Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Reitterapija Mārupē

meitenes

te daži linki, bet angļu valodā, par reitterapijas norisi, indikācijām cilvēkiem ar DS.

http://www.horseplayriding.org/disability_articles/tr_down.pdf

http://www.equine-therapy-programs.com/disabled.html

http://www.animalcenter.org/therapeuticriding/

Tā ātri palasot apstiprinājās mana versija - panākt var daudz uzlabojumu bērna dzīves kvalitātē, veselībā gan garīgā gan fiziskā, ja speciālistam ir konkrēta diagnoze (izrādās, ka ar to pašu DS var būt dažādas komplikācijas, piemēram ar mugurkaulu, skriemeļiem un vēl dažādām lietām), tad viņš sastāda konkrētu plānu, kā darbosies ar konkrēto bērnu - jās, vizinās, tikai komunicēs, vingrinās, kopā ar sevi vai kādu no vecākiem utt., cik ilgi, cik bieži, un, ko galu galā var cerēt sasniegt. Nevis mistiski neko nesakot vizināt pa apli, ja nevienam nav skaidrs kāpec un ko var sagaidīt.

Tā mana doma ir - ar pareizu reitterapiju var panākt ļooooti daudz! esmu redzējusi, jo dažreiz biju paskatīties uz tādiem bērniem domātiem pasākumim - sacensībām. Fantastika, asaras man bira, kā pupas, tas bija aizkustinoši, cik viņi spēj izmainīties, priecāties un lepoties par sevi, savu padarīto, par komunikāciju ar dzīvniekiem un vēl 100 neiedomājamām lietām.

Tikai jāatrod uzticams terapeits.... tas ir grūti. Arī uzticamu zobārstu/ginekologu/radiologu utt., cilvēkam var būt grūti atrast.

Pele25
Jā, diemžel pāŗsvara interesē visus nauda un nekāda terapijas plāna nekad nav bijis, kaut sis mums jau 4ais terapeits.

Pele25
Varbut vari ieteikt kadu labu specialstu? Meita ari grib nodarboties ar jasanu, un protams butu forsi ja tas varetu izversties par terapedisku pasakumu nevis tikai vizinasanos. Vasara bus vinai 4 gadi un prieks tadas macisanas jat jau vel par mazu, ta nu tik vizinamies

Papildināts 30.04.2013 22:11:

Mums gan der tikai Pardaugavas puse, uz Baltezeru parak tala braukasana regulari.

Man ļoti patīk Olga Šellere, bet viņa ir no Baldones, var jau būt, ka trennē arī Rīgā, te sižetiņš par viņas slavenāko audzēkni http://www.facebook.com/video/video.php?v=200226563341023 , kurš piedalījās paralimpiskajās spēlēs. Man arī ļoti patīk Olgas trennēšanas maniere - nosvērta un kompetenta.Jauks cilvēks. Tālr. 6592409. anna.telfas@inbox.lv

Zinu, ka Tīrainē (Mārupē pie Annas Stafeckas stallī) ir kolosāla reitterapeite Darja Tihomirova, šķiet viņas ar Olgu Šelleri arī ir reitterapijas celmlauži LV. Un pie viņām var dabūt info par tiem tikai 22 LV sertificētiem reitterapeitiem un ar kādām diagnozēm šie speciālisti specializējas strādāt.

Papildināts 30.04.2013 22:53:

Nummuru atradu

Paralimpiskā jāšanas sekcija

Vadītāja Darja Tihomirova
Tālr. 29277923

Es neieteiktu braukt uz "Meždruvām", jo man zināmai māmiņai iespēra zirgs pa kāju un tagad ir lielas problēmas kā arī paliekošas sekas uz mūžu. Visvairāk mani izbrīnija vienaldzīgā attieksme no Natālijas. Man pašai nepatika pieeja, gan tas, ka nemitīgi mainījās asistenti/vadātāji. Kā arī varu apgalvot, ka tā nav īsta reitterapija, tāda kādai tai jābūt. Vai jūs izvadā un vingrina cilvēks - reitterapeits? Tagad ejam Mārupē, kur mierīgi var aizbraukt ar autobusu. Nodarbību vada sertificēta reiiterapeite un nemainās. Zirgi ir super mierīgi un cena tāpati kas "Meždruvās". Kā arī ir beidzot uzlabojumi bērnam, kas nebija tur, ejot regulāri 2 gadus.

Camilla
Kur Mārupē jūs ejat uz reitterapiju?

Camilla
Jā, padalies gan, kur tieši, jo, protams, ka vadā palīgi, ne pati Natālija.

Zirgs iespēra, jo mamma gāja zirgam blakus?

meitenes
Silja

Jā, mamma gāja zirgam blakus, kā parasti. Sekas smagas, man būtu bail riskēt. Jāvadā ir sertificētam speciālistam, savādāk tā nav reitterapija.

Un es varu 100% piekrist Pele25 rakstītam.

Mārupē, Kursīšu iela 27. Diāna tel. 26803386. Cena tāda pati, reitterapija notiek laukā. Viena no profesionālākām reitterapeitēm Latvijā, strādā jau ļoti daudzus gadus. Var aizbraukt ar 25 un 10 autobusu. Izpilda visādus vingrojumus uz zirga muguras (arī pastaigas laikā). Manam bērnam rezultāti ir fantastiski, es esmu laimīga, ka nonācu pie Diānas. Pirmstam nezināju par tādu vietu, jo viņai nav mājaslapa un nekur nereklamējās, klienti tāpat netrūkst.

Papildināts 08.05.2013 19:49:

P.S Ne visi Natālijas zirgi ir sertificēti reitterapijai...

Camilla
Vispār jau šokējoši Mums gan ziemā bija ne tieši ar zirgiem problēma, bet gandrīz avarējām uz piebraucamā ceļa, kas bija kā spogulis no ledus. man nebija radžu riepas, tikai parastās ziemas un pamatīgi saslīdēju, baigās dusmas bija, ka nevar pat ceļu ar kaut ko nokaisīt.

Es tikai 1x esmu gājusi blakus zirgam, jo nebija kas pietur, tā iet 2as meitenes. Paldies par telefonu, piezvanīšu Diānai!

p.s. sestdienās strādā?

Silja

Jā, sestdienās strādā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18213711