Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērnudārzi - apkopojums: likumi, noteikumi, rindas, pabalsti - 2.daļa

blaze

Iepriekšējā tēma

Vispārējā informācija

Pirmsskolas izglītība - Izglītības un zinātnes ministrija

Vispārējās izglītības likums

Izglītības likums

  • Katras pašvaldības pienākums ir nodrošināt bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, iespēju iegūt pirmsskolas izglītību (17.pants 1.punkts)
  • Ja pašvaldība bērnam, kurš sasniedzis pusotra gada vecumu un kura dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, nenodrošina vietu pašvaldības izglītības iestādes īstenotā pirmsskolas izglītības programmā (no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai) un bērns apgūst pirmsskolas izglītības programmu privātā izglītības iestādē, tad pašvaldība šim privātam pakalpojuma sniedzējam sedz izmaksas Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. (17.pants 2.1.punkts)

-----------------------------------------------------------------------------

Kārtība, kādā pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju

Rīga

Jūrmala

Salaspils

Google melkēt pēc "pašvaldība nodrošina pirmsskolas izglītība", "uzņemšanas noteikumi pirmsskola pašvaldības" vai kaut kā tamlīdzīgi.

Lielākā daļa pašvaldību visu informāciju ir salikusi savā mājas lapā sadaļā "Izglītība", piemēram, kā Ogres novada pašvaldības mājas lapā

-----------------------------------------------------------------------------

Pieteikšanās PII un rindas

Rīga
Elektroniski, autorizējoties ar internetbankas lietotāju, elektronisko parakstu vai RD Apmeklētāju pieņemšanas centra izsniegto lietotājvārdu un paroli
Papīra formātā: Departaments un Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra (turpmāk – APC) teritoriālās atrašanās vietas, kurās administrators vai APC darbinieks reģistrē pieteikumus elektroniskajā datu bāzē.

Publiski rinda tiek kārtota tikai un vienīgi pēc pieteikuma datuma, būtība rinda tiek kārtota šādii
31. Elektroniskajā datu bāzē tiek izveidots pretendentu saraksts pieteikumu reģistrēšanas kārtībā, ievērojot šādu secību:
31.1. bērni, kuri sasnieguši vecumu, no kura sagatavošana pamatizglītības ieguvei ir obligāta un kuru dzīvesvieta deklarēta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā;
31.2. bērni, kuriem piešķirts statuss "Komisijas lēmums";
31.3. bērni, kuriem piešķirts statuss "brālis/māsa";
31.4. Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētie bērni, kuru vecāku vai bērna likumiskā pārstāvja deklarētā dzīvesvieta ir Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā;
31.5. Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētie bērni, kuru vecāku vai bērna likumiskā pārstāvja deklarētā dzīvesvieta nav Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā;
31.6. bērni, kuru deklarētā dzīvesvieta nav Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Skaidrojumi:
31.1 - obligātā sagatavošana ir bērniem, kas attiecīgajā kalendārajā gadā sasniedz 5 gadu vecumu
31.2, 31.3 - skatīt Rīgas pirmsskolas izglītības īstenošanas kārtības punktu 2.2. "Ārpuskārtas statusa piešķiršanas kārtība"
31.4 - elektroniskajā rindā parādās kā ķeksis gan pie "V.dekl. Rīgā", gan "B.dekl. Rīgā"
31.5 - elektroniskajā rindā parādās kā ķeksis tikai pie "B.dekl. Rīgā"
31.6 - elektroniskajā rindā nav ķeksis pie "B.dekl. Rīgā"

Katra pieteikuma "Uzsākšanas datums" ir maināms pēc vecāku vēlmēm, tas nekādi neietekmē bērna vietu rindā, vien norāda, vai pie kārtējās jauno audzēkņu saraksta atlases bērns ir vai nav jāiekļauj sarakstā.

Jūrmala
Pieteikumu reģistrācija notiek visu kalendāro gadu Jūrmalas pilsētas domes izglītības nodaļā no brīža, kad bērnam aprit viens gads.
Pieņemšanas laiki reģistrācijai rindā: Pirmdien no 15.00 -17.30; Ceturtdien no 9.00 - 12.30
Adrese: Dubultu pr.1/1, pirmajā stāvā 2. vai 8.kab.
Rinda

Salaspils
Pieteikšanās: papīra formātā pašvaldības Apmeklētāju apkalpošanas centrā
Rinda

-----------------------------------------------------------------------------

PII katalogi

Rīga

Jūrmala

Salaspils

-----------------------------------------------------------------------------

Līdzfinansējums

Rīga
RD līdzfinansē 93 latus mēnesī Rīgas teritorijā deklarētajiem (jābūt deklerētam gan bērnam, gan vienam no vecākiem vai likumiskam aizbildnim). Līdzfinansēto PII saraksts. Ir arī RD deliģētās (pilnībā finansētās) grupiņas

Jūrmala

Salaspils
Pašvaldība līdzfinansē 100 latus mēnesī Salaspils novada teritorijā deklarētajiem (jābūt deklerētam gan bērnam, gan vienam no vecākiem vai likumiskam aizbildnim), ja bērns vairāk par vienu mēnesi apmeklē akreditētu privātu pirmsskolas izglītības iestādi.

