Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jauna dzīve un darbs Austrālijā...

Nenorama

No Riigas liidz kaadai lielai pilseetai eiropaa, no eiropas liidz aazijai ( parasti uz singapuuru, Hongkongu) un no aazijas uz Adelaidi.

Skyscanneris kaa vienu no leetajiem variantiem piedaavaa ar airbaltiku uz kopenhaagenu un tad ar Singaporean airlines liidz singapuurai un no singapuuras uz Adelaidi. Bet nu atkariigs kad lido. Domaaju Malaysian airlines tagad biljetes pa velti pakalj met, ir veel variants caur Malaiziju, ja nav bail.

Paldies! Kāpēc jābaidās no Malaizijas?

Papildināts 01.08.2014 17:04:

Un ko nozīmē par velti pakaļ met - zinu, ka ceļš sanāk dārgi, bet nezinu cik lēti var atrast

scouty

antomase
Kāpēc jābaidās no Malaizijas?
Ak, jee, vai tad zinjas peedeejos meeneshus neskaties, kas ar vinju 2 lidmashiinaam noticies?! Arii Ukrainju aviokompaanija tagad piedaavaa ljoti zemas cenas. Bet lidotaajgribeetaaju maz.

Es parasti skatos ieksh swoodoo.com

scouty

Ai, nu protams zinu, kaut kā nesasaistīju kopā...

cikenpops

Interesanta tema, bet nu kopuma labu info var +/- dabut no vecajiem Wanted Down Under Uk raidijumiem. Zinu vienu uk skolotaju/socialo darbinieku, kas pec ~5 gadu papiru kartosanas si gada septembri parvacas uz Australiju.

Man ari gribas uz silto zemi, bet ta ka virs ar mani sis domas nedala, tad diezin vai mums spid tur parvakties!

Tagad planoju celojumu uz nakosa gada Zsv un Jauno gadu! Ta ka jebkadi ieteikumi, kuras viesnicu kedes ir labakas/letakas, tiks sanemti ar atplestam rokam! Nevaru saprast vai labak pasai visu organizet vai ari lauties kadas agenturas piedavajumam - viena jau man iedeva quote jau vasaras sakuma, kad tikai saku domat par celojumu, bet otra, ar kuru tikai nesen sazinajos, man pateica ka nevar nekadas cenas nosaukt un ka atzvanis februara sakuma uz doto bridi lidojumi tikai lidz kadam 17/12/15 ir pieejami...

Uz doto bridi esmu sapratusi, ka laikam lidosim ar BA, jo viniem sanak letaki lidojumi.

milulite

mazule

Tiešām tāda papīru kārtošana? Kas velkas gadiem? Kādi papīri tur ietilpst? Ieinteresēja Labprāt uzzinātu ko vēl interesantu par dzīvi Austrālijā

Papildināts 30.12.2014 02:19:

ogu tante
kā ir ar visiem tiem dzīvniekiem,rāpuļiem? Sadzīvo?

Par viesniicaam var ieluureet hotelscombined.com.au . Galvenais netraapiities skolas briivdienaas celjot, jo tad visaadi hotelji/ motelji daargaaki. Mees celjojam shovasar briivlaikaa ar beerniem un leeto moteli pirms pusgada jau rezerveejaam. Taa teikt leeti un labaa vietaa, kur tuurisms, vinji uz izkjershanu.

5 gadi papiiru kaartoshana nedaudz ekstreemi, bet gads vai divi parasti sanaakot. Papiiri parastie imigraacijas, tikai te neviens nekur nesteidzas. Cik sanaacis ar valsts iestaadeem njemties, viena par otru labaaka, bet nu ir iznjeemumi.

Tur kur es dziivoju, krokodilu nav. Ik pa laikam kaadu haizivs apeed ( paarsvaraa tos, kas lien dzilji okeaanaa seerfot ). Nomalee plunchaaties ir ok. Chuuskas ir, bet es pa kruumiem nelozhnjaaju un tikai vienu chuusku esmu maniijusi. Zirneklji ir. Ja redzu, situ nost, virsuu jau vinji nelec. Izsmidzinaaju pretzirneklju liidzekli pagalmaa, lai nelien. Vispaar probleemas nav bijushas. Man lielaaka probleema ar skudraam un gliemezhiem. Kjenguri naktii lec zem mashiinas.

Azizakam

Es atkal dabuuju informaaciju, ka jaabuut katram kabataa pa 20 000 AUD, un darba liigumam, ka arii samekleetai dziivesvietai, ka taa nav probleema. Darbu cik skatiijos muusu nozaree ar nebuus gruuti atrast, bet kaa ir ar dziivesvietas atrashanu, tas ir gruuti? Dziivojam Zviedrijaa, te ir nenormaali gruuti dziivoklus dabuut, 5 gadus naacaas gaidiit lai buutu saveejais. Un kaa ir ar skolaam, par maksu beerniem? Kaada mediciinas sisteema? Mums e ir pilniigi chau, akuutajos esmu gaidiijusi pa 7- 14h. vieniigi pie gimenes aarsta pusliidz normaala.

