Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērnudārzi - apkopojums: likumi, noteikumi, rindas, pabalsti - 2.daļa

blaze

Zuk-Zuks
Ja, kad pienāks 5 gadi, izņemšu viņu no rindas pašvaldības PII un atstāšu privātajā b/d, viņa saņems arī turpmāks pašvaldības līdzfinansējumu Ls 93?
Pēc pašreizējās noteikumu redakcijas - jā, saņems, pat ja tu viņu tagad no rindas izņemsi. Obligāto atrašanos pašvaldības dārziņu rindā prasa valsts līdzfinansējuma piešķiršanai, RD ļauj izvēlēties, vai pēc līdzfinansējuma saņemt sākšanas vēl gribi palikt rindā vai negribi.k_karina

Sveiki!

man jautājums par pedagogu nodrošinājumu b/d, otrajā jaunākajā grupā. Jau sākot apmeklēt b/d uzzināju, ka mūsu grupiņai ir viena audzinātāja un divas auklītes. Sanāk, ka audzinātāja ir no 8 rīta līdz 16, tātad atvedot no rīta bērnu un arī vakarā savācot satikt audzinātāju nesanāk, līdz ar to iegūt kādu inofmāciju no pedagoga par bērna gaitām b/d nav iespējams... Varbūt citiem tas nav svarīgi, bet es gribu iegūt informāciju no pedagoga (nesaku, ka auklīte ir sliktāks cilvēks vai kā, bet laikam ir kāds iemesls kāpēc viņa nav audzinātāja).

Es nesaprotu vai ir vērts kko darīt un iet ar kādu runāt, vai varbūt tā tagad tāda sistēma mūsu b/d???


Aigun

k_karina
pieRīgā jau otro gadu šāda sistēma - audzinātāja nāk pārsvarā vadīt nodarbības u.t.t. viss pārējais - auklīšu kompetence. Par kvalitāti un runāšanas iespējām gan nemācēšu neko nokomentēt..


Nav nekā tāda, ko cilvēka sirds nespētu saprast, ir tikai lietas, ko cilvēka prāts atsakās pieņemt..

Labvakar!

Es vēlējos uzzināt - ja sasniedzot 1,5 gadu vecumu, nav pienākusi kārta pašvaldības bd (Rīgā), bet mamma ar bērniņu turpina dzīvot mājās un audzināt viņu pati, nevis iekārtot privātajā bd vai nolīgt aukli, - vai tad valsts vai pašvaldība mammai sniedz kādu pabalstu???

Paldies jau iepriekš par atbildēm!


IKVD apstiprināto Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju saraksts (reģistrs). Tātad - par visiem, kas ir šamajā sarakstā, var pieprasīt valsts līdzfinansējumu. Sarakstā ir gan fiziskas personas (aukles), gan juridiskas personas (dažāda tipa dārziņi).

Papildināts 25.09.2013 11:29:

puuce_puuce
mamma ar bērniņu turpina dzīvot mājās un audzināt viņu pati, nevis iekārtot privātajā bd vai nolīgt aukli, - vai tad valsts vai pašvaldība mammai sniedz kādu pabalstu???
Nē, pirmās pakāpes radinieki un oficiālie aizbildņi nevar būt uzraudzības pakalpojuma sniedzēji, attiecīgi arī nesaņem nekādu līdzfinansējumu. Bet RD noteikumi, kas paredzēja 50 latu pabalstu vecākiem vai oficiāliem aizbildņiem, ja bērns netiek pašvaldības PII un paliek mājās vecāku/oficālo aizbildņu pieskatīšanā, nav spēkā kopš 2010.gada, neko jaunu šo noteikumu vietā neatradu.


Vai gadās, ka arī gada vidū kādu uzaicina? Vai viss notiek tikai sākot no maija?

Brita
Gadās gan. Ja kaut kādu iemeslu dēļ dārziņā atbrīvojas vieta, tad tiek uzaicināts nākamais bērniņš. Nemācēšu pateikt, kāds ir laika limits, lai dārziņa vadība sāktu meklēt nākamo kandidātu... bet uzaicinājums var pienākt tikpat labi maijā, kad veido "jaunas" grupas, kā arī kaut novembrī vai februāri (vai jebkurā citā mēnesī), ja dārziņā ir parādījusies brīva vieta.


Labvakar!

Mes nesen parvacamies uz Juurmalu,mazajai driz jaiet darzina,tapec interesejos tagad par konkretu darzinu, Taureniiti. Kaadas tur rindas un kartiiba,vai varu iet pieteikt mazo darzinaa?Un vai vinai ir iespeja drizumaa tur tikt? Dalieties ar informaciju un pieredzi.Paldies.

Labdien!

Gribēju jautāt, vai aukle ( bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējs), kura ir nokārtojusi visus papīrus un ir iekļauta IKVD apstiprināto Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju saraksts (reģistrs), var pretendēt tikai uz valsts atbalstu 100Ls apmērā, vai arī var prasīt pašvaldības atbalstu (max 160Ls kopā)? Vai tas pienākas tikai privātajiem bd?


babiks
Ņemot vērā, ka runā par "max 160Ls kopā" pieņemu, ka tev ir Rīgas pašvaldība. Tātad atbilde uz tavu jautājumu ir - Rīgas pašvaldības līdzfinansējums pienākas tikai bērniem, kas apmeklē licenzētu pivāto pirmsskolas izglītības iestādi, ar kuru RD IKSD ir noslēdzis līgumu par līdzfinansēšanu.


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18223863