Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sertificēta aukle un pabalsts

krupiite30

Katrinaaaa

Man kāreiz Salaspils pašvaldība sanāk. Es to pēc tiem MK noteikumiem sapratu, bet, visticamāk, ka noteikumus nemāku pareizi lasīt .

Mums auklīte būs radiniece, bez pieredzes šajās lietās, tikko aukļu kursus, samariešus pabeidza, tagad kārto medicīnisko grāmatiņu. Man viņai būs jāpalīdz ar to VID un IKVD tikt galā, bet pašai sajēgas nav diezin cik daudz. Jo vairāk lasu, jo mazāk saprotu. Tagad nesaprotu, kādu nodokļu maksāšanas režīmu viņai ieteikt. Sāku lasīt likumu par patentmaksām.... Vnk- eju nošauties. Nav mans lauciņš tie MK noteikumi, nudien....

Papildināts 16.07.2014 23:16:

Tajā aukļu infografikā bija minēti arī tie 5%, bet, lasot noteikumus, saprotu, ka vairs nevar reģistrēties par fiksēto 5% nodokļa maksātāju? Tad atliek tikai MUN, lielie nodokļi no saimnieciskās darbības veikšanas un patentmaksa, pareizi?

Tad jau laikam ar vienu bērnu visizdevīgāk reģistrēties kā MUN, bet tās atskaites katru ceturksni utt. Patentmaksa sanāk dārgi- proporcionāli liela daļa no ienākumiem.... Visvienkāršāk atkal šķiet, ka ir to patentmaksu maksāt.

vajadzēs apgaismību

Katrinaaaa

tp IKVD reģistrācija iet ilgi sanāk noteikti savas 3-4 nedēļas. Bet tur vienkārši jāaizpilda veIdlapas un tās var nosūtīt viņiem pa pastu. Es drošības pēc piezvanīju vai vēstule ir saņemta un process uzsākts. VID vienkārši aiziet un piereģistrējās. Tad pēc nedēļas saņems apliecību. Grūtāk ir saprast to atskaites nodošanu kā pareizi aizpildīt, nu tur ir ko padomāt, ja nav kāds draugs grāmatvedis. Cik es pētīju, tad mikrouzņēmuma nodokli 9% ir ērtāk maksāt. Tad vēl jāizburās cauri atskaišu sagatavošanai, nu kad ir dalītais maksājums, man bija jāslēdz līgums ar Ozolnieku pašvaldību. Katru mēnesi jānes atskaite, tāda pati ko sūtu uz IZM un rēķins jāizraksta ar to man gāja grūtāk, pirmajā menesī, jo nebija pilns mēnesis. Teikšu godīgi to visu varēja vienkāršot, jo reāli atsit vēlmi to darīt. Un ja cilvēks neuzņēmīgāks var ar neko nesaprast!

Vai es pareizi saprotu, ka ja cilvēks strādā "valsts" darbu, tad par sertificētu aukli nevar kļūt?

madry Ja, strādā valsts darbu, nevarēsi kļūt par sertificētu auklīti.

Patentmaksa ir vis lētākais un vienkāršākais modpkļu maksāšanas veids. Aukle mēneša sākumā nosūta VID iesniegumu, ka vēlas maksāt patentmaksu, pārskaita valstin 43eiro un lieta uz mēnesi darīta.
Patentmaksu var maksāta, ja gada ienākumi no auklēšanas nepārsniedz 50000€, tātad virs 2000€ mēnesī. Un katru mēnesi raksti iesniegumu un skaiti naudu vidam un nekādas gada deklarācijas nav jāpilda.

Apmēram esmu sapratusi kā notiek procedūra... Tik nav skaidrs par līgumu, ko slēdzu ar aukli! Ir kāda gatava forma? Nesaprotu to punktu.. Un es varu nenorādīt, ka auklei ko maksāju no saviem līdzekļiem?

Katrinaaaa

kukulite
Nu jāskatās cik auklei ir ienākumi, ja piemēram aukle saņem 142eur valsts līdzmaksājumu un no tā nomaksā patentu 43eur uz rokas paliks 99eur. Jā maksās mikrouzņēmuma nodokli 9% no 142eur nodoklis būs 12.78eur, Ir taču atšķirība, bet protams katram savs.

fi-fii
Varu iedot līguma paraugu uzraksti CP savu e-pasta adresi. Mēs norādījām simbolisku vecāku līdzmaksajumu 20eur + valsts līdzmaksājums.

Katrinaaaa
Paldies... nosūtīju CP.

Katrinaaaa

fi-fii nosūtīju e-pastu.

mazaaraganina

Sveikas!
Varbūt kāda var palīdzēt arī man. Man sekojoši jautājumi:
1) Vai auklei drīkst būt cits algots darbs (privātā uzņēmumā)? Nekur tādu info neatrodu (varbūt nepareizi meklēju). Jo lieta tāda,ka aukle nepieciešama pilnu slodzi,taču pēc maiņu grafika,3-4 dienas nedēļā,bet pa 12h. Un mana mamma mierīgi varētu auklēšanu apvienot ar pamatdarbu.
2) Vai ir kādi vecuma ierobežojumi auklei,piem.,70gadīga vecmamma drīkst auklēt?
3) Ja es aizeju BKA ar nākamo bērnu,vai tāpat šim varu turpināt izmantot valsts finansējumu auklei?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18247315