Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cīņa ar kārkliem.

Armadetta

abruks

LIIN
Tā sūna parādās pēc dažiem gadiem, ne jau uzreiz. Es pirms gadiem 7 laikam ar raundapu nopūtu gar žogu vienā vietā, jo jaunie kaimiņi nebija vēl īsti ievākušies un tur bija tāds lielo nezāļu mudžeklis, ka nekādi nevarēju galā tikt ar ravēšanu.Un sūna tajā vietā ir joprojām, neskatoties uz to, ka regulāri tiek gan augsne irdināta, gan svaigs komposts uzbērts.

esmu kā konjaks - jo vecāks, jo labāks.

Veci ļaudis runā, ka vajagot cirst veca mēneša pēdējā piektdienā. Bet mēģināts nav.

Mums ar šis darbiņš atkal stāv priekšā, jo tie alkšņi/ kārkli, ko ar lielu talku pirms gadiem 5 savā nomaļus zemes pleķī izzāģējām bez ziņas par mēnessfāzēm, aug griezdamies.

Armadetta

Mums plānos ir nākamnedēļas nogalē braukt paplosīties.Jāpaskatās kalendārā, kas par mēnesi, varbūt nav vērts?

Es savos džungļos pavasarī izzāģēju cik vien tuvu zemei var. Vasarā uzliku pļāvēju uz augstāko un reizi mēnesī visu apļāvu, jaunos dzinumus pļāvējs pļauj palēkdamies. Laika gaitā uzbēršu zemi un iesēšu zālīti.

Vēl gar šoses malu bija gājis traks plāvējs pāri, saauguši krūmi tam nebija bijis šķērslis, viss bija nopļauts pa tīro.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Armadetta

nikii
Jā, ir nocirsti līdz saknēm,tb līdz zemei.Bet aug jauni dzinumi, vvz no kurienes!

Pļāvēja man vēl nav, ir tikai husis un Fiskara cirvis.

Armadetta
Varbūt tad iznomā trimmeri/krūmgriezi? Jaunie dzinumi smuki padodas ripai, kas ir kā zvaigznīte. Pavisam mazie nokrīt jau no auklas.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...
Armadetta

nikii
Jā,bija tāda doma, izīrēt vai aizņemties,jo diez vai pļāvēju tuvākajā laikā iegādāsim.

Viens mēģina iznīcināt kārklus - citi atkal pārdod!

ome
laikam kādā 17ajā.Vienkārši nostrādāja mēness fāzes, tieši tā mūsu senči līda līdumus , krūmus vienmēr cirta vecā mēnesī.
Nebūs gan taisnība par veco mēnesi, pagājušajā gadā mums bija projekts kur krūmus cirtām tikai un vienīgi vecā mēnesī, ataug ka prieks kur tu rodies. Vienīgi mazāk ataug tie kurus nocirta kaut kādās oktobra vai novembra beigās, bet tur neataugšana saistīta ar veģitatīvā perioda beigām un to ka pavasarī nevis sāk augt normāli, bet caur celmiņiem sulu izpumpē laukā.

Armadetta

Atskaitos.

vietās, kur ir biezāka egļu un priežu jaunaudze,kārklu paliek mazāk.

Ir doma atlikušos iztrimmerēt.Plus vietā, kur stādīs ko jaunu, pirms tam apstrādāt ar KLINIK(tā pati ģifte,kas raundaps).

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18189736