Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sertificēta aukle un pabalsts

krupiite30

Aukļu kursi - 100euro, par iestādēm var uzzināt Izglītības kvalitātes valsts dienestā, pazvaniet un jums visu izstāstīs. Kuras iestādes ir licenzētas, iedos pat telefonu (67222504)

Auklei ir jāiziet samāriešu kursi - 30euro

Tad auklei jāiziet pie ģimenes ārsta, lai saņemtu sanitāro grāmatiņu. Izmaksa +/- 40euro

Aukle raksta iesniegumu izglītības kvalitātes valsts dienestam. (67222504)

Aukle reģistrējas VID, kā patentmaksas maksātājs (43euro mēnesī, jāmaksā mēnesi uz priekšu), vai mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs.(9% no ienākumiem, jāmaksā reizi ceturksnī)

Vecāki iesniedz Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments iesniegumu, ka vēlas saņemt līdzfinansējumu. (67026816)

Aukle mēneša beigās aizpilda iesniegumu par veikto pakalpojumu, naudu gan aukle saņems diezgan vēlu. Lai gan likums nosaka, ka 10 darba dienu laikā, reāli dzīvē jāgaida mēnesis Tātad aukle pirmos 2 mēnešu strādās bez ienākumiem, bet pirmajos mēnešos ir lieli izdevumi, aptuveni 250euro.Meka

Tā arī biju domājusi.

kukulite
Jā, tā ir, valsts ieskaita naudu diezgan vēlu, piemēram aizpildīto iesniegumu par veikto pakalpojumu iesniedzu 6 maijā, līdz šodienai auklei vel nekas nav ieskaitīts. Pašvaldība gan ieskaitīja savu daļu 2 dienu laikā.

Papildināts 22.05.2014 09:01:

Tad auklei jāiziet pie ģimenes ārsta, lai saņemtu sanitāro grāmatiņu. Izmaksa +/- 40euro

šitas punkts mums arī nebija jākārto, ja pieskata privāti mājās, tad nav vajadzīga sanitārā grāmatiņa.

Man mamma skatās mazo, nokārtoja visus sertifikātus. Tagad jāiet prasīt nauda. Tur ir jāuzrāda līgumā noteiktā summa, vai es varu rakstīt 142 EUR, lai sanāk mazāk maksat nodokļos?


Cik auklīte saņems uz rokas, ja saņemts pabalsts 185 EUR apmērā.

Neapliekamais minimums 75 EUR, tas nozīmē, ka 110 EUR-26%=83.6eur + 75=158,60 EUR? Vai tas būs vienīgais, ko auklīte nodokļos samaksās, ja reģistrēsies VIDā kā saimnieciskās darbības veicējs?

Ja bērna mājās auklītei atļauts pieskatīt vēl vienu bērniņu, tad PVD atļauja arī vajadzīga? Un cik naudiņas tad auklītei jāmaksā.

185eur no vienas ģimenes

228 eur no otras ģimenes.

Kas tā par patentmaksu?

Katrinaaaa

Ja reģistrējās kā mikronodokļa maksātājs, saimnieciskās darbības veicējs, tad nav nekāds neapliekamais minimums. No summas, kas ienākusi kontā veicot saimniecisko darbību jānomaksā 9% nodoklis. Ap 40 EUR mikronodoklis. Ja maksāsi patentu, tad katru mēnesi konkrētu summu, cik noteikts. Vecā summa bija Rīgā 50Ls, ārpus Rīgas 30Ls. Jāskatās kas izdevīgāk. Ja aukle savā dzīvesvietā, vai bērna dzīvesvietā sniedz savu pakalpojumu, tad nav PVD atļauja jākārto.

kukulite
iesniedzu 6 maijā
iesniegums jāiesniedz ne vēlāk, kā 5. datumā katru mēnesi, citādi par to mēnesi valsts var nepārskaitīt!

zalagaida
ja Jūs ar aukli noslēdzat līgumu par summu, kas nepārsniedz minimālo mēnešalgu - 320 eur un aukle ir reģistrējusies VID kā pašnodarbinātā, tad viņai tiek piemērota pazeminātā nodokļa likme, kas ir 5% no ienākumiem - tiem, kas Jums līgumā. Nekādi citi nodokļi nav.

Par patentmaksu Katrinaaaa jau pateica.

Kursi ir pieejami BUTS (pagājušā gada beigās kursi vienu dienu bija bez maksas, bet, ja gribēja padziļinātos tad tie maksāja 30 Ls + eksāmena maksa, tā atkarīga no eksāmena licēju skaita)


Paldies, Katrinaaaa, Odrijaaa!

Ja arī noslēdzu līgumu ar aukli par tiem pašiem 180 EUR, tad sanāk maksāt tik 5%.

Tad sanāk, ka maksimums, ko var saņemt par vienu bērnu ir 185eiro (pašvaldība+valsts)?

Ja pašvaldība maksā 142 eiro, tad no valsts var saņemt tikai 43eiro?

Pareizi saprotu?

Pēdējās izmaiņas: tp, 16.07.2014 22:48.


Katrinaaaa

tp Nu tā gluži nav. Katra pašvaldība lemj atbalstīs vai neatbalstīs lielāku līdzfinansējumu. Piemēram, Jelgavas pašvaldība neatbalsta un sanāk par pilnu mēnesi 142eur no valsts un viss, savukārt Ozolnieku pašvaldība atbalsta un maksājums dalās 110eur pašvaldības daļa, 75eur valsts līdzmaksājums. Dzirdēju, ka Salaspilī esot ap 230eur valsts + pašv. līdzfinansējums.
To vislabāk noskaidrot pašvaldībā, kur ir deklarēts bērns.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18247315