Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērnudārzi - apkopojums: likumi, noteikumi, rindas, pabalsti - 2.daļa

blaze

ellii
Kā ir ar privātajiem? Es nesaprotu to punktu par to, ka uzsākšanas datums nedrīkst būt nākotnē. Kas notiek, ja izņemu viņu tagad no b/d, ietājos pa jaunam rindā pie mājām un sūtu privātajā b/d? Vai to datumu es varu uzlikt jau nākamo dienu pēc pieteikšanas? Tad tas vairs nebūs nākotnē? Un vai tad man pienākas RD un valsts līdzfinansējums?
Ja izņemsiet no pašvaldības PII un palaidīsiet privātajā, tad RD līdzfinansējumu dabūsiet (protams, ja privātais PII ir līdzfinansējuma saņēmēju listē), bet valsts līdzfinansējumu gan nesaņemsiet, jo esat labprātīgi atteikušies no pašvaldības PII. Nākotnes datums nozīmē, ka, piesakoties pašvaldības PII rindā, kā vēlamo uzņemšanas datumu norādat datumu nākotnē. Ja bērnam ir vecums, ka viņu teorētiski var uzņemt pašvaldības PII jau šodien, tad attiecīgi var ielikt jebkuru uzņemšanas datumu, sākot ar pieteikšanās dienu.

annikka
Kā elektroniski eriga.lv var izmainīt pii vēlamo apmeklēšanas uzsākšanas datumu?
Ielogojies, izvēlies vajadzīgo pieteikumu, nospied Labot, un maini datumu uz sev vajadzīgo.

urse
viens jautājums, sakiet, kas tīra rindas uz PII? Vai ir uzdots to kādam darīt?
Vispār jau tas notiek automātiski.

Jo redzu pieteikumus uz b/d no 2007 gada!!! tas bērns aiziet 2014 gada uz skolu, bet rindās karajas??? saskaitiju konkrētam dārziņam 29 pirmie rindā šadi 2007-2009 gada pieteikumi uz 3 gadnieku grupu!
Un??? ja bērnam vēl nav skolas vecums, kādēļ viņš nevar būt PII rindā? Un kamdēļ gan obligāti 3gadnieku grupā? Tikpat labi tas var gaidīt savu vietu uz obligāto pirmsskolas sagatavošanu... rindā tak nav nevienas pazīmes, kad tad to bērnu vecāki grib laist PII...

un vēl, ja rindā ne bērna vecāki, ne bērns pats nav Rīgā deklarēti, kā viņi var būt rindā? uz PII kas ir Rīgā??? ar augstaku kārtas numuru, kur bērni, vecāki ar Rīgas deklarēto dzīves vietu ?
Kādas problēmas, es kaut Rēzeknē deklarējusies varu pierakstīt bērnu rindā uz Rīgas vai pat Venspils pašvaldības dārziņu, tas jau neko nenozīmē... vien to, ka bērns gaida savu vietu rindā uz attiecīgo dārziņu aiz visiem konkrētās pašvaldības bērniem... un viss. Bet tas, ka kāds tur bez Rīgas deklarācijas ir ar augstāku kārtas numuru, ir vienkārši tamdēļ, ka tie bērni ir ātrāk pieteikti rindā. Rīgas PII publiskā rinda tiek kārtota tikai un vienīgi pēc datuma un laika, kad bērns ir pieteikts rindā. Savukārt uzņemšana noteik pēc prioritātēm, kas nozīmē, ka piecgadnieks no rindas apakšas vienmēr tiks uzņemts ātrāk par parastu Rīgas divgadnieku no rindas augšgala.

rinda ir stipri mākslīgi sapūsta
Nav, nav, vienkārši publiski nav redzama reālā situācija. Reāli būtu jābūt tā, ka vispirms visus kārto pēc vēlamā uzņemšanas datuma... pēc tam no visiem, kam uzņemšanas dautms jau pienācis, pēc pieteikšanās laika sakārto piecgadniekus, nākamie atkal pēc pieteikšanās laika nāktu ar komisijas lēmumu, tad brāļi/māsas, nākamie bērns+vecāks rīdzenieks, tad tikai bērns rīdzenieks, un visbeidzot ne bērns, ne vecāks nav rīdzenieks. Tā būtu reālā situācija, bet tad atkal sāktos problēmas, ka vecāki nespēj izsekot līdzi, kādēļ vienu dienu viņu bērns ir Nr.111, pēc laika Nr.86, bet vēl pēc laika vien Nr.97.

blaze
Paldies par atbildi. Tā jau man likās, ka ar tiem finansējumiem nebūs riktīgi

blaze
Bet tad sanāķ, ka tā rinda, ko vecāki redz eriga neatbilst patiesajai situacijai? tā sanāk? Man tieši kā Tu vadītāja teica, ka pirmos ņems tos, kuri ir uz attiecīgo septembri piem. 3.gadnieku grupu, tad tikai pārējos.... protams 5 gadnieki prioritāri, pie noteikuma, ka ir kur viņus paņemt ir vietas grupās!

