Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

mazais bizness un pašnodarbinātība

citaada

varu padalītis...kopš 2005 strādāju farmācijas kompānijās.....pagājušo gadu šinī laikā paliku bez darba, un sāku rakties pa projektiem....nu, kaut kas taču jādara, jo doma, ka esmu bez darba. pamatīgi biedēja....nebija tā, ka nezinu, ko gribu, jo mērķis bija privāto biznesu saistīt ar hobiju - nu, kurš to nevēlās....principā izdevās...mēneša laikā uzrakstiju projektu, man to diezgan ātri apstiprināja....pat vēl pie grantiem tiku....izveidoju SIA , vienīgi uz aprīkojumu bija 3 mēneši jāgaida , jo pasūtiju no tālienes....un tai laikā, kad apstiprināja projektu un piešķīra naudu, man atkal piedāvāja darbu farmācijas nozarē citā kompānijā....varbūt izklausās pēc veiksms stāsta, bet šinī pirmajā gadā protams, esmu atklājusi visas kļūdas, ko esmu pieļāvusi aiz neziņas, varbūt pat brīžiem aiz lielas pašpārliecinātības, un arī papildus parādos iedzīvojos, kurus tikai tagad pamazām sāku atmaksāt....bez sava otra darba es savu privāto NOTEIKTI nepavilktu....un , protams, arī mūsu dārgā valsts tomēr nerada drošu vidi uzņēmējdarbībai, īpaši mazajiem uzņēmējiem...

mandarine

Sveikas!

Es arī vēlos pievienoties jūsu pulciņam. Jau pāris gadus ir vairākas idejas savam biznesam, taču neko vēl neesmu iesākusi. Tā kā pašreizējais darbs man ir labi apmaksāts, tad gribētu uzsākt kaut ko savienojamu ar darbu. Ar domu, pamatdarbu nākotnē pamest. Idejas ir vairākas, taču laikam nevienam tik "spoža" , lai varētu droši ķerties tai klāt jau šodien. Strādāju finanšu jomā, un šķiet, ka pietrūkst zināšanas mārketingā, pārdošanā. Arī mājas lapu pati neizveidotu, vismaz ar pašreizējām zināšanām - nē.

Ingabucis

Kā pašnodarbinātā paralēli algotam darbam strādāju jau no 2005.gada. no 2010.gada man ir mazkaptāla SIA, kas maksā MUN. Kad piedzima mazā meitiņa, pirmos 4 mēnešus mums bija jāpavada BKUS. Lai saglabātu klientūru, strādāju slimnīcā. Jāteic, ka tas arī vienīgais laiks bija, kad varēju mierīgi strādāt un bērnu pieskatīt paralēli- bērniņš tai vecumā paŗsvarā guļ . Kad tikām mājās no slimnīcās, mans laiks strādāšanai bija tikai tad, kad visi gulēja. Toreizējā darba devēja jau laikus sāka dot mājienus, ka viņai nebūs darba ko man dot. Nu ja- vieta tukša nestāvēja. Tāpēc sāku interesēties par jauniem klientiem manam mazajam biznesam. Ap meitenes gada vecumu nāca labs piedāvājums algotam darba, kuru, protams arī pieņēmu ar prieku. Darba diezgan daudz, bet darba laika ietvaros tieku galā, un algu maksā tādu, kādu sākumā paprasīju. Bet arī klienti sāka rasties vairāk. Tā nu sēžu darbā, papildus īrēju mana darba devēja ofisā darba vietu un brīvos brīžos strādāju saviem personīgā SIA klientiem. Šobrīd man ir divas palīdzes, kas no saviem darbiem brivajā laikā strādā man.

Man personīgi mājās strādāšana beidzās ar fiasko- ģimeni traucēja pat datora taustiņu skaņa, kur nu vēl gaisma, papīra caurumotāja vai skavotāja skaņas. Taču arī šobrīd, kad darbavieta ir pārsimt metru attālumā no mājām, ir visai grūti. Mazā pele zina, kur mamma ir, garām neaizmānīt

Esmu vienīgā iztikas līdzekļu pelnītāja ģimenē. Kā jau no stāsta sākuma noprotams, meitenītei veselības problēmas. Viņu nevar uzticēt nekādai auklei. Ar vīru izlēmām, ka man labāk padodas naudas pelnīšana, bet viņš ir pacietīgāks saskarsmē ar bērnu. Viņš likvidēja savu biznesu, es savu paplašināju. Tomēr šobrīd, kad mazajai ir 3 gadi, es sāku izdegt. Problēmas ar bērna aprūpi saistītas ar viņa miegu, kas nozīmē nemiegu mums, vecākiem. Tātad, ierobežotas iespējas atpūtai. Tiesa gan,. tam visam jau procesā ir veiksmīgs atrisinājums. Meitiņai veiktas daudzas operācijas, un pēdējā dod reālu cerību, ka dzīvībai bīstamie apstākļi ir novērsti.