Azizakam
Man liekas infa par to, ka AUD20,000 ir tuvu patiesiibai. Likumaa jau ir tikai teikts, ka jaabuut pietiekoshai naudas summai prieksh settlement (ar domu, ka darbu neatradiis 3-6 meeneshus). Cik daudz tas ir, to gan jau nosaka kaut kaadas imigraacija dienesta guidelines. Daudz var atrast britu expats forumos un tur atradu sekojosho. (Infa gan 5 gadus veca, bet nekas iipashi mainiijies nav. Iires maksa liidziiga kaa pirms 5 gadiem, jo ekonomika 5 gadu laikaa gaaja gan augshaa gan lejaa). Paartika arii apmeeram tas pats. Shis tas daargaaks un shis tas leetaaks palicis.

at least $20,000 for the main applicant plus $7,000 for a spouse or partner plus $4,000 for the first child and $3,000 for each addition children

Atkariigs jau arii no viizas veida, ja brauc uz jau sarunaatu darbu (man liekas saucaas kaadreiz employer sponsored), tad taa settlement nauda vareetu buut daudz mazaaka. Jaareekjinaas, ka iirei jaamaksaa 4 week deposit plus 2 weeks ahead. Taa kaa uz sitiena vajag 6 nedeelju iires maksu. Iireet maaju muusu pusee nomalee var par kaadiem AUD350 nedeeljaa atrast. Paartikai diviem AUD250 nedeeljaa, jo kameer noorienteejaas kas un kur leetaaks. Latvieshi gan parasti speej iztikt ar mazaam naudas summaam un ceptiem kartupeljiem, bet videejiem austraaljiem sanaaks paaris simti nedeeljaa. Elektriiba AUD100 meenesii. Transports atkariibaa cik taalu brauc. Man sanaak vilcienam vienaa virzienaa no nomales AUD6 (40 minuushu brauciens).

Ar iireeshanu man gaaja jautri. Es principaa neko no rokas negribeeju iireet, gribeeju visu oficiaali un caur kaadu real estate kantori. Lai kaut ko noiireetu vajag darbu, bet kad dabuu darbu, tad vajag 2 dienas darba laikaa lai pie atsleegaam tiktu. Centraalos rajonos var gadiities, ka uz vienu maaju ir 10 gribeetaaji un real estate kantoris ir gatavs pilniigi sachakareet dienu. Manaa gadiijumaa man paliidzeeja draugi, pie kuriem saakumaa dziivoju, lai lietas pa darba dienu nokaartotu. varbuut kaut kas mainiijies tagad. Taas real estate kantoru inspekcijas arii reizi 3 meeneshos un piekasaas par visu. Pazinjai paluudza gultu saklaat naakoshreiz, kad inspekcija Alternatiiva ir iireet no rokas, bet risks, ka apchakarees. Bet taa principaa kaut ko noiireet nav probleema. Var tikai nesanaakt uzreiz tieshi tur kur gribaas. Valsts dziivoklji ir tikai vieteejiem nabagiem, aborigeeniem.

Skolas vieteejiem publiskaas pa velti. Vai arii migrantam pienaakaas, atkariigs no viizas veida. Shkjiet publiskaas skolas ar darba viizu vairs nepienaakaas. Man meita iet privaatajaa vidusskolaa, maksaa aud4500 gadaa. Sidnejaa un kaut kaadas krutaas ir ap AUD20,000 gadaa. Privaatajaas jau arii visus nenjem, jaabuut ar labaam sekmeem, jaatic pareizajam dievam mees tikaam deelj labaam sekmeem. Pamatskolaas veel neko, bet vidusskolaas ir konkurss uz visu.

Mediciina parastaa ir Medicare. Atvelk no algas 2%. Neko iipashi vinja nesedz...nu tur daljeeji vieteejo dakteri, slimniica kopeejaa palaataa, viss rindas kaartiibaa ar waiting lists. Gribi normaalu mediciinu, maksaa par privaato. Man ir privaataa mediciina par AUD226 meenesii . Liidz ar to Zobaarsta apskate, higieena pa velti, mediciina gandriiz bez rindas, slimniicaa sava istaba. Aatrajos gan jaaseezh rindaa....ja nemirst nost, tad var gadiities 3 stundas notupeet, iipashi sestdienu vakaros, kad aatrajiem daudz darba. Nezinu kaa ir tikai ar parasto mediciinu, bet es ar privaato esmu apmierinaata, izgrieziis, nogrieziis, viss aatri un efektiivi. Dakteri ok.

cikenpops

ogu tante
tiesi mekleju info par to cik daudz spending money vajadzetu uz 2 nedelam - 1 pieaugusais un 1 berns. Viesnicas un kadi dienas trips jau bus nomaksati, tikai cik esana un kadas extra izklaides...

milulite

mazule

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18256029