Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jauna dzīve un darbs Austrālijā...

Nenorama

Sveiki,

Cāli ik pa laikam palasu un beidzot arī nolēmu reģistrēties.. Nesen ar vīru apprecējāmies un nu plānojam pārvākties uz dzīvi Austrālijā, vēlējos jautāt vai ir kāds pazīstams, kurš tur strādā, kura vieta labākā klimata ziņā, u.t.t. Mums pašiem arī ir mazs paziņu loks Austrālijā, taču nekas nenāk par ļaunu uzzināt ko jaunu, mums tas tiešām ir aktuāli. Abi dzīvojam UK, zinam, ka vīzu kārtot nāksies no 1 - 2 gadiem, plānosim vēlāk, pēc 3 - 4 gadiņiem.

Pagaidām visvairāk sliecamies uz Brisbane, jo cik nu internetā skatījāmies, tur esot vislabākais klimats, vasarā vidēji +35 , ziemā līdz +25.


Klimats ne klimats, bet labaakais ir virzienaa, kur var darbu dabuut. Viizas arii te peedeejaa laikaa neesot tik vienkaarshi dabuut (jauna valdiiba, jaunas prioritaates), austraalijas ekonomika arii peedeejaa laikaa nedaudz "klepo". Galvenais neazimirst, ka Austraalija ir ljoti taalu no eiropas, viikendaa liidz LV neaizshausi.

Bet nu Brisbanes klimats vareetu ljoti patikt....un okeaans.....un dziivesstils.....principaa sajuuta itkaa dziivotu kuurortaa visu gadu.

Protams, ka darbs ir galvenais faktors dēļ kā arī vēlamies pārcelties uz turieni, darbs tur ir, bija un būs, proti , no paša cilvēka ir atkarīgs vai tevi ņems darbā vai nē. Mums abiem angļu valoda ir izcila, arī darba pieredze UK ir liela, mēs ņemsim studentu vīzu iesākumam, vēlos studēt dziļāk Mārketingu, vīrs vēl domā, ar studentu vīzu var strādāt 20 stundas nedēļā, kas mums dzīvošanai pietiks , kā arī pāri paliks. Pēc studijām ceram, ka dabūsim sposorship visa, kur jau darba devējs dos pilna laika darbu savā uzņēmumā. Austrālijas ekonomika ir labākā visā pasaulē, tūlīt aiz Kanādas, tādēļ arī tiecamies uz turieni, algas daudz reizes lielākas nekā UK un dzīvošana + ēšana tādās pašās cenās. Protams, ka Austrālija ir tālu, nav Eiropa, bet pat dzīvojot UK uz LV lidojam 1 reizi gadā, jo vēlamies arī citas vietas apskatīt, kā arī nav daudz laika. Ja salīdzina algu līmeni, tad uz LV varētu aizbraukt 4 reizes gadā ja vēlētos, jo algas ir nesalīdzināmas (proti, mūsu situācijā ar studentu vīzu šis variants nesanāk ). Tiesa, viņi skatās kādi cilvēki ielido valstī, jo vēlas labus un kvalificētus darbiniekus, katru gadu pieņem noteiktu skaitu cilvēku konkrētajās profesijās. Ar studentu vīzu gan būs vieglāk tikt (cerams), gribētu dzirdēt kādas atsauksmes no Austrālijas Latviešiem ko vairāk par visu.


---------------- Latvietis latvietim otrs latvietis -------------------


Nenorama
Biezie. Studijas maksas ir diezgan augstas (iipashi jau nepilsonjiem, nerezidentiem), bet ja nu var atljauties, tad plaans ir manupraat viens no reaalaakajiem. Ar 20 stundaam straadaashanu nedeeljaa tik labi nemaz dziivot nesanaaks. Izvilksiet, bet nu naaksies groziities. Paartika/apgjeerbs ir daargaaks kaa UK. Internets/telefons daargaaks. Benziins/Elektriiba/gaaze buus leetaak, bet atkariigs kaa iekaartojas - man, piemeeram, maajai ir saules panelji un gaaze ir balonaa, lai leetaak un cena tieshaam minimaala. Visaa visumaa dziives daardziiba te saliidzinot ar UK ir augstaaka.

