Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Reitterapija Mārupē

meitenes

Sveiki,

Vai kāds ir apmeklējis reitterapiju Zirgzandalēs Mārupē? Kādas atsauksmes? Kādas cenas?


Zirgzandales ir lieliska vieta, kur iemācīties jāt priekam un labi pavadīt laiku. Taču, tur nav reitterapijas. Reitterapija (tuvākā vieta Mārupē) ir, ja nemaldos, Tīrainē majaslapa laikam sporthorses.lv. Tur ir reitterapeiti viens vai divi. Vēl ir Olga Šellere Baldonē, viņa strp citu trennē jau ļooti sen bērnus ar speciālām vajadzībām un viens no viņas audzēkņiem startēja paralimpiskajās spēlēs Jāšana vai vizināšanās ar zirgu nav tas pats, kas reitterapija! Protams, komunikācija ar zirgu bez reitterapeita arī ir labi, bet cerēto rezultātu var panākt tikai reitterapeits ar speciāli tam piemērotu un apmācītu zirgu, plus ar speciālu terapeita izglītību.

Zinu droši, ko runāju, jo pati nodarbojos ar zirgiem vairāk kā 20 gadus. Bieži saskaros ar cilvēkiem, kas atved bērniņu pie manis jāt un domā, ka tā ir reitterapija. Bet tā nav.

Pele25
Paldies, par atbildi! Bet es zvanīju Sandrai uz Zirgzandalēm un viņa man teica, ka ir gan pie viņiem reitterapiju. Par šo vietu interesējos, jo neirologs ieteica reitterapiju tieši Mārupē. Baldonē un Kleistos neesot tik labi kā tur.

Pele25
Ka tiesi izpauzas reitterapija? Esam bijusi 3 vietas uz "reitterapiju", tai skaita ari Vaivaros. Visur bernu vienkarsi uzsedina uz zirga, vai nu vienu vai kopa ar mammu/teti kad bija mazaka un ved zirgu pa apli. Tas ari viss.


lola25
teorētiski ar bērniem uz zirga jāveic dažādi vingrojumi, ja bērns ir gatavs/spējīgs sadarboties. Kā ir, ja nav spējīgs, nezinu, iespējams, terapeits vingrina. Mēs ejam Baltezerā un tur jāj lielāki bērni, kuri paši jau vingro uz zirga, manējā no redzētajiem ir visnepakļāvīgākā, bet no sākuma viņa iet pa apli ar zirgu un nodarbības beigās tomēr arī nedaudz pavingro uz stāvoša zirga. Tagad mācās sēdēt zirgam mugurā pati, treneris tur tikai pie kājas, ja izdomā "lekt nost".

Nav Zirgzandalees reitterapeita, un es neticu, ka Sandra Zaiceva tik atklāti melotu un teiktu, ka ir reitterapija, ja 200% tur NAV REITTERAPEITA un pat ne reitterapeita eenas. Tur var pie rokas bērnu pavizināt un elementari pavimngrot kaut ko, kas ienāk instruktoram prātā, nevis reitterapija.

Reitterapija nav vienkārši vingrot uz zirga. Reitterapeits, atkarībā no diagnozes, izvēlas speciālu pieeju katram bērnam vai pieaugusam pacientam. Reitterapija un vingrošana uz zirga ir tikpat dažādas lietas, kā astmas ārstēšana ar zālēm un ārsta uzraudzībā no kumelīšu tējas padzeršanas ar domu - smuki, lēti, gan jau palīdzēs

Ar reitterapiju drīkst nodarboties tikai sertificets reitterapeits. Daži no tiem ir Olga Šellere Baldonē, Sandra Karisa, Vaivaros, Tīrainē (var zvanīt Annai Stafeckai, viņa tur saimnieko varēs ieteikt kādu terapeitu).

Bet nu jābrīnās, cik grūti bērnu vecākiem to iekaidrot. Regulāri man ved vizināt bērnus un stāsta, ka ārst licis iet uz reitterapiju vizināties. Un es varu runāt līdz vemšanai, tomēr vecāki neredz atšķirību, ja nu vienīgi cenā - pavizinat ar zirgu ir lētāk nekā iet tiešām pie reitterapeita.

Papildināts 30.04.2013 18:42:

P.S. Ar vārdiem labāka kvalitāte ir reitterapijai Mārupē, ārsts domaja Annas Stafeckas stalli, kas ir Mārupē, bet tauta to vietu sauc Tīraine. Tur ir vairaki reitterapeiti, profesionāļi savā jomā. Viņu audzēkņi regulāri piedalās starptautiskās bērnu-invalīdu sacensībās. Šie specialisti arī nepartraukti talākizglītojas savā jomā un attīstās.

