Vaicā bērnu gastroenterologam

Administrācija

Slēdza Avesta.
Administrācija

bkusUzdod jautājumus Bērnu klīniskā universitātes slimnīca speciālistam par kuņģa un zarnu trakta slimībām, to ārstēšanu un izmeklēšanu. Ārsti atbildēs 72 stundu laikā. Jautājumus var iesūtīt šeit – forumā, vai arī var sūtīt uz Cāļpastu. Atbildes publicēsim forumā.

Lūdzam ņemt vērā, ka atbildēm ir informatīvs raksturs, jo objektīvi nav iespējams sniegt atbildes neapskatos bērnu.Puikam (tūlīt būs 5gadi) vakarā bieži sāp vēderiņš. Analīzes taisītas, vēdera USG arī. Neko sliktu neatrod. Tad nu sāku domāt, ka varbūt tas ir kuņģis. Vai prasīt ģimenes ārstam nosūtījumu uz "kobru". Vai to taisa vispārējā narkozē? Un vai vispārējā narkoze bērnam šādiem izmeklējumiem ir pieejama tikai Vienības gatvē?

pumpucis

Puikam (10 gadi) ir problēmas ar sabalansēta uztura uzņemšanu. Ēd piena produktus, putru, maizi, kartupeļus, vistas gaļu (1-2x nedēļā). Citus dārzeņus nemaz (ļoti reti zaļu burkānu), no augļiem ābolu, bumbieri (reti). Ļoti izteiktas garšas un smaržas izjūtas. Gadu atpakaļ ēda arī riekstus. Uztrauc ka 'ēdamo" produktu klāsts visu samzinās. Ārpus Latvijas veiktajās USG atklāja ka nepietiekami izdalās žults. Ģ/ā uzskata ka nekādi papildus izmeklējumi nav jāveic. Nodotās analīzes nekādas problēmas neuzrāda. Nerologs izteica aizdomas par autiskā spektra traucējumiem. Vai tomēr būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi?

Labdien!

Bērnam laktozes un govs piena olbaltuma nepanesība. Vai ir iespējams lietot kādus probiotiķus, no visiem, ko esam mēģinājuši, uzreiz ir šķidra vēdera izeja. Vai tas saistīts ar nepanesībām, vai arī būtu vēl kaut kas jāpārbauda, kādēļ tieši no tā saucamajām "labajām baktērijām" ir tāda reakcija?


Labdien, esam pierakstījušies uz konsultāciju pie gastroenterolga BKUS, rakstīju janvārī un maija beigām rinda.

Bērnam 5+ gadi, diagnozes enkoprēze vēl nav, bet balansē uz robežas. Proti, dienām nav vēdera izejas (pat 7 dienas), līdz ar to smērē apakšveļu. Kad vēdera izeja ir- aizcietējumu nav (pēc konsistences). Ārstu padomi līdz šim - ēst visu, kas veicina vēdera izeju. Ir tikai nieka problēma - bērns nav dabūjams ēst ne kivi, ne plūmes, ne bietes. Ēd "parasto" bērnudārza ēdienu. Ēd labi un daudz. Mēģināju dot dažādas zāles - Duphalac, Gutalax, Eucorbin, Forlax - nekādu ietekmi uz bērna organismu nav. Ģimenes ārste uzskata, ka vecuma krīze - bērns šādi mēģina ietekmēt vecākus, tātad psiholoģiska problēma, kas pāries. Ieteica labāk līmēt uzlīmes sienas kalendārā pie katras izdošanās.
Šobrīd - februāris/marts mums ir veiksmīgs (tā arī rakstu daudzskaitlī), situācija ir uzlabojusies, kalendārs pilnāks ar uzlīmēm, nav 7 dienu "neuzlīmju" perioda. Jautājums - vai šādas situcāijas tomēr prasa kaut kādu ārstēšanu? Varbūt kamēr maija beigās tiksm pie ārsta nemaz nevajadzēs.
USG bērnam taisīts, nekādu noviržu nav.

Labdien! Bērnam 5 gadi, un ir šad un tad gremošanas traucējumi - ārts teica lietot Jogurt kapsulas, ka tas var noverst gremošanas traucejumus un līdz ar to arī palielinas organisma aizsargspējas, stiprinas imunitāti. Vai papildus medikamentiem Jogurt kapsulas var palīdzēt?

Labdien! man bērnam, kad bija problemas ar gremošanu Jogurts palīdzēja, īpaši patika, ka viņu var iedot arī mazam bērnam, pašlaik nekādu problēmu nav, bet laiku pa laikam profilakses dēļ dzeram to Jogurtu

Labdien, puikam maijā būs seši gadi. Pēdējos mēnešus bieži sūdzās, ka sāp vēders - citreiz saka, ka ap nabu, citreiz, ka viss puncis. Bērns spēlējās, lēkā, skraida, ir jautrs un aktīvs, bet ik pa laikam pienāk un saka, ka vēders tomēr sāpot..

Vederam taisīts USG un rentgens. Taisītas arī fēču/urīna analīzes. Visi rādītāji normā..parazītu arī nav. Vēdera izeja normāla un regulāra. Vai ir vēl kādas analīzes, kuras varētu/vajadzētu veikt šādā gadījumā? Vai būtu lietderīgi apsvērt iespēju taisīt "kobru"? Paldies.


..Ko Tu man vari padarīt - aiz manis zvaigznes! /Rainis/

Ir tik daudz cilvēku, kas Tev teiks, ka Tu nevarēsi. Bet tas, ko Tev atliek darīt, ir apgriezties un teikt - skaties!

Labdien!

Vai no maisījuma Friso Pep Ac var būt ūdeņaina vēdera izeja? Temperatūra nav, vēdera izeja vienu vai divas reizes dienā, bet tik šķidra, ka viss iesūcas pamperā. Nodevu koprogrammu, bet vēl gaidu rezultātus. Kādas analīzes vēl būtu vajadzīgas?

Lietojam Biogaija, bet labāk nepaliek.


Labdien!

Jautājums par zīdaini - 5,5mēn., krūts bērns.

3,5mēn. vecumā saslima ar iesnām un bronhītu (tika ārstēts ar inhalācijām ar Ventolin un Pulmicort), reizē ar šo slimošanu vēdera izeja kļuva šķidra, gļotaina, zaļgana, ar skābu smaku, reizes 4-5 dienā. Bērna ārste ieteica bezpiena diētu un Biogaija, uzskatīja, ka nav saistības ar slimošanu, bet ar manis apēsto. Lēnām kaka kļuva retāka, pēc apm 3-4 nedēļām gļotas it kā pazuda.

Šobrīd vēdera izeja ir 1xdivās dienās, krāsa dzeltena, bet konsistence tāda, ka gandrīz viss sasūcas pamperā (stipri šķidra), smaka viegli skābena. Bērns omulīgs, ar dzīvi lielākoties apmierināts. Vai pie šādas vēdera izejas man būtu jāveic kādi izmeklējumi bērnam, jeb jāpieņem, ka manam bērnam tā ir norma? Jāpiebilst, ka svara pieaugums labs, izņemot slimošanas mēnesi, kad uz 4mēn. vecumu bija tikai +380g.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18243633