Parasti par ko eiropieshi suudzaas ir kultuuras neesamiiba, attaalums liidz paareejai civilizaacijai (videejais austraalietis brauc uz Bali pa leeto atpuusties, taalaak nesanaak), leenais un vecmodiigais dziivesstils (muusu pusee piemeeram veikali kaadreiz sveetdienaas vispaar nestraadaaja).....un valsts iestaades ir vispaar kronis visam (lai gan ar LV saliidzinot vareetu likties, ka ok)......daudzos veikalos klientu apkalposhanas kultuura arii vareetu noshokeet.

Man pashai Austraalijaa patiik, atpakalj netaisos.

ogu tante - nemaz nezināju, ka tu Austrālijā dzīvo! Kurā vietā tad esi, ja nav noslēpums? Un cik ilgi jau esi tur? Nu kādi tur biezie, mēs tak speciāli naudu krājam šādam pasākumam, un ne jau gadu vai divus Gribētu vēl uzzināt kāda tur ir pārtika? Tāda pati kā UK vai labāka kvalitāte? Un vai tur ir tirgus, kur var vietējo augļus un dārzeņus nopirkt? (tracina, ka UK tirgū pārdod lielveikalu nocenotos augļus un dārzeņus, kā arī tos, kuriem termiņi iet uz beigām .. , ļoti pietrūkst šeit LV tirdziņu..) Mēs kā reiz vēlamies tālu aizbraukt, uz tādu zemi ar vecmodīgu dzīvestilu, mūs UK vispār nesaista, izņemot to, ka ir labi darbi šeit un nevar arī sūdzēties par kolēģiem un draugiem ar kuriem esam sapazinušies šo gadu laikā. Varbūt zini kādu saitu, kur Austrālijas Latvieši runājas, lai uzzinātu ko vairāk par interesējušiem jautājumiem? Vai kādus mūsējos esi tur satikusi?

Nenorama

Es 4 gadus Pertaa, Rietumaustraalijaa dziivoju. Pirms tam dziivoju Jaunzeelandee gadus desmit. Liidz Brisbanei taisos janvaarii aizlekt. Esot karsts un mitrs, nevis kaa Pertaa tikai karsts.

Paartika ir ok. Nav tik liela izveele, bet nu izdziivot var bet nu tas arii atkariigs no taa kuraa austraalijas galaa dziivo. Pertaa civilizaacija ir nedaudz aizkaveejusies. Galju es lielveikalaa censhos nepirkt, eju speciaalaa galjas veikalaa un lielos iepakojumos sapeerku - leetaak un garshiigaak. Tas pats ar ziviim, garneleem utml. Lielveikalaa buus taada vakardienas piegarsha. Ir mums tirgveidiigais iestaadiijums kaut kaads, labu labos augljus vasaraa var dabuut, bet ziemaa labaaki ir lielveikalaa. Restoraani un take-away muusu pusee gan taadi ne-visai, bet Brisbanee taadaa zinjaa buus labaak. Unprocessed paartikai nav PVN, taakaa pasham gatavot visu sanaak leetaak.

Neesmu maniijusi nekaadus austraalju latvieshu saitus, bet varbuut kaads vareetu palabot mani. Turpat draugos.lv ir Austraalijas grupa, ik pa laikam kaads tur sarunaa satikties. Daudz var atrast britu expats saitos infu. Tur par dokumentiem un da visu ko var uzzinaat. Ir mums te pa kaadam latvietim, bet es taada visaa visumaa nosleegta un aiznjemta buutne, iipashi netuseeju. Man pilnas slodzes darbs, 2 beerni ar visaam vinju viikendu sporta un citaam nodarbeem. Shonedeelj te veel pachatoju, jo atvaljinaajums, bet naakoshnedeelj atkal darbos un dziivee liidz ausiim

Sveiki! Varbūt ir kāda noderīga informācija, kā lētāk no Latvijas nokļūt līdz Adelaidei? Pašu pieredze?

Es parasti skyscanner.com mekleeju. Parasti caur Aaziju sanaak visleetaak, piemeeram, ar Singapore airlines caur singapuuru.


Paldies, bet pagaidām nav nekādas saprašanas kā to izdarīt. Jāmeklē Rīga - Singapūra, Singapūra - tuvākā lidosta Adelaidei?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18256029