Valsts
Pašvaldības un valsts līdzfinansējuma kopējā summa nepārsniegs 160 latus Rīgā, 130 latus citur, valsts līdzfinansējums paredzēts "no pusotra gada vecuma līdz brīdim, kad tiek uzsākta obligātā bērna sagatavošana pamatizglītības ieguvei". Privātajām PII ir jābūt oficiāli reģistrētām kā izglītības iestādēm, nekādi rotaļu centri, bērnu pieskatīšanas istabas vai kas tamlīdzīgs līdzfinansējumu nesaņems. Auklītēm būs jābūt sertificētām un nodokļus maksājošai.
Svarīgi atcerēties, ka obligāti jābūt pašvaldības PII rindā, uzņemšanas datums nedrīkst būt nākotnē (vismaz vienā rindā) un ka valsts beidz līdzfinansēt 30 dienu laikā pēc pirmā pašvaldības PII vietas piedāvājuma, neatkarīgi no tā vai vieta tiek pieņemta vai atteikta.Paldies blaze par jaunu lapu!

Kur man zvaniit vai rakstiit, lai braalim piešķirtu prioritaati. Maasa ir uznjemta b/d saakot ar septembri?


Fledermausis
Kur man zvaniit vai rakstiit, lai braalim piešķirtu prioritaati
Ja tu par Rīgu, tad interesējies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā. Viņi nodarbojas ar šo lietu. Attiecīgi, ja cita pašvaldība, tad visticamāk turpat, kur notiek reģistrēšanās rindai. Diktām maz jau vēl ir tās pašvaldības, kuras rindā ļauj pieteikties elektroniski.


Kā var uzzināt, piemēram, visas PIerīgas reģiona privātās licenzētās PII? Tikai guglējot un kasot kopā pa novadiem?


Смотри, Господи, - вот мы уходим на дно; Научи нас дышать под водой... /Б.Г./


Pufis
Iespējams palīdzēs Izglītības kvalitātes valsts dienesta "Licencēto vispārējās izglītības programmu reģistri". Ja pareizi saprotu, tad tur ir noteiktā gadā licenzētās izglītības iestāžu programmas. Diemžēl IZM lapā, kur vajadzētu būt visu iestāžu reģistram, stāsta, ka tehnisku iemeslu dēļ reģistrs nav pieejams


blaze
Es atradu šādu, bet tas nav pilnīgs.


Смотри, Господи, - вот мы уходим на дно; Научи нас дышать под водой... /Б.Г./

Crazy Frog

vai es varu redzēt sava bērna kārtas numuru rindā, Rīgā? kādreiz varēja, bet tagad neprotu atrast.


Ringdingdingdingdongdong

Labdien!Man tads jautajums- ja mazajam ir tagad iespeja tikt valsts bernudarza( viena no 5 pieregistretiem),bet tas nav tas uz kurieni gribetos bernu vest visus 5 gadusJa mes izmantojam tagad so iespeju, mums rinda uz parejiem bernudarziem saglabajas vai anulejas?

Crazy Frog
Skaitlis, kas rādas pirms reģistrāccijas datuma, arī ir kārtas numurs rindā. Diemžēl, cik priekšā ir ar zemāku prioritāti (un tātad patiesībā atrodas aiz jums) un aizmugurē ar lielāku prioritāti (tātad patiesībā atrodas jums priekšā), jāskaita pašiem.

Bitiic
Ja mes izmantojam tagad so iespeju, mums rinda uz parejiem bernudarziem saglabajas vai anulejas?
Pašvaldība kura? Rīgā anulējas visas pārējās rindas tikko piekrītat vienam no izteiktajiem uzaicinājumiem.Meitai pavasarī būs 5 gadi, kad pašvaldībai ir obligāti jāuzņem PII. Pašlaik ir rindā uz vietu pašvaldības PII, bet iet privātajā bērnu dārzā. Ja, kad pienāks 5 gadi, izņemšu viņu no rindas pašvaldības PII un atstāšu privātajā b/d, viņa saņems arī turpmāks pašvaldības līdzfinansējumu Ls 93?

Lasīju noteikumus, bet īsti nevaru saprats. Ir teikts:

"55. Pašvaldības līdzfinansējumu pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai Privātajā izglītības iestādē piešķir un izmaksā, ja pastāv visi turpmāk minētie nosacījumi:

55.3. bērnam nav nodrošināts pašvaldības finansēts vai līdzfinansēts pirmsskolas izglītības pakalpojums;"

Kā viņu pareizi tulkot? Ja neesam iestājušies b/d, mums nav nodrošināts šis pakalpojums. Vai arī, viņš ir nodrošināts, jo bērnam 5 gadi, bet mēs neizmantojam. No otras puses, punkts nenosaka, ka pakalpojums obligāti ir jānodrošina pašvaldības izglītības ietādē.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18223863