Mēģināju savā darbā iesaistīt lielo puiku (16 gv), taču neizdevās, viņš dabu darīja tik ilgi un negribīgi, ka man apnika. Toties vasarā ar prieku viņš strādāja kokzāģētavā

Esmu grāmatvede.

ievux_s

Arī es pieteicos grupā! Tad pastāstīšu sīkāk savu situāciju!

ellux2

Es ar velos pie jums!

ināriņa

vēlos pieteikties grupā. palšlaik esmu BKA un ir arī 6.gadnieks, DD jau pirms grūtniecības pateica, ka nevēlas DN, kuram limo bērni utt....tāpēc ar šausmām domāju, ko darīt. labprāt ņemtos ar savu biznesu, bet trūkst ideju.

esmu kā izēsta ola, kuras čaumalu vējš dzenā pa Rīgas ielām...

sēžu Čarlstonā un dzeru mazu mazītiņu kafijas krūzīti, un nezinu vai par to ir samaksāts...

12345

Es gribu mājās!!! Un pašnodarbinātība vai savs mazais biznesiņš būtu vienīgā iespēja. Neesmu jauna, ir šādas tādas gadu problēmas (sāp krusti un kājas), pilnu darba dienu nemaz nevarētu nostrādāt, nervi arī dzīves paplūkāti.

Manā dzimtajā pilsētiņā ir diezgan knapi ar bērnu apģērbu un apaviem. Varētu pārmaiņas pēc vest no Krievijas (kamēr citi ved no citurienes) un tirgot.

Nav ne sākumkapitāla, ne telpu.

Pamatprofesijā, baidos, būs zaudēta kvalifikācija pa Anglijas gadiem.

Varu sākt ar tirgošanu internetā tepat no Anglijas. Nav ne jausmas, kas jādara un kā jāsāk. Ir bijušas problēmas ar banku, līdz ar to nevaru (Anglijā) atvērt normālu pilnas darbības kontu (tādu, ko var pievienot PayPal un kārtot norēķinus).

.

Sveikas! Man ir arī savs MU (mikrouzņēmums) pašnodarbinātā, fiziskā persona, strādāju ar klientiem nu jau gadu.. man ir izplanots savs darba laiks un grafiks esmu pati sev kungs un pavelnieks.. Sākumā arī ilgi domāju, kas un kā..bet tomēr riskēju un.. 1 gadiņš man bija kucēnu slīcināšana.. Pats trakakais ir Nodokļu sistēma un kādu tieši pašnodarbināta statusu izvēlēties, jo tie ir dažādi un diezgan sarežģīti!

Iedrošinu arī citas sievietes un jaunas meitenes sevišķi, pēc BKA veltīt vairak laika mazajam un savam biznesiņam.. Nekad nekas nebūs uzreiz, bet.. palēnām, un pēc gadiem 5 varēsi atvērt savu lielo uzņēmumu

ķermeņa masāža, arī mazuļiem, kuriem tā ir ļoti nepieciešama, ja nu gadījumā ir problēmas ar kustības traucējumiem vai tonusiņu, cena ir pieejama ik vienam!

bet es uzspļaušu diskriminācijai par sievietēm un ierakstīšu savas pardomas un novērojumus

man ik pa laikam uznāk iekāriens "gribu pats" utt. agrāk dažus projektus uztaisīju ārpus darba, un novērojumi līdzīgi, kā paziņām, kuri strādā vai nu papildus darbus vai "no mājām" -

1) apkārtējie nesaprot, ka tu strādā esot mājās - "lūdzu padod ūdeni", "apskaties, ko sīkie tur ņemas" utt.
itkā sīkums, tomēr galvu nojauc
2) idejas ir lētas, tās nav vērts sargāt vai gaidīt "lielo ideju" - svarīgs ir kā tu šo ideju realizē.
3) mūsu valsts ir nepateicīga vieta, kur mēģināt veidot mazo biznesu, principā ir praktiski neiespējami "bootstrapot" - tas ir visus ieņēmumus izlietot uzņēmuma augšanai. piemēram es gribētu firmu, kurā strādāt bez atalgojuma un visus līdzekļus novirzīt pamatkapitālam, utt. tas nav iespējams, man *ir* jāsaņem alga.

sameklēšu dažus interesantus rakstiņus, grāmatas un tādas lietas, kas ir bijušas noderīgas vai iedvesmojošas, varbūt šeit kādi vai kādam noder

Colorless green ideas sleep furiously

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18229168