Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Adāmmašīnadītājas

ai_kei

Sveikas!

Atvēru šo tēmu, jo šad tad ieskatos rokdarbu lapiņās, cerībā atrast kādas sarunas, kas saistās ar mašīnadīšanu un bieži vien man pietrūkst padoma un diskusijas tieši starp adītājām ar adāmmašīnu. Arī tur daudz dažādi knifi un paņēmieni, par kuriem ir vērts runāt! Vai tiešām ir tik maz adītāju ar adāmmašīnām?

Tātad, varam dalīties ar dažādiem video padomiem, rakstu padomiem, ieteikumiem, kā arī modeļiem un citām interesantām ar adāmmašīnu saistītām lietām.

Tā nu es, ar cāļa lietotājas palīdzību, esmu jau kādu laiku tikusi pie savas adāmmašīnas. Šis-tas noadīts, pārsvarā vienkāršas cepurītes, dažas zeķes, šo to esmu iemācījusies, Plānā ir vesela kaudze ar adījumiem, ko gribētu uzadīt. Bet laiks, laiks, laiks Man patīk arī tamborēt, bet tas ne šeit.

Nu lūk, šoreiz es atvēru šo tēmu, jo gribēju pajautāt, kā vienfantūru adāmmašīnā panākt to, ka sānu malas nerullējas? Piemēram, uzadīta šalle varētu būt diezgan nesmuks rezultāts... Varbūt ir kāds raksts vai cita viltība? Vai arī tas ir neizbēgami?

ai_kei
varianti, lai šallei malas nerullētos, ir vairāki, bet populārākie no tiem ir :

1) jau uzadītam gabalam ( nu kādi 20-30 cm, lai nav pārāk garš gabals uzreiz) noceļ no adatām 2. , 4., 6. adatu un noirdina valdziņus ( to dara pa vienai adatai, ne visas uzreiz!). Tad noirdinātos valdziņus ar palīgadatu "uzlasa" labiski ( skatā no sevis). Izveidojas malā sviķelis - labiski un kreiliski. Šāda mala nerullējas. Protams, ka viss ir atkarīgs no dzijas biezuma un dzijas kvalitātes.

Tad atkal ada gabalu uz priekšu un atkal noirdina valdziņus līdz iepriekšējiem uzlasītajiem un atkārto visu no jauna.

2) jau gatavu uzadīto gabalu pa perimetru ( vai tikai sānu malas, pēc izvēles) aptamborē ar mazajiem stabiņiem atapakaļgaitā. Veidojas pastingra maliņa ar tādiem kā mezgliņiem. Šāda maliņa ir cietāka kā pats adījums, nederēs dikti rupjai dzijai. Tad aptamborēšanai ir jāizvēlas kāds cits ( mīkstāks un plānāks) materiāls.

3) ada šalli labiski visu dubultplatu un vēlāk pa malu sašuj kopā. Galus šuj ( vai satamborē, vai savelk ar bārkstīm) kopā tā, lai vīle iznāk nevis malā, bet pa centru.

Kopā šujamo šalli, lai būtu mīkstāka var adīt ne uz katras adatas, bet uz katras otrās. Tā ada arī rupju dziju, lai adot tā netiktu pārāk nospriegota un neplīstu.

Jebkurā gadījumā iesaku vispirms izmēģināt šo visu uz paraudziņiem no konkrētās dzijas. Tad arī būs skaidrs kā tas viss tīri tehnoloģiski sanāk un vai patīk gala rezultāts!

Un vispār ieteiktu par jebkuru adījumu veikt pierakstus kādā kladē, lai vēlāk nav atkal visas gurdības jāizdomā no jauna!

P.S. Jau labu laiku neko neesmu uz mašīnas adījusi ( nav tagad piejama), kaut iepriekš ir bijusi liela pieredze un ir profesionāla izglītība konkrētā jomā.

Tā ka teorētiski paskaidrot varu, bet praktiski ar bildēm laikam neiznāks demonstrēt.

ai_kei

Laba tēma, es ar pievienojos. Esmu atsākusi adīt pēc lielāka pārtraukuma, daudz kas piemirsies, būs kur pajautāt un arī padalīties ar knifiem. Man ar plāni lieli, tik laika nav pietiekami daudz.

