Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

kuskus

spiitniece

viirs nopirka kuskusu pacinaa, staav jau vairaakas nedeelas un nezinam, ko iesaakt ko lai garsiigu uztaisa ar vinu un kaa vinu vispaar gatavo??


Mūsu pašu receptēs.lv šis tas ir - http://www.receptes.lv/receptes/meklet:kuskus/

Man mīļākais ēdiens ar kuskusu, nošpikots no Ozīrisa. Kuskuss ar Suluguni sieru. Uztaisa kuskusu - kā uz paciņas rakstīts. Virsū uzsilda šķēli vai divas Suluguni siera. Klāt mērce: nomizo tomātus, sagriež, klāt drusku olīveļļa, saspiesti ķiploki. Uzsilda. Proporcijas pēc gaumes. var pielikt vēl kādas garšvielas, zaļumus pēc vēlēšanās.

Rekur vēl idejas. http://www.cetrassezonas.lv/lv/search.php?search-text=kuskusa


Let's have a little fun today
Let's give a little love away

Sacepu sviestā smalki, pavisam smalki sagrieztu vistas fileju, ķiplokus un čilli, beigās pievienoju sakapātus tomātus sava sulā, 10 min uz mazas uguns lai pavāras, buntīti smalki sakapāti pētersīļi un pašu kuskusu beru tajā mērcē, klāt mazliet ūdens, uz lielas uguns uzkarsēju, kārtīgi izmaisu un uzreiz slēdzu gāzi nost. Vāku virsū un lai uzbriest. Var ēst karstu vai aukstu. Jabūt pikantam, lai garšotu man. Un klāt taisu krējuma, majonēzes, svaiga gurķa mērcīti. Ņam. Proporcijas nepateikšu, ta ir mana tīrā improvizācija. Taisu, kad slinkums gatavot ko nopietnu, bet gribas ātri un sātīgi paēst.


Caur netīru logu saule neiespīd.


Kuskuss ir pārgurušas saimnieces glābiņš Nr. 1. Gatavošana - gandrīz tikpat vieglāka kā roltonam, efekts labāks. Savulaik pat darba skapī turēju, klāt vēl laba olīveļļa un sojas mērca, var kečupu... ņmmmm.

Kuskuss lieliski garšo ar kāpostu svaigo sautējumu - kur sasautēti dārzeņi ar kāpostu, un palicis drusku ūdens, tad pieliek sauju kuskusa, tas savelk visu ūdeni lieko sevī un ļoti garšīgi komponējas ar kāpostu.

Vēl lieku pie maltās gaļa, taisot viltoto zaķi, tas labi uzsūc visu ārā tekošos taukus - nedaudz lietderība iraid.


Mēs noteikti esam stiprākas, nekā domājam!

Aktuāli, kā pagatavot kuskusu.

Lilija

Sacep dažādus dārzeņus (burkāns, sīpols, kāršu pupiņas, turku zirņi, paprika, ķirštomāti - jebkādi), pa virsu uzber uzbriedinatu kuskusu, samaisa - lieliskas pusdienas. Ņemu līdzi uz darbu.

Papildināts 11.03.2024 10:15:

Tāds pats stāsts ar kvinoju. Darzenus var variēt. Viss, kas ir ledusskapī.


Brīvība ir spēja būt laimīgam neatkarīgi no apstākļiem.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18202380