Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērnudārzi - apkopojums: likumi, noteikumi, rindas, pabalsti - 2.daļa

blaze

Nesa2606
Es, protams, varu kļūdīties datuma sakarā... bet kādēļ domāju, ka datums X ir 1.09 nevis 9.08 - līdzfinansējums sākas no 1.09... nevis no noteikumu spēkā stāšanās datuma 9.08... un pašvaldības Izglītības ministrijai datus iesniedz nākamajā mēnesī par iepriekšējā mēnesī rindā esošajiem, privāto pakalpojumu saņemošiem un pašvaldības dārziņa vietu piedāvājumu datumiem (tātad pirmā ziņošana bija oktobrī par septembri... attiecīgi par augusta notikumiem nevienam neko nevajadzētu zināt). Pie tam MK noteikumos runā par līdzfinansējuma pārtraukšanu, nevis atteikšanu (un pārtraukt nevar neko, kas vēl nav piešķirts). Protams, vienmēr paliek visādas atrunas, ka valsts atbalstu izvērtē katrā gadījumā atsevišķi, bet nu drošības labad jau var uzzvanīt uz Izglītības ministriju un painteresēties par šo mistisko datumu.blaze...paldies Tev...izklausās diezgan loģiski...būs jāpiezvana


Aigun

Nesa2606
blaze
nebūs tā

- man tiko kā IZM atteica vienam zināmam bērnam, kam b/d piedāvāts bija 27.08. un atteikušies - pateica, ka MK noteikumi stājās spēkā ar 09.08. (publikācijas datums Latvijas Vēstnesī)... un viss...

Vienmēr jau pastāv iespēja rakstiski prasīt - IZM nāksies atbildēt rakstiski - vismaz zināsiet uz kā atteikums balstās, bet IZM grāmatvedība un ierēdne, kas tieši atbildīga par līdzfinansējumu - atteica.


Nav nekā tāda, ko cilvēka sirds nespētu saprast, ir tikai lietas, ko cilvēka prāts atsakās pieņemt..

Aigun
pateica, ka MK noteikumi stājās spēkā ar 09.08.
Tad tomēr uzskaitījumu jau veic pirms līdzfinansējuma sākuma žēl... bet paldies par informāciju! Man ar šo lietu bija maz saskares, jo līdzfinansējums sākās tikai no oktobra beigām, tamdēļ arī paļāvos uz loģiku.

Nesa2606
Sorry, par dezinformācijuLūk ko man atbildēja lvportals.lv
Valsts līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību noteic Ministru kabineta 2013.gada 16.jūlija noteikumi Nr.403 „Kārtība, kādā tiek aprēķināts un piešķirts valsts atbalsts par bērniem no pusotra gada vecuma līdz brīdim, kad tiek uzsākta obligātā bērna sagatavošana pamatizglītības ieguvei, ja bērns saņem pakalpojumu pie privātā pakalpojumu sniedzēja”. Šo noteikumu 15.punkts paredz, ka valsts atbalsta izmaksa par privātās izglītības iestādes vai bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja pakalpojumiem tiek pārtraukta pēc 30 dienām no brīža, kad bērnam tiek piedāvāta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Tātad, ja Jūs izlēmāt atteikties no vietas pašvaldības dārziņā, valsts atbalsts pēc 30 dienām tika pārtraukts.
Savukārt Rīgas domes sabiedrisko attiecību koordinatore Dzintra Āboliņa informē, ka saskaņā ar pašreizējo regulējumu līdz 2013.gada 31.decembrim pašvaldības līdzfinansējumu Rīgas pašvaldība piešķir arī tad, ja ir pienākusi rinda uz vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, bet vecāki no tās atsakās, jo vēlas, lai bērns turpina apmeklēt privāto dārziņu.
Precīzs regulējums, uz kādiem nosacījumiem pašvaldības un valsts atbalsts tiks piešķirts un pārtraukts no 2014.gada 1.janvāra, pagaidām nav zināms, jo MK noteikumi Nr.403 ir spēkā līdz šā gada 31.decembrim.

Precīzs regulējums, uz kādiem nosacījumiem pašvaldības un valsts atbalsts tiks piešķirts un pārtraukts no 2014.gada 1.janvāra, pagaidām nav zināms, jo MK noteikumi Nr.403 ir spēkā līdz šā gada 31.decembrim.
Noteikumi par tēmu Valsts atbalsts nu jau ir izskatīts MK sēdēs: par atbalstu privāto PII izmaksām (pieņemts 17.12.2013, Latvijas Vēstnesī publikācija vēl nav bijusi), par atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojuma izmaksām (pieņemts 10.12.2013, publicēts Latvijas Vēstnesī 20.12.2013 Ministru kabineta noteikumi Nr.1462). Tas nozīmē, ka noteikumi par valsts atbalstu auklēm (gan fiziskām, gan juridiskām) jau ir skaidri... savukārt, par valsts atbalstu privātām PII jābūt kaut kad drīz.

RD noteikumi ir spēkā kopš 01.01.2013, pagaidām nekādas jaunas versijas par tēmu nav redzētas. Nemācēšu neko teikt, vai ir izmaiņas finanšu jomā, jo pašvaldības budžetu nepētu... bet paši noteikumi, tai skaitā par atteikumu no pašvaldības PII vietas un līdzfinansējuma saglabāšanu, pagaidām neizskatās, ka mainīsies.


Aigun

blaze
paldies par publikāciju LV linku - tieši sekoju un meklēju - kad būs...


Nav nekā tāda, ko cilvēka sirds nespētu saprast, ir tikai lietas, ko cilvēka prāts atsakās pieņemt..

Sveikas!

Varbūt kāda zinās, vai tā var darīt.

Esam pārcēlušies uz citu Rīgas rajonu un nevaram atrast maiņas variantu. Uz iepriekšējo b/d izvadāt varam tikai 2-3x nedēļā (darba specifika). Meitai 3,5 gadi, kas nozīmē, ka arī nākamo gadu vēl nav obligātais vecums, kad varētu ņemt ārā no esošā un viņa būtu jāuzņem kkur tuvāk mājām. Kā ir ar privātajiem? Es nesaprotu to punktu par to, ka uzsākšanas datums nedrīkst būt nākotnē. Kas notiek, ja izņemu viņu tagad no b/d, ietājos pa jaunam rindā pie mājām un sūtu privātajā b/d? Vai to datumu es varu uzlikt jau nākamo dienu pēc pieteikšanas? Tad tas vairs nebūs nākotnē? Un vai tad man pienākas RD un valsts līdzfinansējums?

Paldies!

Sveikas!

Kā elektroniski eriga.lv var izmainīt pii vēlamo apmeklēšanas uzsākšanas datumu?


viens jautājums, sakiet, kas tīra rindas uz PII? Vai ir uzdots to kādam darīt? Jo redzu pieteikumus uz b/d no 2007 gada!!! tas bērns aiziet 2014 gada uz skolu, bet rindās karajas??? saskaitiju konkrētam dārziņam 29 pirmie rindā šadi 2007-2009 gada pieteikumi uz 3 gadnieku grupu! un vēl, ja rindā ne bērna vecāki, ne bērns pats nav Rīgā deklarēti, kā viņi var būt rindā? uz PII kas ir Rīgā??? ar augstaku kārtas numuru, kur bērni, vecāki ar Rīgas deklarēto dzīves vietu ? Ir kādi komenti, vnk sāku iedziļināties rindā, pieteikumos, deklarētajās vietās, un aizdomājos, ka rinda ir stipri mākslīgi sapūsta, nu pēc manām domām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18223863