Šuročka Paldies, man ar šādi padomi noderēs

Šuročka
ooo, paldies par idejām! izmēģināšu, jo aptamborējot man nesanāca, bet es tamborēju nevis atpakaļejošajā (t.s. vēzīšrakstā), kā iesaki, bet vienkārši īsiem stabiņiem, un vienalga rullējās.

Tu šitā pretendē uz šī foruma padomdevējas titulu Nr.1

Par rupjās dzijas adīšanu uz ikpāradatām - superjaunums priekš manis! PALDIES!

Luīzelote
tad mēs abas lielās plānotājas

viens no maniem pēdējiem un lielākajiem darbiem pašlaik:

kleita1

šeit apakšmala bija veidota - sešas kreiliskās rindas, kas sagriežas itkā uz otru pusi (noskatījos veikalā), bet šis paņēmiens arī izrādījās ne pārak labs).

Tad vēl šāda cepurīte ar tamborētām acīm un degunu (uz balona izskatās ne visai, bet uz galvas ir forši):

2

Papildināts 06.12.2012 23:29:

Jā, tad vēl man interesēja šāds jautājums:

vai uz šādas vienkāršās adāmmašīnas var pieaudzēt valdziņus adījuma vidū? Piemēram, veidojot augstākredzamo kleitas modeli, svārku daļai teorētiski vajadzētu pieaudzēt valdziņus ik pa kādam gabalam, lai veidojas svārks un smuks kritums vai kaut kas volānveidīgs (ielikšu bildi, kā bodiju adīju ar rokām), nevis tikai malās, bet neesmu vēl tik advancēta. Vienīgais variants, ko es iedomājos, ir pārcelt visus valdziņus pa labi vai pa kreisi cik nepieciešams, bet tad toč bez maz vai ātrāk ar roku adīt.

sandracel

kleitai apakšmalu vareji adīt pēc principa ka zeku maliņa(dubultā) tad nerullējas.

nu forsi, ka vismaz kāda ir beidzot saņemusies atvēŗt jaunu tēmu...

sandracel
nu forsi, ka vismaz kāda ir beidzot saņemusies atvēŗt jaunu tēmu...
es jau domāju, varbūt iesit pa galvu, bet, redz, pat paglauda

Bet dubultās maliņas man tik vai tā šad tad paceļas uz augšu. Varbū vajag platākas? Nu, piemēram, nevis 6 vai 7 rindiņas un loku, bet, teiksim, 15?

Papildināts 07.12.2012 07:20:

Tad vēl jautājums - kādām dzijām adīts? parastajām vai tās, kas speciāli mašīnadīšanai? Es te atradu vienu veikaliņu, kur ir dzijas mašīnadīšanai un nesaprotu, kādu labāk nopirkt pamēģināšanai?

sandracel

maliņu adi teiksim 10 rindiņas uz (piemēram) uz 5 blīvumu, 1-2 uz 10 un atkal 10 uz 5..uzceļ augšā un tad ada kleitiņu no tāda blivuma, kāda vajag(parasti vaļīgaku nekā maliņu).

15 rindiņas es nelieku, max-10 ..bet katram jau sava gaume un darīšana...

par dzijām mašīnadīšanai vienalga kādas -viņas pāŗsvara ir spolēs..

sandracel
eee, nu super! Es pati sev uzsitīšu uz pleca, ka atvēru šādu tēmu, jo tik daudz ko jauna esmu uzzinājusi, kaut diskusija ir tikai pirmajā lapā!

Par dzijām

Faktiski mašīnadīšanai der jebkuras dzijas, tikai jāmāk pareizi noregulēt blīvums adīšanai. Svarīgi ir neuzadīt pārāk stingri ( grūti adās, ciets adījums, lauž un liec adatas) un arī pārājk vaļīgi nē ( nav adījumam forma, adot met nost no adatām). Lai labāk adītos ( jebkurai adāmmašīnai, jebkurai dzijai) ir vērts dzijas spoli pa laikam iesmērēt ar parafīnu (vai sveci). Tas tā, cietajām dzijām un blīvajiem adījumiem.

