Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Rotaļlietas 5-gadniekiem garam ceļam automašīnā

Patriša

Plānots doties uz Vācijas Legolandi ar automašīnu. Kopā ar diviem gandrīz 5 gadus veciem puikām (OMG!! ). Mašīnā ir DVD, tā kā kādu brīdi varēs multenes skatīties, bet no pieredzes - ilgi tas nebūs glābiņš.

Iesakiet kādas mantiņas/spēles, kas neaizņem daudz vietas un piesaista uzmanību uz kādu brīdi.

Tā kā viss brauciens plānojas uz dienām 10, tad apsveru pat 2 planšetnieku iegādi, lai tik kaut cik aizņemtu garlaikotos prātus ..


danucis

No savas pieredzes- berns visu celju gulj vai skataas pa logu. Ja skataas graamatu vai ko liidziigu, paliek slikta duusa. Taapeec nekaadas mantas liidzi neneemaam. Ir braukts ar 3 un 4 gadiigiem pat 6000km bez nekaadaam probleemaam. Galvenais pasai nestresot, ja apniik beernam seedeet, apstaaties kaut kur un ljaut beernam izskraidiities.


Говорите за моей спиной?Значит я впереди!Обсуждаете мою жизнь?Значит она интереснее вашей!Пытаетесь найти недостатки?Значит завидуете,Продолжайте в том же духе

Patriša

Manam patīk grāmatas, un runāt bez apstājas Bet visumā garos galalus vai nu guļ, vai skatās pa logu. Planšete noderēs. Noteikti ieplānojiet apstāšanos lai bērni var izkustēties. Es nekādus mantu maisus līdzi nestieptu. Interese būs īslaicīga un minimāla, tikai liekas pendeles un bardaks mašīnā.

Ja varu lūgt, lūdzu uzrakstiet man privāti kādas apmēram rēķinat izmaksas šādam braucienam, kā plānojat nakšņošanu, utt. Paldies jau iepriekš!


Nopirku speciāli kabatiņas, ko pieliek pie priekšējā krēsla. Tur meita salika visu, ko vēlējās - mazo suliņu, bārniju, čupa-čupsu, blociņu, mazas mantiņas. Vienmēr mašīnā mums stāv magnētiskā tāfele, uz tās zīmē, spēlējam desas. Garajos gabalos līdzi portatīvais ar kaudzi multenēm un planšetnieks, uzlīmju grāmata, krāsojamās un uzdevumu lapas (izprintētas, lai var mest ārā). Pagājušajā vasarā braucām uz Austriju. Izbraucām agri no rīta (4:00), tad meita gulēja, pirmā apstāšanās pauze uz 15min mums bija Lietuvas - Polijas robeža. Pēc kādas stundas - pusotras Polijā pie viena benzīntanka ieraudzījām bērnu laukumu, tur piestājām un ļāvām izskrieties, tad pusdienas Varšavā pie IKEA, atkal izstaigājāmies (tā bija garā pauze uz kādām 2h), vakarā ap 20:00 bijām viesnīcā uz Polijas - Vācijas robežas. Otrajā dienā braucām nedaudz - bija ieplānota kārtīga izstaigāšanās pa kalniem, nakšņojām kempingā pie ezera un tad trešajā dienā atkal agri izbraucām, pa vidu Zoo, vakarā bijām galapunktā. Nekādu kašķu. Atpakaļ braucām tieši no Legolandes. Izbraucām no rīta un ar pāris šopinga pauzēm un 2h pagulēšanu naktī benzīntankā bijām pēc pusotras diennakts mājās.


Mēs kāreiz šobrīd esam šādā ceļojumā, nobraucām pāri par 2000km ar 5gadnieci kurai neinteresē multenes un skats aiz loga. Līdzi ņēmu krāsojamās un uzlīmju grāmatas ar zīmuļiem, mazās lellītes (Polly Pocket) ar daudzām drēbītēm, ir arī planšete bet ar to ilgi neļaujam darboties. Pa ceļam spēlējām spēles, ir tāda grāmata "spēles ceļiem īsiem un gariem" vai kaut kā tā. Centāmies apstāties pietiekami bieži lai bērns izskraidās. Tāpat mums līdzi skrejritenis, lai var pieveikt lielākus gabalus un kad apstājamies lai izvingrinās kaut vai turpat benzīntankā. Lasījām pasaku grāmatu, bet nu tik un tā ceļš ļoti nogurdinošs un tagad domāju, ka atpakaļceļš būs vēl grūtāks, jo šurp ceļā skatījām bildes kurp brauksim, cik forši peldēsimies, dzīvosim pludmalē u.t.t., bet atpakaļceļā nezinu ko stāstīšu, ka braucam mājās - dārziņš ir beidzies, visi pulciņi arī.... Tāpat ceļam biju nopirkusi mazas dāvaniņa, nieciņus par ko meitai kaut uz nelielu brīdi prieciņš un aizņemtība. Mašīnā gatavojām putriņu un vēl uz labu laiku bērnu nodarbina čupačupveidīgie, vismaz pusstundu klusums mašīnā. Lai jauks ceļojums!

Mūsējie var ilgi izturēt bez gulēšanas. Piemēram, var celties 7 no rīta, aizbraukt līdz Klaipēdai, bez aizmigšanas, tad vēl pabraukāties, patusēt un vakarā knapi 21.00 noliekami gulēt.

Vienīgā cerība - turpceļā viens nakts brauciens ieplānots, tad, cerams, gulēs.

Muļķīgs jautājums par planšetēm, vai tajās ir pieejamas/var ielādēt spēles, kas strādā bez i-neta? Es nekad neesmu spēlējusi spēlītes un bērniem ar tādas vēl nav tikušas, tā kā man nav ne jaumas, uz kāda principa tās darbojas. Vai var būt atslēgta datu pārraide un bērns vnk izmanto planšeti spēlītēm?

Indza
Tev CP

Papildināts 22.05.2014 11:42:

Vispār - paldies par pieredzi, šādas tādas idejas jau noskatīju un noteikti gaidīšu vēl !

Mūsu gandrīz 4gadniekam planšete ļoti noderēja, tur bija dažādas multenes, laikam arī kādaspēle, kas bez i-neta ( ai, es pat nezinu, ko vīrs tur bija salicis). Bija arī kādas pāris mazās mašīnītes. Mūzika arī bija, ko tad lika mums klausīties un pats dziedāja. Izbraukājām bez problēmām.

Mums pēdējais atklājums - audiopasakas.

Patriša
Jā, ir spēles, kuras iet bez interneta. Neko vairāk par to nezinu, bet ir meitai saliktas planšetē kaudze ar tādām tieši izbraucieniem.

Mums pēdējais atklājums - audiopasakas.
Šis arī! Noklausījās vairākus diskus pēc kārtas. Un dziesmu diski arī. Mums mašīnā vienmēr stāv liels disku maks.

Lasu arī interesantas pasaku grāmatas - Karlsons, Pepija utt.


Izdrukātas uzdevumu lapas patiešām labas. Turklāt internetā ļoti daudz vietu, kur var atrast dažnedažādus uzdevumus. Piemēram, www.cirkulis.lv/krasosim, www.izkrasopats.lv, www.mazoekspertuskola.lv, kur uzdevumi latviešu valodā un visi arī krāsojami.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18249495