Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Paipalu olas

Lisa S.B.

Lisa S.B.

Īsti nevarēju izdomāt, kurā sadaļā likt - mēģināšu šeit. Tātad - paipalu olas - tiešām ir tik labas, kā raksta? Latviešu interneta resursos gan spēju atrast tikai dažus reklāmrakstus, kas atkārtojas. Un kā pareizi gatavot čaumalu pulveri, no svaigām vai vārītām olām?


eskimos

Paipalu olas labas, tāpēc viņas ir dārgākas par vistu olām. Lai saņemtu maksimālo labumu no viņām - tās ir jāēd jēlas un 4-5 olas dienā, bērniem 2-3 olas. Ēdot paipalu olas ceptas vai vārītas - tā ir naudas izšķiešana, ja galvenais ir paēst nevis vitamīnus uzkrāt, tad tā ir cita lieta.

Es ēdu ar visu čaumalu, jo čaula ir plāna. Čaumalas ir jāizžāvē uz malkas plīts vai cepeškrāsnī, tad malt kafijas dzirnaviņās.


Eko pārtika

Susurrins

Labas, veselīgas, sātīgas un garšīgas

Tiem, kam ne visai patīk parastās vistu olas vārītas iesaku pamēģināt paipalu. Lieldienās vistu olu vietā var izmantot.

Kad tētis gulēja slimnīcā ar vēzi, viņam ieteica paipalu olas ēst. Tur ir daudz vairāk nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu. Un imūnsistēmu aizsargā pēc starošanas un novērš citu kaišu rašanos.

Tā arī iegāja,ka mūsu mājās sāka ēst arvien vairāk paipalu oliņas.

Re ku, atradu vispārīgu informāciju par paipalu olām (tur par čaumalām arī ir) http://www.paipal.lv/main.php?lang=lv&men=info

Tikko zurnala 36.6 izlasiju uzturspecialistes Sondores viedokli, ka ari jelas paipalu olaas var buut salmoneloze, kaa arii organismam vieglak ir parstradat termiski apstradatas olas. Kas zina, kaa ir - cik cilveku tik.viedoklju.


Susurrins

Krrrk nu jēla ola paliek jēla ola, un jebkura putna olu neiesaka jēlu dzert

Te iet tīri runa par paipalu olām uzturā - tātad vārītām

cik cilveku tik.viedoklju

fakts

Susurrins
Tas bija par eskimos viedokli, ka paipalu olas vitamīnu uzņemšanas nolūkos jāēd jēlas. Es personīgi jēlas olas tieshi salmenolozes riska dēļ nespēju apēst jēlas.

Citāts: Dažas cilvēka organismam vērtīgās vielas paipalu olās ir lielākā koncentrācijā nekā vistu olās. Piemēram, B grupas vitamīni paipalu olās ir trīs reizes vairāk, B2 grupas vitamīni – divas reizes, A vitamīns – 2,5 reizes vairāk. Šajās olās ir vairāk fosfora, kālija un dzelzs, daudz vairāk aminoskābju, kas palielina paipalu olu vērtīgumu. Olbaltumvielas paipalu olās ir 15 reizes vairāk nekā vistu olās.

Pediatri iesaka bērniem ēst tieši paipalu olas, jo tās praktiski neizraisa alerģiju, kas ir īpaši būtiski maziem bērniem.

Man paipalu olas garšo labāk nekā vistu, jo nav (ievērojami mazāka) tās īpatnējās vārītu olu smakas.

ingulle

Tiem, kam ir alerģija uz vistu olām, vai varētu nebūt alerģijas uz paipalu olām? Tāpat pīļu zosu ?

Profesors Danilāns saka, lai neceram, ka paipalu olas ir labākas par vistu. Tas esot mīts.


Piekrītu profesoram Danilānam. Kādreiz klausījos raidījumu, kur tieši salīdzināja ārsti ar pamatotiem pētījumiem vistu un paipalu olas. Principiaļi lielu atšķirību nebija.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18214136