Svarīgākais ir izvēlēties dzijas, kas ir šķeterētās, bet pietiekami smalkas un elastīgas (!!) . Te es runāju par tām smalkajām, tipa, Ogres(rūpnieciskām) dzijām. Jāskatās, lai tas viens diedziņš sastāv no kopā savītiem ( sašķeterētiem) 2 ( vai vairāk) diedziņiem. Citādi satinot kopā nešķeterētos kaut vai 20 var būt variants, ka viss adījums griežas uz riņķi. Nu it kā viss vērpjasuz vienu pusi pat sašūtā veidā. Tur prakstiski vairs izdarīt neko nevar!

Ja nu gadījumā ir krājumos tās pavisam plānās, nešķeterētās dzijas ( tas pats ir attiecināms arī uz nešķeterēto lauku dziju!), tad tinot kopā ir jāskatās, lai katrs pavediens vērpjas uz savu pusi! To var paskatīties, kad atritina lielāku dzijas gabalu, to tur rokā, lai gals nokarājas uz leju, tad redz uz kuru pusi tas grib griezties. (Ceru, ka sapratāt... )

Es personiski ļoti labprāt adīju no īstās lauku dzijas, bet vienmēr ņēmu vērā šo lietu - tīt kopā pretējā virzienā vērptos pavedienus. Tā kā lauku dzija ir diezgan pacieta un trausla ( mašīnadīšanai), tad mēdzu pietīt ( parasti jau pieadīt) klāt kādu gublāna dziju attiecīgā tonī. Iznāk adījums mīkstāks un izturīgāks pret diega trūkšanu. Un pie tam, vislabākais materiāls adīšanai tomēr ir pusvilna, ne īsta vilna!

Ļoti feini adījumi iznāk kādai samērā vienkāršai dzijai pieadot klāt vienu plāno diedziņu kazlēnu pūkaino smalko dzītiņu ( ir nopērkama dziju veikalos, plaša krāsu gamma). Tiešām iesaku! Esmu to darījusi pat kopā ar galīgo akrilu, uz rezultāts bija labs!

Vispār jau mašīnadīšanai ir visādu knifu daudz. paši ir daudz jāaksperimentē, jādomā, jāklausas citu pieredze un jātrod savs ideālais varisnts! Pie tam katrai adāmmašīnai arī ir jātrod sava pieeja! nav divu vienādu adītāju un nav divu vienānadu ( pat vienas firmas) adāmmašīnu!

Veiksmi Jums meitenes eksperimetos!

Ar prieku palīdzēšu, ja vien varēšu, ar padomiem!

(šodien vairāk laiks man nav, bet rīt, parīt, .. arī ir diena)

Papildināts 07.12.2012 11:33:

ai_kei
Par valdziņu pieaudzēšanu adījuma centrā - nē tas nav iespējams nepārceļot visu adījumu uz vienu vai otru malu.

Ir iespējams adīt "ķlošu" šķērsām mašīnai ( vienā malā pakāpeniski izbīda adatas nestrādājoša stāvoklī, pēc tam tās pakāpeniski atgriež darba stāvoklī) un tad to piešuj klāt citam gabalam ( piemēram). Vai tas patīk vai nē - gaumes jautājums.

Par maliņām - iesaku taisīt eksperimetus uz paraudziņiem. Izaada, noprsē cau mitru audumu, tad ļauj atdzist, kādu laiku pastāvēt, lai redz kas notiek. Paraudziņi var būt ne tikai 10x10 cm mazi! Iesaku lielajiem darbiem - lielus paraudziņus ( vismaz 30x30 cm)! Labāk var redzēt katras konkrētās dzijas tendences ( raujas, stiepjas, paliek ļurīga, cieta, vērpjas un tml.) un daudz precīzāk var aprēķināt nākamā adījuma izmērus ( valdziņu skaitu).

Šuročka
Kā būtu adīt džemperīti tikai no smalkas mohēras, tā lai sanāk tāds plāns, smalks. Katru dienu briestu pamēģināt paraudziņu, bet tek tālu neesmu tikusi. Bažas rada, vai vajadzības gadījumā nebūs grūti izārdīt, sašūt arī varētu nebūt vienkārši. Varbūt ir pieredze ar tādā veida adījumu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18199592