grūtniecībai un zīdaiņiem.

Tie ir meli. Bērniem, jo īpaši zīdaiņiem vegānisms ir dzīvībai bīstams. Ir jau bijuši precedenti slimnīcās.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18164858