Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sertificēta aukle un pabalsts

krupiite30

Sveikas. Padalīšos ar mūsu pieredzi.

Vairāk laikam noderēs tām, kas ņem aukli ne no malas, bet paši piedalās aukles noformēšanā no paša sākuma. Mums pusotra gada palika decembra sākumā.

1. solis: Jāiziet kursi. To labāk jau izdarīt laicīgi, lai kad bērnam jau ir 1 gads un 4 mēneši, šie kursi jau ir izieti un par to nav jāuztraucas. Ja ir pedagoģiskā izglītība, tad viss vēl vienkāršāk, jo ir tikai jānokārto eksāmens un āmen.

2. solis. Kad bērnam ir 1 g un 4,5 mēn. (ātrāk nav jēgas, turklāt ir iespēja, ka var atteikt, jo vēl ir par agru), ejam formēties uz VID. Izvēlamies sev piemērotāko saimn. darbības veidu. Tā kā mūsu potenciālā aukle ir pensionāre, tad mums visizdevīgāk bija formēties kā patentmaksas maksātāji. Jo gadījumā, ja par iepriekšējo gadu auklei nav bijuši ienākumi, vai arī tie mazāki par 3000eur/gadā, tad var pretendēt uz samazināto patentmakus, kas ir tikai 17 eur/gadā, nevis 43 eur/mēn, kā pārējiem. Samazināto patentmaksu var maksāt tikai kalendārā gada ietvaros, tātad šogad var tikai par šogadu maksāt līdz 31.12.2015.Tāpēc mēs formējām no 01.01.2015., jo arī par samazināto patentmaksu jāgaida atbildi 10 darba dienas (bet nauda jāieskaita kontā 2 dienu laikā, pēc reģistrēšanās). Un nez kāpēc, jāmaksā tieši no aukles konta.

3. solis. Kad VID ir iesniegti dokumenti, uzreiz var doties uz IKVD, negaidot atbildi. Reģistrējoties IKVD, jārēķinās, ka būs jāgaida atbildi 3 nedēļas, līdz 1 mēnesim. Atbilde būs pašiem jāčeko viņu mājaslapā, jo IKVD nekādīgi nepadod ziņu, ka ir pieņēmuši lēmumu. Mums mājas lapā aukle ierakstīta bija jau 19.12., a es gaidīju no viņiem atbildi uz e-mail vai vēl kā, un iedomājos apskatīties mājaslapā tikai 29.12. Kautkā biju to palaidusi garām. IKVD atsūtīja oficiālu apstiprinājumu tikai 19.01., tātad pēc mēneša.

4. solis. Kā tikko IKVD ir atjaunojusi datus mājaslapā un jūs varat atrast aukles vārdu bāzē, tad uzreiz var doties uz pašvaldību (ja protams pašvaldība jums kaut ko maksā). Var vienlaicīgi piereģistrēt aukli pašvaldības bāzē un iesniegt pašvaldībā pieprasījumu uz finansējuma saņemšanu). Ja pašvaldība neko nemaksā, tad var mierīgi gaidīt mēneša beigas, lai iesniegtu IZM atskaiti par pagājušo periodu, lai dabūtu finansējumu. Bet protams no tā brīža, kad bērnam ir palicis 1 g 6 mēn.

Kopsavilkums.

Pentere sanāk pailga, tāpēc nevajag vilkt garumā, bet par agru arī nav jākārto, jo tad var saņemt atteikumu.

Manuprāt, 6 nedēļas tam visam pilnīgi pietiek. (ja neskaita aukļu kursus). Tā lai nav jāiespringst un uzreiz, kā tikko bērnam paliek 1 g un 6 mēn. var pretendēt uz pabalstu.

Bet tas ir tā vērts. Gaidīsim pirmo naudiņu.Atrakstīšos, kā būs. IZM auklīte atskaiti iesniedza caur www.latvija.lv 30.01.15.


Meka

Pastāstiet, lūdzu, kā jāiesniedz atskaite caur latvija.lv? Netiku gudra un beigās nosūtīju pa pastu

Kā tagad notiek maksāšana? Tāpat - velk garumā līdz mēneša beigām? Kā ir ar pārbaudēm - pie kādas tāda ir bijusi?

Meka

e-iesniegumi


Papildināts 06.02.2015 12:51:

Fuj cik nesmuka bilde sanāca. nosūtīšu uz CP


kā tur īsti bija-tajā pieprasījumā IZM-dienas, kad aukle nestrādāja, skaita visas kalendārās dienas vai tikai darba dienas?

Un kas īsti ir domātas-Maksa par bērnam sniegtajiem pakalpojumiem.?

maksa, kas norādīta līgumā ir jau nākamā aile, tur tā kā viss skaidrs, bet kas tās par augstāk minētajām maksām?

Meka

Aj, CP arī tāda pat kvalitāte. atsūti e-mail

Papildināts 06.02.2015 12:55:

Prasmīte
Apmaksā vienīgi darbadienas. Tātad janvārī tā ir 21 darbadiena.

Papildināts 06.02.2015 12:57:

Prasmīte
Tajā ailē raksta 142 eur


Meka

maigums
Paldies!

Bastita

Simbasamba
Maigums
Meitenes, sirsnigs paldies jums par detalizetu skaidrojumu

Blue Lotus

Sveikas!
Varbūt kāda var atsūtīt līguma paraugu ilze.gabrena@inbox.lv

Pēdējās izmaiņas: Blue Lotus, 08.02.2015 14:37.

Blue Lotus
Šeit 2. punktā ir pievienots arī līguma paraugs.

Papildināts 09.02.2015 10:34:

Atskaitos. Ķekavas pašvaldība naudiņu ieskaitīja par janvāri jau 06.02.15


Zaipukje

Oki, paldies par atbildēm!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18247315