Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērnudārzi - apkopojums: likumi, noteikumi, rindas, pabalsti - 2.daļa

blaze

blaze
Mums Ādaži, bet MK nr.403 runā par Rīgas plānošanas reģionu, kurā, tad mēs arī ietilpstam. Pašvaldība cita, bet privātajiem bd zinu, ka ir šie 160Ls. Gribēju noskaidrot, vai auklēm arī tas pienākas, jo tajos pašos 403. noteikumos runā gan par privātās izglītības iestādi, gan par uzraudzības pakalpojumu sniedzēju.

Tad saprotu, ka sertificētas aukles var saņemt tikai valsts 100Ls? Pašvaldības pašas nolemj, ka tikai privātie bd saņem arī pašvaldības līdzfinansējumu?


babiks
Pašvaldības pašas nolemj, ka tikai privātie bd saņem arī pašvaldības līdzfinansējumu?
Jā, tas ir katras pašvaldības lēmums - līdzfinansēt tikai privātās izglītības iestādes vai arī gan iestādes, gan aukles.


Nesaprotu, ko darīt.
Mans puika apmeklē privāto dārziņu, bet mums bija pienākusi rinda pašvaldības dārziņa, kurš bija mums ieplānots kā rezerves variants un protams atteicāmies.
Šobrīd mums ir noņemts līdzfinansējums. Nevaru atrast informāciju izņemot šo veidlapu http://www.iksd.riga.lv/upload_file/Izglitiba_pievienotie/0_2013/2013_08/valsts%20atbalsts_iesniegums_WEB.doc lai mums piešķirtu atkārtotu līdzfinansējumu.

rozā_zilene
MK noteikumi nr.403 par valsts līdzfinansējumu skaidri un gaiši nosaka "15. Valsts atbalsta izmaksa par privātās izglītības iestādes vai bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja pakalpojumiem tiek pārtraukta pēc 30 dienām no brīža, kad bērnam tiek piedāvāta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Ja bērns tiek uzņemts pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, valsts atbalsts par privātās izglītības iestādes vai bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja pakalpojumiem tiek aprēķināts proporcionāli dienu skaitam, kad bērns ir apmeklējis privāto izglītības iestādi vai saņēmis bērnu uzraudzības pakalpojumu."

Līdzfinansējums no valsts pienākas tikai tiem, kuri grib, bet nevar tikt pašvaldības dārziņā. Savukārt tiem, kuri negrib tajā iet (nav rindā, ir rindā tikai ar nākotnes datumu vai pēc 2013.gada 1.septembra ir atteikušies no piedāvātās vietas [kā jūs]), valsts līdzfinansējums nepienākas. Līdzfinansējums ir vienreizējs un tas netiek piešķirts atkārtoti. Tieši tamdēļ [uz jums gan tas vairs neattiecas] ir ļoti svarīgi sakārtot savus pieteikumus pašvaldības dārziņu rindā, atstājot tikai tos, kuros reāli vēlas bērnu laist.Blaze, saki lūdzu, kuros likuma pantos ir rakstīts, ka:

- līdzfinansējums ir vienreizējs;
- ka līdzfinansējumu nevar atkārtoti piešķirt;
- ka līdzfinansējums tiek pārtaukts maksāt, pat ja bērns budžeta bērnudārzā netiek uzņemts?

Ļoti gaidīšu atbildes ar norādi uz konkrētiem likuma punktiem.

rozā_zilene
Ministru kabineta noteikumi Nr.403 "Kārtība, kādā tiek aprēķināts un piešķirts valsts atbalsts par bērniem no pusotra gada vecuma līdz brīdim, kad tiek uzsākta obligātā bērna sagatavošana pamatizglītības ieguvei, ja bērns saņem pakalpojumu pie privātā pakalpojumu sniedzēja" - 1. un 2. punkts nosaka, kad pienākas, 15.punkts - kad tiek izbeigts līdzfinansējums. 15.punkta iestāšanās automātiski izslēdz 1.punkta atkārtotu iestāšanos. Protams, vari jau mēģināt pierādīt [ne man, bet Izglītības ministrijai], ka attiecīgo noteikumu 15.punkts uz tavu situāciju vairs neattiecas. Bet uz doto brīdi tas strādā tieši tā, kā jūs esat ar to saskārušies. Pie tam svarīgi ir ne jau tas, ka "bērns budžeta bērnudārzā netiek uzņemts", bet gan tas, ka tiek piedāvāta vieta pašvaldības PII, uz kuru paši esat pieteikušies.


Aigun

blaze
par valsts līdzfinansējumu tev 100% taisnība, bet par Rīgas Domes - neesmu tik pārliecināta.. pa ausu galam dzirdēju, ka Rīga turpinot maksāt, ja arī atsakās no pašvaldības b/d bet ir rindā kaut uz vienu pašvaldības b/d..

rozā_zilene
ņem telefonu un zvani uz savu pašvaldību - jautā par pašvaldības līdzfinansējumu un tev atbildēs!


Nav nekā tāda, ko cilvēka sirds nespētu saprast, ir tikai lietas, ko cilvēka prāts atsakās pieņemt..

Aigun
bet par Rīgas Domes - neesmu tik pārliecināta.. pa ausu galam dzirdēju, ka Rīga turpinot maksāt, ja arī atsakās no pašvaldības b/d bet ir rindā kaut uz vienu pašvaldības b/d..
Rīgas Domes līdzfinansējums ir pavisam cits stāsts - to piešķir vienreiz, izpildoties nosacījumiem (1) bērns ir pirmsskolas izglītojamā vecumā, (2) bērns ir pieteikts Rīgas pašvaldības dārziņu rindā, (3) bērns tiek izglītots privātajā PII, ar kuru RD IKSD ir noslēdzislīgumu par līdzfinansējumu. RD līdzfinansējums izbeidzas tikai, ja vairs nav spēkā (1) un/vai (3) punkts... (2) punkts vairs netiek izskatīts gadījumos, kad līdzfinansējums jau ir piešķirts. Tas nozīmē, ka pēc pašreizējiem Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības noteikumiem, tiekot pie RD līdzfinansējuma, var atteikties no piedāvātās vietas Rīgas pašvaldības dārziņos, cik vien vēlas, vai pat vispār izņemt bērnu no šīm rindām, bet tas neietekmē līdzfinansējumu.
Ņemot vērā, ka rozā_zilene ielika linku uz valsts atbalsta (līdzfinansējuma) veidlapu, pieņēmu, ka runa ir par valsts līdzfinansējumu... un par pašvaldības līdzfinansējumu pat neiedomājos.


Aigun

blaze
nu re! labi, ka ir cilvēki, kas zin kur ko meklēt - varbūt, ka rozā_zilene der arī šī info par RD!


Nav nekā tāda, ko cilvēka sirds nespētu saprast, ir tikai lietas, ko cilvēka prāts atsakās pieņemt..


Blaze vai pēc 2013.gada 1.septembra ir atteikušies no piedāvātās vietas [kā jūs]), valsts līdzfinansējums nepienākas.

Saki lūdzu, kur tu izlasīji, ka datums ir 1.septembris...manā gadījumā tas svarīgi, jo atteicāmies no pašvaldības b/d 14.augustā (esam rindā citā b/d) un visu laiku domāju, ka valsts finansējums mums aiziet gar degumu...ja ir tā, kā saki, tad jau viss kārtībā...


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18223863