Papildināts 30.04.2013 18:58:

Izsmeļoša atbilde, kas ir reitterapija, kas ar to drīkst nodarboties un cik tas maksā vismaz vienā vietā, kur to dara profesionāli: http://www.ponijs.lv/kas_ir_reitterapija

Pele25
Esam bijusi gan Vaivaros (vasara 3-4 x nedela, jo netalu dzivojam), gan ari tani vieta uz Siguldas pusi ponijs.lv, neko vairak par pavizinasanu uz zirga neesmu redzejusi. Berns pietam ir tads kas sadarbojas, no zirgiem nebaidas utt. Bernam izjades loti patik tapec ari jajam ka ir, bet terapija tur nekada nav.
Japamegina tiraine bus velak, ta ari mums tuvu, tik kad interesejos teica ka nemot tikai no 6 gadiem.

Nodarbības saturs ir atkarīgs no pacienta spējām un pielietotā reitterapijas veida. Sākumā tie var būt vienkārši vingrojumi - vidukļa apļošana ar izstieptām rokām, pieskaršanās purngalam, pieskaršanās zirga astei un ausīm, piecelšanās seglos pussēdus, pēdu ieliekot kāpšļos un izņemot no tiem. Vēlāk tos var aizstāt ar sarežģītākiem, pat izmantojot bumbu un vingrošanas apli.

Šo es arī domāju kā vingrošanu, kā tad savādāk lai to nosauc? M'es ejam tie'si uz 'so vietu, no kuras tika iekopēts links. Ar bumbu un apli vismaz mūsu laikā nevienu vingrojam neesmu manījusi, bet šī ir pirmā vieta, kur ir ķivere, bērni paši sēž zirgā un aptiesi notiek sava veida " vingrošana" kas nekur ieprieksh nav bijusi (esam bijushi 3 vietās).

Lola25

Jautājums ir kāda ir bērna diagnoze? Vai viņam vispār vajag speciālu terapiju-reitterapiju, vai tīri pavizināties, komunicēt ar zirgu, būt zirga tuvumā. Vislabak, kad iet pie prosfesionāla reitterapeita, kā pie jebkura cita sekundāra medicīnas specialista, līdzi paņemt arstējošā ārsta diagnozi, nosūtījumu utt.

Ar bērna vecumu ir individuāli atkarīgs no reitterapeita. Ne visiem patīk, grib vai sanāk darboties ar jebkura vecuma bērniem. Turklāt, bieži bērniem, kas ir mazi, ir bail vieniem kāpt zirga mugurā, tad nu atkal sarežģījums reitterapeitam - vajag vēlsevišķāku zirgu, tādu, kas to pieļauj (nemet, nav par smagu viņam utt) un mamma vai terapeits sēž uz zirga kopa ar mazuli. Bet teorētiski nav minimālā vecuma, kad var bebis doties uz reitterapiju, ja ārsts nozīmē tādu.

Man vīra māte ir logopēde - montesori speciāliste ar visu sava garā mūža stāžu. Bet viņai nav ne jausmas, kas ir reitterapija unda'zus savus pacientus mēģina sutīt pie manis, jo daudziem pat arstiem nav skaidrs, kas īsti ir reitterapeits, ko viņš dara, ko no viņa var un vajag gaidīt - tikai tādā tenku līmenī, ka ir tāda brīnumzāle kā reitterapija un notiks brīnums, doma, ka visi, kas nodarbojas ar zirgiem ir reitterapeiti Nu nav tā. Reitterapja LV ir vēl bērna autiņos Tapēc arī nezin cilvēki neko daudz un konkrētu par to.

Papildināts 30.04.2013 20:04:

Un man, kā topošai mammai, šķiet, ka, ja man liktos aizdomīgi, ka ar manu bērnu ne tā vai ne to nodarbojas - es prasītu terapeitam, ko tieši šis vai tas vingrojums dod, kāpēc tikai solojam utt. Sapratne arī daudz stiprinātu pārliecību par to, ka savam bērnam dodu labāko, vai atmaskotu viltvāržus, jo nespecialists nevarēs atbildēt uz specifiskiem jautājumiem, viņam arī nebūs nekāda plāna tālākai terapijai, izpratnes par diagnozes vajadzībām.


Pele25
Mums personiski nav baigi svarigi lai kautka pareizi darbotos, vairak tiesam tas ir tikai izklaidai (meitai ir DS). Bet kas man liekas divaini ir tas ka Vaivaros, kas tomer ir rehabilitacijas centrs un kur pie sienas ir sakarti diplomi reitterapijas spcialistiem ari berni tiek vienkarsi vizinati. Ari tad kad iet no centra, nevis uz maksas nodarbibam, sistema ir ta pati - visus bernus kopa ar mammam saliek uz zirga paved paris aplisus un skaitas ka notikusi reitterapija. Nu neredzu es nekadu atskiribu tam no ta ka bernu pavzina jebkura cita zirgu audzetava. Tapec es ari par to brinos - ka tad atskiras ta terapija no vizinasanas? Vienu bridi kad meita vel bija mazina vedu vinu uz Katlakalnu, tur vismaz terapede sedeja ar vinu kopa uz zirga un kautka speciali tureja, laikam tad ta ari bija ta terapija.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18213711