Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Krūts barošana

Liaana

Grrr... bez maz vai psiholoģijas sadaļā jāliek Tiešām tas nav normāli barot ilgāk par gada vecumu? Visas draudzenes, paziņas utt ar varu atradina mazo no krūts uz gada vecumu. Ļoti reti kura baro ilgāk. Un kur nu vēl, ja uzzin, ka baroju vēljoprojām mazo (viņam tuvojas 2 gadu jubileja), uzreiz ir lielās acis un izbrīna izsauciens "vēljoprojām baro???" .

Un šodien pilnīgi garstāvokli sabojāja - aizgāju pie ginekoloģes un pateicu, ka vēljoprojām baroju mazo. Sākās lekcija, cik tas ir nenormāli tik ilgi barot, max līdz 1.2 gadu vecumam drīkst. Viņa vēl varot saprast ja to dara nabadzīgās valstīs, kur bērniem nekā cita nav ko dot ēst. Bet tādā vecumā jau jāēdot viss cits. Pieklājīgi mēģināju norādīt, ka viedokļi atšķiras un ka mans bērns ēd visu, kaut arī baroju ar krūti. Vienalga nespēja rimties. Nu tā it kā es būtu pateikusi, ka viņam ir 7 gadi un vēljoprojām ēd krūti. Vai ka esmu ekstrēmiste un mēģinu, nezinu, mazo pie svaigēšanas pieradināt. Vai nez vēl par ko mēs runātu...

Kā jums bija/ ir ar to barošanu? Tiešām mūsdienās ir normāli atraut no krūts jau 3 mēn vecumā (kā daudzas mammas dara, jo bla bla bla, gribās gulēt, jāsargā savs miers un fiziskās formas) vai vēlākais gada vecumā? Un varbūt tiešām es esmu nenormāla?

Nu ja viņš vēl tikai pažļembātu, tad varētu saprast, ka tas mums abiem ir tikai ieradums, bet viņš reāli dzer to pieniņu. Galu galā, nevienam acīs jau ar nebāžu, tikai ir reizes kad nākas pateikt. Publiski vai ciemos esot ar nebaroju. Bet vai tiešām daru nepareizi ka vēljoprojām baroju?

Es pati vienu baroju līdz 1,8 otru mazliet mazāk. Arī par mani dikti brīnījās Lai gan tā barošana jau bija tikai pirms miedziņa vai naktī, ja pamodās (knupja vietā). Ārstiem vispār to nevar teikti uz mani arī paskatījā skā uz slimu ar jautājumiem, ko es vēl dodot ēst.... Laikam jau padomāja, ka pups ir vienīgias (žēl jau, ka izskatos tik traka )

Bet nu ilgāk par 2 gadiem gan nedomāju, ka ir nepieciešamība barot, ja nu vienīgi ir kādi īpašie gadījumi, kad bērniņam tas ir nepieciešams.

Ģertrūde

Liaana
nu nezinu, mana dr pati stāstīja kā savus bērnus līdz gandrīz 2g barojusi un paziņu vidū lielākā daļa baro ilgi.

Tā kā mana un bērna fantastiskā krūtsbarošanas saikne sākās tad, kad daudzas bērnus tiešām jau ņem nost (ap 9-10 mēnešu vecumu), tad man ir teorija, ka citām negribas ilgāk barot, jo viņas to laimi nemaz līdz galam nezina. Baroju līdz 1.5 gadiem. Noņēmu no krūts, jo meita naktīs negulēja, tikai pupu meklēja, un es biju totālā miega badā, kā arī negribēja piebaroties. Tagad bērnam pamazām tuvojas 3 gadi, un tikai tagad man, viņu vērojot, ir sajūta, ka viņa būtu gatava pati attiekties no pupa, ja tāds vēl būtu ticis dots. Tas pusotrs gads bija daudz par agru.

Смотри, Господи, - вот мы уходим на дно; Научи нас дышать под водой... /Б.Г./

es savējo paralēli normālajai pārtikai baroju līdz 1.6 gadiem... manuprāt, kādi 2 gadi ir robeža, kad vajadzētu beigt. kaut gan viss atkarīgs no savām sajūtām

Manai 1g 10 men,.ari vel ed pupu,un ko apkartejie saka man galigi PO...mans berns,cik ilgi gribu tik baroju.Pec 2g meginasu radinat nost.

Papildināts 21.05.2013 16:47:

P.S tik nezinu,kaa jo maneja liela pupomaane

pirmo bērnu baroju līdz 1,2 gadiņiem. Būtu barojusi ilgāk, bet pati atteicās. Otram bērnam tūlīt gadiņš, un mums šobrīd sanāk 4 ēdienreizes d/n. Man nav iebildumu, ja bērns mani vēl kādu laiku ēdīs. Lai jau!

es ar pirms nedēļas saskāros ar šādu aizspriedumu no savas pašas omītes. Viņa man norādīja: "Es ceru, ka tu vairs to mazo nebaro ar krūti?!" Kad atbildēju, ka baroju, viņa bijā gandrīz šokēta. Labi, ka blakus bija mamma, kura savu jaunāko bērnu savulaik baroja līdz 3 gadu vecumam.

es uzskatu, ka ar krūtsbarošanu ir tā - kamēr abas puses ir mierā ar šo lietu, tikmēr,lai jau ēd. Man pazīstama mammīte, kura baroja bērnu nedaudz vairāk par 2 gadiem, beigās teica, ka ir nogurusi no šīs lietas un vēlas savas krūtis Atpakaļ Tikai Sev. Bet, kamēr abas puses to vēlas - kāpēc ne!?

Nu, ja abas puses tas apmierina un tev veselība ļauj, kāpēc ne?

Es savu līdz 1,2 gadiem baroju, naktis beigās noņēmu nost (citādi varēja ļoti daudz prasīt krūti, bet neko daudz neēda), no vakara reizes pirms miega pats atteicās un vairs arī neuzbāzos.Man kaut kā likās, ka staigājošs mazulis jau pietiekami liels, lai vairs neēstu krūti.

Man tikai dīvaini liekas tas, ja tāds divgadnieks sāk mātei publiski drēbes plēst un pie krūts prasīties. Ja tas ir vakarā, nav uzbāzīgi (nevis mazais uzrauj drēbes augšā un paēd, bet liek manīt, ka gribētu krūti), bet ar savstarpēju piekrišanu, tad jau normāli.

Lai gan es tik tilgi nebarotu.

Liaana
Visi baigie gudrinieki un pamācīt patīk. Es tavā vietā ja ir iespēja barot tuvāk 2 gadiņiem. 2 gadi, jā tā ir robeža, kad jau vajadzētu beigt. Esmu secinājusi, ka šādi bērniņi ir mierīgāki un mazāk slimo. Man gan nesanāca tik ilgs laiks un par to mazliet bēdājos... Bet nu zobi gan jāsargā- nakts barošanas labāk pārtaukt un pēc barošanas dot ūdeni padzerties, lai izskalojas mute.

Liaana

Un par ginekoloģi - manuprāt netaktiski no viņas puses. Var strīdīt, ja barošana rada kādas smagas problēmas mātes veselībai. Bet ja tā nav, kāpēc šāda ārsta attieksme. Mana ginekoloģe tieši ieteica noteikti vēl barot pēc gada vecuma, lai pasargātu mazo, jo tad bija pavasaris un gripas/vīrusu periods.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18215976