Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sertificēta aukle un pabalsts

krupiite30

Labdien!

Vai kāds varētu ieteikt, kur var palasīt, kā izveicama tā procedūra, lai mūsu aukle saņemtu pabalstu no pašvaldības/valsts (kas nu to pasākumu atmaksā)?

Varbūt kāds var vienkāršiem vārdiem izskaidrot, ar ko sākt un kur vērsties? Vai tas ko maina, ja auklīte ir pensionāre? Vai tas kaut kā nemaina pensijas izmaksāšanas kārtību?

Nu vispār, ļoti daudz jautājumu un nesaprašanas.

Meka

1.Jāsāk ar to, ka Jūsu auklītei ir nepieciešams sertifikāts (to var nokārtot izejot kursus, kuri tiek organizēti arī īsā apmācības programmā).

2.Tālāk auklei ir jāreģistrējas kā nodokļu maksātājai (izvēloties sev piemērotāko nodokļu maksāšanas veidu) un jādodas arī uz IKVD ar iesnieguma iesniegšanu par to, ka aukle būs aukles pakaplojumu sniedzējs.

3.Tad tiek slēgts līgums ar vecākiem.

4. "Jāsauc" uz aukles pakalpojumu sniegšanas vietu Veselības inspekcija (atkal dokumentu iesniegšana).

5. Dokumentu iesniegšana Domē.

Papildināts 06.05.2014 13:13:

Pensijas izmaksu tas neiespaido. Vienīgi kā pašnodarbināta persona aukle patur nodokļu grāmatiņu pie sevis, viņa nevar būt nodarbināta citā darba vietā.

Man nav skaidrs tikai viens ja manām bernam ir 9.mēneši bērnudārza kurā stāvam rinda ņem no 1,5 ja es tagad eju strādat vai es varu ņemt tādu aukli un vai tas likums attiecās arī uz mani!Kaut kur lasīju ka uz tādu var pretendēt bērns no 1.5 gadu vecumā ja nav vietas bērnudārza!?

Sauļuxs

Niki987
pareizi lasīji, atbalstu no valsts var saņemt no 1,5 gadu vecuma.

mani atkal nomoka jautājums, kā notiek atbalsta saņemšana. mēs nosūtījām pirmo pieprasījumu, bet nekur jau konta nr. nefigurē, tiklai atteikuma gadījumā IKVD nosūta rakstisku atteikumu.

Aigun

Sauļuxs
mēs nosūtījām pirmo pieprasījumu, bet nekur jau konta nr. nefigurē
nepareizi - atskaitē IZM galvgalī figurē bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja dati un arī konta numurs - kur ko un kā sūtījāt? te atskaišu formas gan privātajiem b/d gan "auklītēm"

http://izm.izm.gov.lv/nozares-politika/izglitiba/vispareja-izglitiba/aktualitates/10183.html

Nav nekā tāda, ko cilvēka sirds nespētu saprast, ir tikai lietas, ko cilvēka prāts atsakās pieņemt..

Sauļuxs

paldies par info, tā iet kad ar diviem trinekļiem pie sāniem lasa, es protams paķēru vecos noteikumus, kas bija spēkā līdzb decembrim. pirmdien zvanīšu jautāšu ko darīt, pārsūtīt vai konta nr. tāpat ņems pretī.

Meka
Tavs pieminētais 4 punkts mums nebija, neviens uz mājām nebrauca skatīties.

Meka

Fanija
Tā ir obligāta prasība no š.g. 1. janvāra.

Katrinaaaa

Meka
Nu ja sniedz pakalpojumu savā dzīesvietā tad nav tāda noteikuma.

11. Fiziska persona, kas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā reģistrējusies kā individuālais komersants vai Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs, sniedz pakalpojumu un nodrošina šo noteikumu 10.3., 10.4., 10.6. un 10.7.apakšpunktā minēto prasību izpildi. Šo noteikumu10.4.apakšpunktā minētā prasība neattiecas uz pakalpojumu, kas tiek sniegts fiziskas personas dzīvesvietā. Fiziska persona, kas sniedz pakalpojumu savā dzīvesvietā, saskaņo bērna uztura ēdienkarti ar pakalpojuma saņēmēju.

Tas pēc likuma.

http://likumi.lv/doc.php?id=258873

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18247315