Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sertificēta aukle un pabalsts

krupiite30

Man tāds mazs un vienkāršs jautājums - ja bērns pie aukles nav visas darbdienas, piemēram, saslimst un paliek mājās - vai par šīm dienām auklei līdzfinansējums netiek maksāts? Nojaušu, ka tā (jo iepriekš lasīju, ka bijis nepareizi aprēķināts un par maz izmaksāts), tikai gribu pārliecināties.

~cranberry~

Mis sJū
Ja ir ārsta zīme par slimošanu, tad maksā. Aukle atskaitē atzīmē, ka nav bijis slimības dēļ. Gadā apmaksā precīzi vairs neatceros, 60 vai 40 slimošanas dienas.

Papildināts 23.11.2017 15:01:

Upenite
Pensionāriem, ja nemaldos ir krietni mazāka patentmaksa, piezvaniet uz VIDu un uzjautājiet. Protams omītei būtu izdevīgi, jo tā tomēr būtu kāda papildus naudiņa par darbu. Vai jūs domājat, ka tā nauda pienākas jums?

~cranberry~
Protams, naudiņa būtu mammai nevis man! :-)

ancete

Labdien! Man ir 2 bērni un esam atraduši aukli. Vēlos saprast, vai vispār varu cerēt uz līdzfinansējumu, bet mani nomoka daži jautājumi. Būšu ļoti pateicīga, ja kāda spēs rast atbildi uz tiem.

1) zinu, ka bērnam jābūt bd rindā un viņš nedrīkst būt pat uzaicināts kādā no BD, bet lielākajam drīz pienāks rinda. Vai drīkstu viņu izņemt no īsākās rindas vai arī automātiski zaudēšu līdzfinansējumu? 2) Vai varu lūgt finansējumu abiem bērniem? Zinu, ka jaunākajam jābūt vismaz 1.5 gadam 3) vai pareizi sapratu, ka auklei ar pedagoģisko izglītību nav jāiet kursos, bet tikai jānokārto saistības ar VID un Rīgas domi?

ancete
Ja bērns stāv bērndārza rindā un sasniedzis 1.6 gadi,bet nav ticis b/d,viņš var pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu.Auklītei ir jābūt iekļautai aukļu reģistrā un mamma caur e-riga atrod to auklīti un noslēdz ar viņu vienošanos.Es pati esmu sertificēta auklīte,kura iekļauta aukļu reģistrā un nekas sarežģīts tas nav.:-)

Par visiem jautājumiem variet piezvanīt pa tālruni 67026817 Indrai Kalniņai.

Priecīgus Ziemassvētkus.

Mani arī personiski ļoti interesē atbilde uz ancete jautājumu, kas ir 3) - kā ir tad, ja ir jau tā augstākā pedagoģiskā izglītība...

Sveikini! Man tāds nestandarta lūgums, vai jūsu pieredze! Vaii ir kāda auklite, kas piekristu formāli būt bērnam par aukli(pēc papīriem)? Vajadziga sercificēta, registrejusies nodoklu maksataja.

Sweetdream

ancete

Ja vēl ir aktuāli

1) Ja izņemsiet no īsākās rindas, bet bērns joprojām būs rindā uz bērnudārzu un vēlamais laiks būs pagājis - finansējumu saņemt var;

2) Jā, var

3) Jā, viss pareizi. Vienīgais - ja auklei nav vadītāja apliecības, tad jābūt izziņai, ka ir pabeigti pirmās palīdzības kursi.

Meka

Sveikas, auklītes

Vai kāda var palīdzēt ar informāciju, kas šogad notiek ar valsts obligātajām sociālajām iemaksām (nav mikro vai patents)? Cik īsti procenti ir jāmaksā?

Un kas ar veselības apdrošināšanu, jāmaksā klāt šim nodoklim?

Un kā ar izdevumu uzskaiti, kā pareizi tā ir jāveic, vai var likt dzīvokļa rēķinu, ja pieskatu savā deklarētajā adresē? Un vai šādā gadījumā man jābūt pierādījumam bankas kontā, ka apmaksāju pati šo rēķinu?

Sweetdream

Meka

Tas atkarīgs no Jūsu ienākuma (vairāk vai mazāk par 430 EUR mēnesī). VID savā mājas lapā ir publicējis materiālu, kur viss aprakstīts . Ja mazāk par 430 EUR - maksā 5% no ienākumiem pensiju apdrošināšanai, ja vairāk par 430 EUR - likme 32.15% kā jau pašnodarbinātai personai (šajā gadījumā veselības apdrošināšana jau ir iekļauta).

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18247315