Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Matemātikas uzdevumu risināšana (kopīgiem spēkiem)

Četri vēji

Četri vēji

Pēc ieteikuma Tehniskajā forumā

Tad nu vienota tēma, kur uzdot savu bērnu neskaidros matemātikas uzdevumus, kurus kopīgiem spēkiem bērniem atbilstošā veidā mēģināsim atrisināt.

Jau risināto uzdevumu apkopojums šeit.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


Kaapurs

Četri vēji
riskēšu izskatīties pēc pilnīgas muļķes, bet nu tomēr:

tātad 4.kl. uzdevums. no punkta A vienlaikus katrs uz savu pusi izrāpo 2 gliemeži. pirmais ar ātrumu 3cm/s, otrs - 2cm/s. kāds būs attālums starp abiem gliemežiem pēc vienas minūtes?

manuprāt, vispirms noskaidro, cik tālu būs aizlīdis pirmais gliemis (3*60= 180cm), tad - cik tālu otrs gliemis (2*60=120cm), pēc tam saskaitam abus attālumus kopā un rezultātā iegūstam, ka abi gliemji noauļojuši ikurāt 3 metrus. es teiktu, reāli turbo gliemeži!

bērns, savukārt, pamatojoties uz apgalvojumu, ka neviens gliemezis nav spējīgs tik ātri pārvietoties, risina uzdevumu šādi: ar kādu ātrumu pārvietojas abi mūdži kopā (3+2=5cm/s). kādu attālumu veic pirmais - 3*5=15cm, otrais - 2*5=10cm, kopā - 25cm. rezultāts, manuprāt, nepareizs, bet pārvarētais attālums tuvāk gliemežu spējām.

pieļauju, ka šādam risinājumam ''kājas aug'' no cita veida uzdevumiem. zinu, ka, skaitot 2 objektu ātrumu kopā, viņi rēķina, piemēram, par attālumu un laiku objektiem, kas tuvojas. piemēram, no vienas ostas izbrauc kuģis ar ātrumu x, no otras ostas - laiva ar ātrumu x, pēc cik ilga laika tie satiksies.

susums

Kaapurs
tavs bērns pareizi domājis sākumā par to kopēji noieto laiku (3+2=5cm/s), pēc tam tik samisējās un ne tos ciparu sareizināja. Būtu reizinājis kopējo ātrumu 5m/s ar 60 sekundēm (1 minūte), tad tos pašus 3 metrus arī dabūtu.

Pajautā, lai izstāsta vārdiem, ko domājis ar 3*5=15cm , tad arī sapratīs, ka kaut kas nav.

Es atkal saprotu, ka tur ir jānoskaidro kāds būs attālums starp abiem gliemežiem pēc viena minūtes nevis cik abi kopā norāpoja.

1. 3*60=180 cm (tik norāpoja 1.gliemezis)

2. 2*60=120 cm (tik norāpoja 2 gliemezis)

3. 180-120= 60 cm (tāds ir attālums starp abiem gliemežiem pēc 1 min)


vigutins

bello
Es atkal saprotu, ka tur ir jānoskaidro kāds būs attālums starp abiem gliemežiem pēc viena minūtes nevis cik abi kopā norāpoja. 1. 3*60=180 cm (tik norāpoja 1.gliemezis) 2. 2*60=120 cm (tik norāpoja 2 gliemezis) 3. 180-120= 60 cm (tāds ir attālums starp abiem gliemežiem pēc 1 min)
No punkta A katrs aizgāja savā virzienā, līdz ar to attālums summējas. Ja abi ietu vienā virzienā - tad jā - attālums starp abiem būtu 60 cm, bet dotajā situācijā sliecos, ka pareizi ir tomēr tie 3 metri.

nu jā, neievēroju, ka katrs uz savu pusi. tad ir jāsaskaita

Gramafons

Kaapurs
abi gliemji noauļojuši ikurāt 3 metrus. es teiktu, reāli turbo gliemeži!

Nepareizs secinājums. Abi gliemeži neko tādu nav noauļojuši. Vienkārši attālums starp viņiem tāds izveidojas, ja viens noiet 120 cm, bet otrs 180 cm.


Galvenais ir nezaudēt paniku

Kaapurs

Gramafons
Abi gliemeži neko tādu nav noauļojuši.
bet tu gribi teikt, ka gliemezis minūtes laikā tiešām var norāpot pusotru metru?

susums
paldies

Gramafons

Kaapurs
bet tu gribi teikt, ka gliemezis minūtes laikā tiešām var norāpot pusotru metru?

Vispār gliemezis lien ļoti ātri. Kādu brīdi mājās kastītē audzēju 2 vīngliemežus. Ja vajadzēja, rapoja ļoti ātri.

Tas uzdevums vairāk hipotētisks. Jo tu nekad nespēsi piespiest rāpot gliemezi veselu minūti taisni. Bet ja hipotētiski izpildās visi nosacījumi, tad tā tam būtu jābūt.

Nu ja gliemezis lien 3 cm vienā sekundē (vai varbūt 3 mm vienā sekundē?), tad 60 sekundēs sanāk:

3 cm/s x 60 s=180 cm


Galvenais ir nezaudēt paniku


Patiesībā paidagoģiskais mērķis te ir (vismaz vajadzētu būt) saprašana par par kustības virzieniem un attāļumu rēķiniem.

Šajā gadījumā - 1 līnija, pretēji virzieni, zināmi ātrumi un zināmi kustības laiki.

Ja to apguūst, tad tālāk kaut kad var rēķkināt ar kustību vienā virzinā, paiešanu garām, kustību nevis pa vienu līniju, bet ar leņķi utt.

Gliemežiem kā dabasobjektam te nav nozīmes, nozīme ir simboliskai domāšanai un pareizai izpratnei kas kur jāreizina un kur jāsaskaita..


---------------- Latvietis latvietim otrs latvietis -------------------

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18206573