Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Norvēģija. Vasara pašā krāšņumā! :))

madzjinja

_Lee_

Mums arī ir beztermiņa uzturēšanās atļaujas, bet tā kā neesam Norvēģijas pilsoņi, ir jākārto atļauja bērnam. Tikko pati tam gāju cauri. Un sākumāazajam dos atļauju uz 5 gadiem, un tikai tad bērns varēs pretendēt uz beztermiņa uzturēšanās atļauju.

Par UDI ari nesen tik uzzinaju,ka tas ir jaizdara.

Ka var uzzinat,ka ir beztermina uzturesanas atlauja?Ta,,aktivizejas,,automatiski pec 5 gadiem ?

_Lee_

Tur jāskatās, kas ir uzturēšanās atļaujā rakstīts, mums ir Permanent residence, par cik atļauja ir angļu valodā.

Ja ir uz pieciem gadiem, tad jāsūta jauns pieteikums pastāvīgajai atļaujai.

Sveicieni pirmajā Adventē!

Laimiitee

Sveikas Norcēģijas meitenes! Kā jums klājas? Ā pie jums ar sniega daudzumu? Man te tie laikapstākļi dažkārt līdz vājprārm interesanti! Ja vienu dienu snieg un putina kā traks, tad otru jau lietus līst.. vai arī no lieliem mīnusiem nākamā car jau būt brīnumaini silts! Bet labā ziņa, ka Ziemassvētki tepat un dniegs nu noteikti nepaspēs nokust. Līdz ar to baltumiņš man šogad svētkos būs! Kā jūs pavadat svētkus? Norvēģijā, vai devāties uz Latviju? Par cik šodien man 38 nedēļas, tad, protams, es paliku te kopā ar lielo meitu. Nevaru blņandīties pa pasauli. Vīrieti gan palaidu uz Latviju pie dēla ar mierīgu sirdi. Bet pašas uzņēmām ciemos meitas omi no Latvijas. Nākošnedēļ tētis mans atbrauks. Takā viena galīgi neesmu! Būs interesanti svētkus pavadīt šeit. Bet foršii. Vakar sākām pušķot egli, šodien jāpabeidz pēdējie nieciņi! Ledusskapis arī pilns, tikai jāizdomā līdz galam ko lai sameistaro tam svētku galdam! Ledusskapī arī daži LV labumiņi, tad man pavisam liels prieks!

Lai jums visām gaiši un priecīgi šie svētki meitenes!!

Mēs Ziemassvētkus arī svinēsim Norvēģijā. Pie mums laikapstākļu ziņā tā pat - lietus mijas ar sniegu un visu laiku traks vējš. Lai gan nav tik traki, kā pirms dažām nedēļām, kad no kājām pūta nost .

Mums būs viens ciemiņš, viņa nesen ieradās Norvēģijā no Latvijas, un, lai viņai Ziemassvētki nebūtu jāpavada vienai, uzaicinājām ciemos. Galdā lijsim tradicionālos norvēģu ēdienus - pinnekjøtt, ribiņas, lutefisk ar bekonu, mandeļu kartupelīšus, zirņu putru, riskrem, kā arī ko latvisku - rosolu un ziemas labumus no Latvijas pagrabiem. Cepšu arī cepumus.

Gan jau būs arī skype tiešsaite ar Latviju.

Lai Jums gaiši un mīlestības pilni Ziemassvētki!

Laimiitee.. vēl pavisam nedaudz un mazais būs klāt Lasot tevis rakstīto, atceros to gaidīšanas laiku. Neticās, ka pagājis jau gads

Papildināts 23.12.2017 15:48:

.. un, protams, būs arī rupjmaize

Sveiki!

Varbut kāda nesen ir sagaidījusi savu mazulīti Norvēģija un varētu padalīties ar grūtnieču aprūpi šeit Norvēģija.

Dzeina.p
Kas tieši interesē?

Heege
Pie ka jāvēršas, kad esmu konstatējusi ka esmu gaidības? Vai iespējams uztaisīt asins analīzes lai apstiprinātu manas aizdomas? Vai man jāiet pie ģimenes ārsta?

Dzeina.p
Par grūtnieču primāro veselības aprūpi atbild ģimenes ārsts. Ja nav nekādu sūdzību (toksikoze, utml), tad īsti pirms 8.-10. grūtniecības nedēļas pie ārsta iet nav vērts, jo izņemot parunāšanos un ieteikumu dzert folskābi tāpat tev neviens neko tavā labā nevar darīt. Grūtniecības faktu visbiežāk viņi konstatē un apstiprina tāpat kā tu - ar hcg pārbaudīšanu urīnā. Pilnas hcg un pg analīzes kā LV Gulbja tradīcijā, šeit veic tikai, ja tam ir medicīniskas indikācijas. Ja tavā pašvaldībā ir vecmāšu postenis un tev ir veselīga, neproblemātiska grūtniecība, tad tās uzraudzību vari pēc savas izvēles dalīt starp ĢĀ un vecmāti. Es personīgi gāju pamīšus pie viena un pie otra, bet tas atkarīgs no individuālās situācijas un vajadzībām.

Visā grūtniecības laikā ir viens obligātais USG, kuru veic 18.-20.nedēļā. Ja dzīvo kādā lielākā pilsētā/tās tuvumā, tad vari tikt uz usg kādā privātklīnikā 1.trimestrī, bet šie usg netik izmantoti diagnostikai, tikai savam sirdsmieram, lai apskatītos vai tur 1 vai 2 dzīvo. Ja 1. USG speciālists konstatē, ka nepieciešama papildus uzraudzība, tad tā tiks nozīmēta, līdz pat tam, ka atkārtoti usg ir reizi nedēļā. Tajā pat laikā vairums ārstu/vecmāšu no sirds cenšas grūtniecību kā procesu nemedicinizēt un grūtnieces automātiski nepadarīt par pacientiem.

Papildināts 07.07.2018 17:06:

Iesaku arī izpētīt šo resursu https://helsenorge.no/gravid Tas palīdzēs gan gūt ieskatu par to “kā viss notiek”, gan kur meklēt kādu palīdzību un padomu

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18251165