urse
Bet tad sanāķ, ka tā rinda, ko vecāki redz eriga neatbilst patiesajai situacijai? tā sanāk?
Japs, vecākiem pašiem jāsaskaita, cik ar augstākām prioritātēm bērniņi ir zemāk sarakstā (tie, visticiamāk, tiks uzaicināti uz PII vispirms), tad vēl jāizsviež no saraksta visi, kas ir ar zemākām prioritātēm, bet ir augstāk sarakstā... nu un visbeidzot jāuzmin, cik no tiem, kas galu galā sanāk priekšā, uzņemšanas datumu ir ielikuši tālā nākotnē...

vadītāja teica, ka pirmos ņems tos, kuri ir uz attiecīgo septembri piem. 3.gadnieku grupu, tad tikai pārējos.... protams 5 gadnieki prioritāri, pie noteikuma, ka ir kur viņus paņemt
Kā man pirms kāda laika apskaidroja gudri cilvēki, tad Rīgā nu jau ņem visus pēc kārtas (nu pēc patiesās rindas), nešķirojot, vai konkrētam bērnam ir vieta viņam atbilstošā vecuma grupā... pēc tam jau tā ir vadītājas problēma, pie kuras grupas likt tos, kuriem nesanāk vieta pie saviem vienaudžiem. Bet, ja runājam par septembri, tad 1.maijā sāk veidot potenciālo uzņemamo sarakstus, kuros pēc prioritātēm un pieteikšanās laika ir salikti tik bērniņi, cik būs brīvas vietas dārziņā uz pirmo septembra darba dienu... ar noteikumu, ka bērniņa vēlamais uzņemšnas datums ir līdz un ieskaitot šo pirmo septembra darba dienu. Rīgā vairs nav jēdziens "ir vietas grupās", tas jau kādu laiku ir pārtapis par "ir vietas PII".

MK noteikumi par atbalstu privāto PII izmaksām (pieņemts 17.12.2013, publicēts Latvijas Vēstnesī 30.12.21013). Būtībā nekas diži nemainās attiecībā pret iepriekšējā gada noteikumiem, tik vien kā beidzot ir noteikts vienāds izejas punkts visām pašvaldībām par to, kā piešķirt un pārtraukt līdzfinansējumu...

blaze
Man bērns pašlaik apmeklē privāto BD, stāvam arī rindā uz 2 pašvaldības dārziņiem (vienu pieteicu uzreiz pēc dzimšanas, otru tagad) no 1.5g. Dārziņā, kurā pierakstīju uzreiz pēc dzimšanas iet negribam, jo ir nomainījusies vadība un esmu dzirdējusi daudz sliktas atsauksmes (agrāk tā nebija).. tad ja es viņu izņemšu no tā pirmā dārziņa (rinda vēl nav pienākusi) un atstāšu tikai otrajā, kuru pieteicu tagad, vai man saglabāsies valsts un pašvaldības līdzfinansējums privātajam dārziņam?

Zebere
ja es viņu izņemšu no tā pirmā dārziņa (rinda vēl nav pienākusi) un atstāšu tikai otrajā, kuru pieteicu tagad, vai man saglabāsies valsts un pašvaldības līdzfinansējums privātajam dārziņam?
Jā, ja vien vēlamais uzņemšanas datums tai otrā dārziņā, kura rindā paliekat, jau ir pienācis. Vecākiem ir brīva izvēle labot un/vai anulēt esošos pieteikumus un veidot jaunus, atkarībā no savām vēlmēm. Līdzfinansējuma piešķiršanas pārskatīšanas (un atteikšanas) kārtība sākas tad, ja bērnam tiek nodrošināta vieta pašvaldības PII (tiek izteikts piedāvājums apmeklēt konkrētu pašvaldības PII), bet vecāki nevēlas (atsakās) laist bērnu šai PII.

Aigun, blaze man tiko kā IZM atteica vienam zināmam bērnam, kam b/d piedāvāts bija 27.08. un atteikušies - pateica, ka MK noteikumi stājās spēkā ar 09.08. (publikācijas datums Latvijas Vēstnesī)... un viss...

es piezvanīju uz IZM nodaļu, kas nodarbojas ar valsts līdzfinansējumiem un man teica, ka MK not.stājas spēkā ar 1.septembri, tātad manā gadījumā līdzfinansējums pienākas (atteicāmies no piedāvātā BD augustā) kā blaze arī teica un BD vadītāja arī apgalvo, ka manam bērnam ir piešķirts valsts līdzfinansējums....dīvaini...kam lai tagad tic???

Resnā Žurka

dīvaini...kam lai tagad tic???
Izvelkam noteikumus un izlasām datumu, no kura stājas spēkā

Aigun

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 403

Pieņemts: 16.07.2013.

Stājas spēkā: 09.08.2013.

Zaudē spēku: 01.01.2014.

Nav nekā tāda, ko cilvēka sirds nespētu saprast, ir tikai lietas, ko cilvēka prāts atsakās pieņemt..

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18223863