Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

devītajā klasē uz otru gadu

бархатные ручки

BoSo

Pelnrušķīte
angļu vai krievu valodā. - vai arī vācu valodā


Berta


BoSo
Tasnība, taisnība , mūsu skolā vācu valodas gribētāju nav, tāpēc aizmirsu pateikt. Beit vai tiešām ir daudz tādu, kuri angļu vai vācu valodas vietā izvēlas likt eksāmenu krievu valodā? Un kā ir ar tiem, kuri mācās latviešu skolā, bet krievu ir dzimtā valoda? Tie arī tā venkārši drīkst kārtot eksāmenu krievu valodā?

puisis sava slinkuma un vecāku paviršās attieksmes dēļ devīto klasi diemžēl nebeidza
Nepazīstu konkrēto puisi, tāpēc neņemos apgalvot, ka tas ir tieši šis gadījums - bet bez slinkuma vulgaris mēdz būt arī citi iemesli (veselības traucējumu dēļ), kāpēc pusaudži un visbiežāk tieši puiši šajā vecumā tiek "norakstīti" kā neglābjami sliņķi, kaut arī ar attiecīgu speciālistu palīdzību lietu varētu vērst uz labu. Saskaņā ar statistiku, tas varētu būt vismaz 7% šā vecuma pusaudžiem (resp., pa pāris skolēniem katrā vidēja lieluma klasē).

Četri vēji

Ja priekšmetā ir nesekmīga gada atzīme, tad eksāmenu arī drīkst kārtot?
Jā, drīkst, vairs nav nekādu ierobežojumu par pielaišanu pie eksāmeniem, kā bija kādreiz.

Papildināts 04.07.2012 12:18:

Beit vai tiešām ir daudz tādu, kuri angļu vai vācu valodas vietā izvēlas likt eksāmenu krievu valodā?
Ir arī tādi, pat pie mums, kur vācu un angļu valoda tiek mācīta padziļināti.

Un kā ir ar tiem, kuri mācās latviešu skolā, bet krievu ir dzimtā valoda? Tie arī tā venkārši drīkst kārtot eksāmenu krievu valodā?
Protams. Jo viņi mācās skolā ar latviešu valodu kā mācību valodu un viņiem krievu valoda ir svešvalodas statusā.

Aizliegums būtu diskriminējošs, jo, mums, piemēram, ir ģimenes, kur dzimtā valoda ir vācu. Tad ko - viņiem liegt kārtot vācu valodu?


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


Un kā ir ar tiem, kuri mācās latviešu skolā, bet krievu ir dzimtā valoda? Tie arī tā venkārši drīkst kārtot eksāmenu krievu valodā?
Jebkurā dzimtajā valodā mācās gramatiku, lasa literāros tekstus utt., kam var būt visai mazs sakars ar to valodu, kas tiek uzskatīta ģimenē par dzimto. Vēl drīkst ņemt vērā dialektus, ja vēlas, tad līdz literārajai valodai ir ļoti tālu.
Nezinu nevienu bērnu latvieti, kurš spētu nokārtot latviešu valodas eksāmenu bez valodas mācīšanās.

Korekcijas klases ir arī profskolās. Rīgā gan tādas nezinu, bet ārpus Rīgas ir. Arī tur ir iespēja beigt 9.klasi un saņemt apliecību.

Es gan saprotu, ka autorei ar konkrēto bērnu maz sakara (minu, ka varbūt viņas bērna klasē tagad mācīsies šāds slīmests ? )


Un es jūs lūdzu- pamaniet, kad esat laimīgi! /K.Vonnegūts/

viņas bērna klasē tagad mācīsies šāds slīmests ?

Marite

Zinu to pusi un to ģimeni. Neklausa tas pusis nevienu ģimenē, pat vecu cilvēku, omi atļaujās rupji pasūtīt. ļoti "lecīgs" pusaudzis

BoSo

бархатные ручки Žē,l protams, ka tā, bet ja skola viņu ņem pretī, Tu tur pilnīgi neko nevari darīt.


Berta

ja skola viņu ņem pretī
Nevar viņu neņemt pretī. Ja vecāki ir izteikuši vēlēšanos sūtīt bērnu šajā skolā, tad ir jāpieņem.

Četri vēji

ceriņš
Var neņemt, ja ir pārāk liels skolēnu skaits vai specializēta programma/-as, kuras šāds bērns nevar apgūt. Par to informēnoteiktā kārtībā.

14. Ja valsts vai pašvaldības izglītības iestāde atsaka uzņemt izglītojamo attiecīgajā izglītības iestādē, direktors rakstiski informē iesnieguma iesniedzēju par izglītojamā uzņemšanas atteikumu un tā iemesliem. Direktors par atteikumu uzņemt valsts vai pašvaldības izglītības iestādē izglītojamo, kurš ir obligātajā izglītības vecumā, informē arī pašvaldību. Pašvaldība, ja nepieciešams, sniedz vecākiem vai pilngadīgajam izglītojamam informāciju par brīvajām vietām citās attiecīgajā administratīvajā teritorijā esošajās izglītības iestādēs.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


BoSo

ceriņš Nez, tajā skolā kur mācās mani lielie bērni (ģimnāzija kur mācibas ir no 7 -12 klasei) neuz;nem nevienu ar nesekmīgām atzīmēm - attiecīgi arī uz otru gadu neatstāj . Tādi iekšējās kārtības noteikumi. Un tādi tur jau ir daudzus gadus, tātad diez vai ir pretrunā ar likumdošanu.


Berta

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18181913